BATCH #001 - Tělový scrub s růžovou solí a olejem

Tělový peeling už jsem doma dlouho neměla, přiznám se, že je příliš pravidelně nepoužívám…což je  škoda, i tělo si zasluhuje precizní péči jakou dopřáváme našemu obličeji. Nevím jak vy, ale já v tomto ohledu tělo malinko šidím, mám kvalitní sprchové produkty a následně používám oleje nebo mléka, ale speciální péče jako masky nebo peelingy jsou u mě doma dost vzácné... Mám pocit, že na ně nemám čas, ale jako u všeho je to spíše trošku výmluva, jelikož je to pár minut navíc, které najdeme všichni.


Když jsem tedy brouzdala nabídkou e-shopu Krásná každý den, kde je aktuálně hodně nových značek a zaujal mě právě Tělový peeling s himalájskou solí a růží. Navíc značku BATCH #001 vůbec neznám, obaly jsou krásné a slovíčko růže v názvu…no kdo by odolal. Značka je britského původu a vzdává holt včelkám, respektive regeneračním účinkům včelího vosku. Tady sice tuhle surovinu nenajdeme, ale v jiných kouscích zcela ano, a i logo ve tvaru včelky nám napovídá, že značka ráda využívá této suroviny.

Proč mě zaujal zrovna tento peeling? Jak už jsem řekla, miluji růže v jakékoliv podobě,  krásný skleněný obal, který je design kouskem, obří objem (600g) a pak přírodní složení z kterého je mi jasné, že peeling bude i výživný a nebude potřeba se po něm mazat, takže to vlastně nezabere víc času.
 


Když jsem si peeling vyzvedla, opravdu mě zaujalo krásné a pěkně těžké balení, rozhodně žádný cestovní kousek. Ale na vaně mu to taaak sluší, že jakmile vypotřebuji, určitě nevyhodím a dám si do něj klasickou koupelovou sůl.
 


Složení:
Himalájská růžová sůl, Sůl z Mrtvého moře, Meruňkový olej, Bambucké máslo, Šípkový olej, Esenciální olej Z pelargonie, éterický olej Růžové dřevo, Esenciální extrakt z Růže damašské, Citronellol, Geraniol, Linalol, Citral, d-Limonene, Eugenol

Sůl je zde různé hrubostiefektem je tak ještě hladší pokožka. Jak už to ovšem u cukernatých nebo solných peelingů bývá nejsou extrémně jemné, takže pokud máte velmi citlivou pokožku nebo Vám nejsou tyto peelingy příjemné, nebude to nic, co by Vás zaujalo. Mě hrubší peelingy na tělo vyhovují víc, mám pocit lepšího prokrvení a masáže. Tím, že je peeling hrubší není však dobré ho používat víc jak 1x týdně, to bohatě stačí, častěji maximálně na lokty, paty a kolena. Z rostlinných olejů je tu krásný výběr : meruňkový olej miluji, krásně voní jako marcipán, pokožku skvěle vyživuje a regeneruje. Šípkový olej je antiage, plný antioxidantů a pokožku krásně vypíná a vyhlazuje. To samé bambucké máslo, které dodá navíc tu správnou konzistenci. Většinou říkám, že efekt olejů v koupelové kosmetice je mnohem menší než v pečující, tady to ovšem neplatí, jelikož se po peelingu jen opláchnete bez mýdla/sprcháčku a takže vysoké procento olejů na pokožce zůstane, takže složení je zde hodně důležité.
 


Díky obsahu květinových esencí jako je Růžové dřevo (antidepresivní, navozuje pocit klidu a pohody, napomáhá hojení a má lehké ati-age účinky), Pelargonie (květinový až růžově vonící esence, která taktéž navozuje lepší náladu) a Růže (afrodisiakum, navozuje lepší náladu), je peeling opravdu luxusní záležitostí a překrásně voní jako růže se zemitými tóny díky růžovému dřevu. Vůně je hodně ženská a uklidňující. A cítíte ji i nějako dobu po koupeli.

Výhodou je, že stačí velmi malé množství, které nanášíme na navlhčenou pokožku. Poté opláchneme teplou vodou a osušíme. Pokožka je velmi dobře vláčná a rozhodně není potřeba se mazat. Jen pozor na množství, když jsem to při první aplikaci přehnala, přišlo mi, že moje pokožka tolik olejů ani po hodince nevsákla a byla na omak mastnější. Když jsem příště dala o něco méně, už bylo vše v pohodě. 
Shrnutí:
Plusy:

+ krásný obal, který bude mít rozhodně své využití i po spotřebování peelingu :)
+ pěkné a kvalitní složení
+ krásná, něžná vůně, ideální pro milovníky růží
+ stačí malé množství
+ po smytí již není třeba pokožku natírat oleji nebo mlékem, je dostatečně vyživená


Mínusy:
- nenašla jsem

Hodnocení: 10/10

Co vy a tělové peelingy, používáte? 

Komentáře

Oblíbené příspěvky