WHAMISA – FRESH SÉRUM Z OPUNCIE

Myslím, že na poli přírodní kosmetiky bude jen málo lidí, co by nějak za poslední roky neslyšeli o korejské kosmetice Whamisa. Osobně jsem za ty roky vyzkoušela řadu kousků a více méně jsem s nimi spokojené, mají zajímavé a místy i méně tradiční složení. Přeci jen asijské země si umí se složením opravdu hrát, nicméně už je málo značek, které jsou čistě přírodní nebo dokonce mají certifikace. A tahle značka na jedničku splňuje obojí a má certifikaci Cosmos Natural. Nicméně tím, že je vyráběna mimo EU může mít maličko jiná pravidla ohledně INCI, respektive u tohoto produktu (a nebude určitě jediný) se nedočtete celé složení na krabičce jak jsme zvyklý, ale nějaké extrakty obsahují látky, které zde nejsou vidět. Upřímně v legislativních podmínkách kosmetik dle zemí se opravdu nevyznám, bylo by to na delší bádání a na to upřímně nemám tolik času. Sama jsem zvyklá, že na obalu najdu vše, něco se skrývá pod Parfum nebo za "názvem +R" ala registrovaný komplex složek. Tady tomu však není a pod Opunciovým extraktem najdeme ještě kromě zmíněné opuncie, další tři složky. Jak je to možné? Pravděpodobně právě výroba mimo EU. Nicméně za plné složení vděčím ochotě ptát se a pídit, Verunce z krásného blogu Kapka krásy. Ale nebudeme tolik předbíhat a jdeme si produkt představit.Jedná se Fresh sérum z Opuncie, kterému se připisují mnohé účinky a na některých e-shopech se dozvíte, že je to vlastně zázrak v lahvičce, přirovnává se k přírodnímu botoxu, skvěle hydratuje a je vysoce anti-age. Doporučuje se pro všechny typy pleti. 
To je tak ve zkratce vše, co se dočtete. Sérum můžete koupit ve větším balení s pumpičkou nebo v podobě 7 kapsliček. Ty preferuji já, sérum je tak vždy v té nejčerstvější podobě a obsah můžete spotřebovat sice do 3 dní, ale nejlepší je ráno a večer, případně rovnou celé množství na dekolt, krk, obličej i kolem očí. Tak ho používám já a jednou za čas si dám 7-denní kůru. Nepoužívám ho tedy na denní bázi. Takhle na mě účinkuje nejlépe a nejvíce mi to vyhovuje. Je ovšem potřeba říct, že nemám pleť zralou (je mi 35+) a mám výrazně smíšenou pleť, která díky poctivé péči není dehydratovaná. Pokud by moje pleť měla větší problémy ve zmíněných oblastech, určitě bych sérum používala častěji a pak se vyplatí verze s kapátkem. Výhodou séra je i to, že efekt vidíte hned po prvním použití. 
 


Sérum je jakoby na dotek mastnější a více tekuté, něco mezi vodičkou, šťávou a olejíčkem. Pokud to s množstvím přeženete, očekávejte lepivý film, což je vzhledem k opuncii jasné. Opuncie i Aloe vera tenhle lepivý filmeček prostě dělají, je to přirozené. Zmírnění lepivosti, dosáhnete nanášením na dostatečně zvlhčenou pleť, hydrolátem nebo termální vodou. Samozřejmě také záleží na tom, jak suchou nebo dehydratovanou máte pleť, taková pleť sérum vcucne ani nevíte jak. Následně můžete použít krém nebo olejíček. Já používám po sérum už jen neutrální krém Codex nebo jedno-druhový olej, většinou Opunciový (tak je maximální efekt obojího) nebo například můj milovaný meruňkový olej. Nechci už k sérum používat produkt, kde je hromada dalších účinných látek, jelikož sérum není jednodruhové, tedy není to pouze opuncie a nic víc. Tak nechci, aby se zbytečně něco „tlouklo“ s efektem.
 


Nyní se tedy podívám na složení, které najdete na krabičce a do závorky si dáme k opuncii i látky které najdete v extraktu a už bohužel ne na obalu.

