Odylique – Jemný bylinkový šampon

Jestli si dobře vzpomínám, tohle asi bude první testovaný kousek od značky Odylique, nějak jsem měla značku zafixovanou jako jemnou neutrální dětskou péči a nikdy jsem se jejich nabídkou hlouběji nezabývala. Když jsem však s Marcelkou z e-shopu Ze-země konzultovala problematiku lupů u manžela a, že nemůžeme najít ideální šampon, který by nedráždil, nemastil a zároveň zbavil lupů, ihned mi doporučila tento Odylique Jemný bylinkový šampon. A jelikož je Marcelka odborník, neváhala jsem a kývla jsem na testování šamponu. A na to, jak dopadl se společně podíváme.
 


Jemný bylinkový šampon je určený na problematickou pokožku hlavy, ať už ji trápí lupénka, dermatitida nebo ekzém. Pro všechny typy vlasů, včetně barvených. Jeho plusem je i neutrální pH nevysušuje a nedráždí. Celá značka je postavená na bio bylinkách, rostlinných olejích a jemných, a přesto účinných přírodních látkách. Primárně vyrábějí přípravky pro citlivou až alergickou pokožku. Snaží se vyrábět co nejekologičtější obaly z recyklovatelného plastu. Produkty mají certifikaci Organic Soil Association.

Balení šamponu je praktické a působí celkově velmi jemně, takže obal krásně dokresluje filozofii značky – jemnost, šetrnost pro citlivou pokožku. Nejdůležitější je však složení a následný účinek.
 


INCI: 
Aqua, Coco glukosid, Cocos nucifera oil*, Sodium lauroyl laktylát, Aloe barbadensis prášek ze šťávy z listů*, Chamomilla recutita extrakt z květů*, Equisetum arvense*, Rosmarinus officinalis extrakt z listů*, Urtica dioica extrakt*, Glycerin**, Lecitin *, Alkohol*, Kyselina levulová, Kyselina mléčná, Kyselina P-anisová, Levulinát sodný, Xanthanová guma.

Coco glukosid (jemný kokosový tenzid, který je vhodný i pro velmi citlivou pokožku, nevysušuje a jemně čistí), Kokosový olej (vyživuje, regneruje,jemně tlumí svědivost, sám o sobě je lehounce antimykotický i antibakteriální), Sodium lauroyl laktylát (pěnidlo, emulgátor, napomáhá uhlazovat i hydratovat, vhodný i pro citlivější pokožku), Aloe vera extrakt ve formě prášku (zklidňuje, hydratuje, mírní svědivost, napomáhá hojení), extrakt z heřmánku lékařského (zklidňuje, ideální pro problematickou pokožku, mírní záněty, regeneruje, hojí), extrakt z přesličky rolní (zpevňuje jemné a křehké vlasy, dodává minerály, posiluje obranyschopnost pokožky, napomáhá hojení), extrakt z Rozmarýnu lékařského (čistí, je antibakteriální i antimykotický, stimuluje prokrvení a tím lepší okysličení i transport živin ke kořínkům i k pokožce jako takové), Extrakt z Kopřivy (napomáhá hojení i čistění pokožky, zklidňuje svědění, regeneruje, posiluje jemné a křehké vlasy), Glycerin (vyhlazuje, napomáhá s hydratací), Lecitin (emulgátor, upravuje konzistenci, napomáhá jemně s regenerací), alkohol (konzervant, rozpouštědlo, v rámci složení se rozhodně netřeba bát vysušování), kyselina levulinová ( jemný konzervant, který napomáhá vyhlazovat), Kyselina mléčná (upravuje pH, konzervant), Kyselina p-anýzová (konzervant, vyhlazuje), Levulinát sodný ( jemný konzervant), Xantanová guma (zahušťovadlo)

Složení se mi tedy víc, než líbí, jemné bez esencí a napomáhající řešit problematickou pokožku. Opravdu moc pěkné a funkční složení. Šampon je téměř bez vůně, pění velmi málo, ale přesto dostatečně abyste měli pocit umytých vlasů.

Manžel má sklon k rychlému maštění vlasů, jsou jemné a lupy má suché. Takže jsme byli zvědaví, jak si s touhle hodně zvláštní kombinací šampon poradí. První dva týdny absolutně skvělý efekt, lupy ustoupily. Bohužel po dvou týdnech se opět vrátily, a hlavně se vlasy začaly více mastit. Předpokládám, že za to může kokosový olej, který je ve složení výše. Nicméně stav lupů se díky šamponu nezhoršil, ale ani nadále nezlepšil. Zašli jsme tedy k odborníkovi na problematickou pokožku hlavy, poradit se co a jak. Po hlubší diagnóze, naštěstí nebylo zjištěno druhotné zánětlivé onemocnění s mykózou nebo bakteriemi. Takže se jedná „jen“ u suché lupy bez zánětu v kombinaci s větší aktivitou mazových žláz, a to vlivem vnitřního prostředí po prodělaném covidu. Takže musíme se soustředit na důkladný pitný režim, vitamíny, pravidelnou masáž hlavy a zvolit šampon, který nebude mastit (bude s míň % oleje) a zároveň bude jemný. Takže budeme hledat dále. 

Nicméně šampon jsem přesunula kamarádovi, který má jen suché lupy, vlasy nemá jemné a nějak extra se mu nemastí. Po 2 týdnech ho pokožka nesvědí a nemá lupy!!!! Takže super, šampon už používá měsíc a zatím se lupy nevrátily. Takže závěr, šampon vřele doporučuji pro suché lupy, lupénku, ekzémy.
 


Shrnutí:
Plusy:

+ krásné jemné složení
+ vhodné na citlivou pokožku
+ skvěle „léčí“ suché lupy


Mínusy:
- pokud máte lupy mastné nebo se vám rychle mastí pokožka, nemusí vám dlouhodobě vyhovovat a určitě zkuste nejprve menší balení 

Hodnocení: 9/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky