Weleda tělové mléko pro citlivou pokožku

Díky své práci mám výhodu, že mohu vyzkoušet novinky od Weledy v předstihu, ještě před uvedením na trh a mohu si tak udělat názor a následně lépe doporučit. Pro vás je pak výhodou i to, že v obchůdku a na školeních slyším názory dalších lidí co si produkt zakoupili a mohu tedy na weledí věci poskytnout kvalitnější recenzi následně sem na blog. Dnes se podíváme na nové tělové mléko pro citlivou pokožku, které jsem si z nové řady Body lotions oblíbila já.
 


Tahle novinka mě zaujala primárně netradičním certifikátem Ecarf, který je navíc k NaTrue. Certifikace Ecarf je udělována pouze pro daný produkt, nedává se na řadu nebo na značku a u tohoto certifikátu najdete vždy speciální číslo, díky kterému si ověříte, zda výrobce může používat toto označení. Uděluje se pro produkty vhodné pro alergiky, tedy v tomto případě pokožku se sklonem k alergiím. Pozor, pokud byste takový certifikát našli na nějaké kosmetice neznamená to přírodní složení! Je nutné vyznat se v INCI nebo hledat, zda značka nemá další certifikát, který řeší přírodnost, jako je tomu tady – NaTrue.

Jako druhé mě samozřejmě nadchlo složení, které je trochu podobné mé oblíbené řadě Baby Derma, kde mám taktéž oblíbené tělové mléko. Na rozdíl od tohoto, je Sensitive lehčí a rychleji se vstřebává, má totiž 17% lipidů, tedy opravdu lehounké mléko. A já mám nejraději vše, co se rychle vstřebává, což je fajn i v případě alergií, ekzémů nebo lupenky. Nejen z vlastní zkušenosti vím, že je u těchto obtíží potřeba klidnit, hydratovat a nezatěžovat povrch pokožky hutnou vrstvičkou. Což toto mléko splňuje. Nyní se mrkneme na složení.

INCI:
Voda, Jojobový olej, Kokosový olej, Glycerin, Pentylene glykol, Trehalóza, Betaine, Behenyl alkohol, Glyceryl stearát-citrát, Skvalan, Olej z brutnáku lékařského, Arabská guma, Xantanová guma, Glyceryl kaprylát

Složení je víc než jednoduché, což je u alergické pokožky vždy přínosem, nečekejte ani esenciální oleje nebo jinou složku, která bude dělat krásnou vůni. Nic takového tu prostě není, mléko tedy voní jen po rostlinných olejích a to velmi jemně. Jsou zde místo klasického alkoholu, použity tzv. mastné alkoholy, které jsou nejšetrnější možno volbou a tím, že tu nejsou bylinné extrakty (opět, aby potencionálně nebylo na co mít alergii) není zde ani klasický alkohol potřeba (nejúčinnější jsou právě alkoholové výtažky). Mastné alkoholy navíc pomáhají i s hydratací. Ale nebudeme přeskakovat a jdeme pěkně postupně.

Voda (rozpouštědlo dalších látek), Jojobový olej (vynikající pro citlivou pokožku, jelikož se jedná o tekutý vosk, vyhlazuje, zlepšuje pružnost, napomáhá uchovávat hydrataci, hojí jizvičky, doporučuje se i na ekzémy, lupénku apod. ), Kokosový olej (lehce protizánětlivý a antibakteriální, zmírňuje svědění, dobře se vstřebává, regeneruje, nezanechává mastný film a opět je doporučován právě pro lupenku, ekzémy apod.), Glycerin (hydratační látka), Pentylen glykol (emulgátor i konzervant v jednom, velmi jemný, šetrný a napomáhá s hydratací), Trehalóza (Jedná se o sacharid přirozeně se vyskytující v rostlinách , řasách apod. Má silné antioxidační účinky, dále také napomáhá správné hydrataci pokožky a její regeneraci. Trehalóza umožňuje rostlinám i například hmyzu přežít delší dobu i ve velmi nepříznivých podmínkách, podobně tedy zvyšuje odolnost naší pokožky. Jako bonus má tato látka příjemnou jemně nasládlou vůni.), Betaine (emulgátor i účinná látka, napomáhá klidnit a hydratovat), Behenyl alkohol (konzervant i emulgátor, vyhlazuje povrch pokožky a napomáhá s hydratací), Glyceryl stearát-citrát (emulgátor, vyhlazuje), Skvalen (je zde rostlinného původu z Olivového oleje, sám o sobě je nemastný, tzv. suchý olej, který se velmi dobře vstřebává do pokožky, jelikož má velmi podobné složení jako kožní maz. Napomáhá hojení, regeneraci, hydrataci i správnému fungování hydrolipidového kožního filmu. Zlepšuje zároveň vstřebávání účinných látek a lepší roztíratelnost produktu.), Olej z brutnáku lékařského (skvělý olej vhodný primárně pro podporu regenerace a hojení pokožky, vyživuje a zlepšuje pružnost, skvělý pro ekzematickou pokožku), Arabská a xantanová guma (zlepšují konzistenci, taktéž trochu pomáhají hydratovat), Glyceryl kaprylát (zlepšuje konzistenci, roztíratelnost a vstřebávání ).
 


Jednoduché a funkčně zacílené složení. Produkt je neutrální a rychle vstřebatelný, takže skvělé na léto po slunění a i proto jsem si ho oblíbila já. Po slunění, kdy je pokožka ještě horká nebo někdy i trošku spálená, není vhodné ihned používat éterické oleje ve vyšší koncentraci nebo pouze rostlinné oleje (oleje totiž „zapouzdří“ teplo v pokožce), ale jsou vhodná mléka, která pokožku trošku "ochladí". Fajn je tohle mlíčko míchat ještě s Aloe vera, tak to dělám i já. Mléka stačí malinké množství, velmi dobře se roztírá. Navíc když to přeženete s množstvím, může na povrchu trošku lepkat, což nemám ráda. Já jsem si už vychytala množství, abych se tomuto jediného mínusu vyhnula. Nicméně od zákazníků tohle mínus neslýchám a ani od kamarádek, takže to zase bude nějaký můj problém :/ (lepí mí skoro všechna mléka co jsem doma měla do různých značek, pokud jsou přírodní).

Shrnutí:
Plusy:

+ neutrální a klidnící složení
+ bez vůně
+ vhodné i po slunění na podrážděnou pokožku
+ skvěle hydratuje a zjemňuje
+ nezanechává mastný film
+ složení je velmi pěkné a vhodné pro alergiky, má i speciální certifikaci

Mínusy:
- pokud to přeženete s množstvím můžete na povrchu cítit lepkavý pocit

Hodnocení: 9/10

Jaké tělové mléko používáte po opalování vy? Neutrální nebo přímo určené s názvem after sun? Máte doma nějaké mléko od Weledy? Komentáře

Oblíbené příspěvky