INCI:
Extrakt ze stonků Opuntia Ficus-Indica (99,47 % = cca 70% opuncie extrakt + cca 28% voda + cca 2% extrakt z kořene Šišáku bajkalského, extrakt z kořene Lékořice, extrakt z kořene Pivoňky = napomáhají konzervovat extrakt a mají i další účinky), extrakt ze Spiruliny platensis, esenciální olej z Levandule lékařské, esenciální olej z listů Rozmarýnu lékařského (0,005 %), esenciální olej z Růžového dřeva, esenciální olej z Mandarinky, linalool*, limonen*
 


Díky tomu, že se nejedná „pouze“ o extrakt z Opuncie, má logicky tato směs více účinků. Tedy ne za všechno vděčíme „jen“ opuncii.

Extrakt ze stoků Opuncie má silné hydratační účinky, dokonce jedny z nejlepších (silnější než Aloe vera). Dokáže totiž nejen dodat rychlou hydrataci, udržet ji v pokožce, ale má vliv i na dlouhodobé hospodaření s hydratací v pokožce. Obsahuje hromadu minerálů, vitamínu, mastných kyselin, antioxidantů atd. Díky tomuto komplexu látek, dokáže takový extrakt zklidnit během pár okamžik podráždění, stimulovat hojení pokožky a má silné antioxidační účinky. Tedy díky tomu, můžeme říct, že má i anti-age účinky. Byť to není ten hlavní efekt, ten je u extraktu - hydratace. Ale všichni víme, že pokud nemáme dobře hydratovanou pleť, stárneme mnohem rychleji, takže ano, s anti-age efektem souhlasím. Nicméně přirovnání k botoxu se mě osobně nelíbí, botox dokáže „paralyzovat“ mimické svaly, tím pádem je méně používáme, a tak se vyhladí stávající vrásky a nové se tvoří pomaleji. Tenhle efekt opravdu extrakt z opuncie nemá. Nedokáže omezí pohyb svalů (díky bohu) a nenutí svaly relaxovat. Také toto přirovnání je opravdu jen marketingový tah.
 


Dále tu najdeme (v extraktu) vodu, extrakt z Šišáku bajkalského (silný antioxidant, protizánětlivý, urychluje hojení, antimikrobiální účinky, napomáhá s hydratací), extrakt z kořene Lékořice (projasňující efekt, antimikrobiální účinky, protizánětlivé a silně antioxidační), extrakt z Pivoňky (anti-age efekt, projasňuje, silně antioxidační), extrakt ze Spiruliny (antioxidační, anti-age, napomáhá hydrataci, hojení pokožky, projasnění a také dodává lehce nazelenalou barvu séru), ÉO Levandule (urychluje hojení, zklidňuje, protizánětlivá), ÉO Rozmarýn (antibakteriální, detoxikační efekt, zlepšuje mikrocirkulaci), ÉO Růžové dřevo (zlepšuje mikrocirkulaci, regeneruje, zlepšuje hojení), ÉO Mandarinka (projasňuje, antioxidační, protizánětlivý).
 


Složení je opravdu krásné -  hydratuje, je silně protizánětlivé a to i díky esencím, také je antioxidační atd. Tedy opravdu sérum pro všechny typy pleti, od aknózní, po suchou, dehydratovanou, zralou…prostě pro kohokoliv, jen možná opatrněji pro extrémně citlivou pleť, přeci jen Rozmarýn nebo celkově esence nemusí sednout všem majitelkám citlivější pleti.

Mě sérum vůbec neštípe, a to ani kolem očí, naopak je velmi příjemné a když správně aplikuji, nemám ani lepivý pocit. Používám ho na noc, kdy má pokožka klid a dostatek času vše dobře vstřebat. Pleť je po použití druhý den krásně jemná vyhlazená a takový zdravější. A jako bonus se mi lépe hojení pupínky. Za mě skvělá věc, jen nemít přehnaná očekávání.
 


Shrnutí:
Plusy:

+ velmi pěkné a multifunkční složení
+ efekt již po prvním použití
+ pro všechny typy pleti
+ dokonale hydratuje a zjemňuje pokožku


Mínusy:
- ve složení nejsou viditelné všechny složky, nicméně kosmetika má certifikaci, takže i když nevidíte vše, můžete být v klidu, že zde není syntetika apod.

Hodnocení: 10/10

Znáte značku Whamisa? Zaujalo Vás toto sérum? Komentáře

Oblíbené příspěvky