Argiletz – plátýnkové jílové masky

Jílové masky zná asi každý, jemný prášek různé barvy a lehce odlišný svým složením, který následně smícháte s vodou nebo hydrolátem a nanášíte na pleť. Co už možná také znáte je značka Argiletz, která se specializuje na jíly a jílovou kosmetiku již od roku 1953. Já od této značky měla v minulosti hned několik kusů a opakovaně jsem kupovala zelený jíl, který mají vážně skvělý. O to víc jsem byla překvapená, že dělají speciální plátýnkové masky se zeleným a růžovým jílem. Takže, když mě oslovil Country life, který tuto značku prodává nejen na svém e-shopu, ale v krásném obchůdku v Liliové ulici v Praze, zvolila jsem na testování právě tyhle masky. Respektive jednu pro sebe na vyzkoušení – verzi se zeleným jílem, a s růžovým jílem mám pro Vás do soutěže na Instagram (zde), abyste i Vy mohli vyzkoušet, jíl tak trošku netradičně formou plátýnka.
 


Obě masky mají jednoduché složení – obsahují vždy pouze vybraný jíl, tedy zelený nebo růžový na speciální „textilii“, která je rostlinná a vyrobená z celulózy, je tedy kompletně rozložitelná. Což hodně oceňuji. Výhodou nanášení jílu v této formě je pohodlnost a následné smývání, které je jednodušší, jelikož efektu dosáhnete s tenkou vrstvou jílu, který je speciálně „zapouzdřený“ v masce. Po jejím sundání stačí pleť rychle opláchnout a nepotřebujete k tomu žádné houbičky, ručníky apod. Takže ideální na cestování. Masky jsou v balení vždy 3 a jsou bohužel pouze na oblast čela, kolem očí a nosu – taková „zoro“ maska. Což osobně vidím jako největší mínus! Jelikož se jedná o jílové masky, které mají prioritně regulovat mazotok a zjemnit póry, přijde mi opravdu velká škoda, že nejsou v klasické velikosti na celý obličej. 
 


Aplikace je velmi jemnoduchá, stačí masku přestříkat vodou nebo ideálně hydrolátem, tak ještě znásobíte efektivnost a zacílení, dle vámi zvoleného hydrolátu. Já jsem masku zkoušela s růžovým, vilínovým a měsíčkovým hydrolátem. Na masce je sice napsáno navlhčit, ale správnější by možná bylo „namočit“, jelikož navlhčit evokuje menší množství vody, než je potřeba. Ideální je navlhčit hydrolátem obličej, následně přestříkat masku, hezky přiložit a znovu pořádně přestříkat, pak vše dokonale přilne. Maska je velmi příjemná a má se během 10ti minut přestříkávat, aby nevyschla, což je běžný postup u jílových masek. Jíl je totiž aktivnější, když je vlhký a také je pak méně podrážděná pokožka.
 


Po sundání jílové masky (se zeleným jílem), byla pokožka krásně jemná na dotek a hlavně osvěžená, drobné otoky kolem očí (dávala jsem většinou, když jsem se cítila unavená) zmizely a cítila jsem se moc příjemně, opravdu je škoda, že není maska na celou pleť. Na čele pupínky většinou nemám a na černé tečky maska efekt neměla téměř žádný. Takže bych ji doporučila na otoky, únavu oblasti kolem očí, pří bolesti hlavy (hezky osvěží a chladí) a pro zjemnění pokožky.

Maska s růžovým jílem je vhodnější pro citlivější pleť a její působení je tak jemnější a Vy si o ni můžete spolu s kupou vzorečků od Country life zasoutěžit na mém Instagramu. Držím pěsti.
 


Shrnutí:
Plusy
:
+ snadná aplikace
+ maska krásně přilne k pokožce a je velmi příjemná
+ skvělé smývání
+ osvěžuje a reguluje otoky kolem očí


Mínusy.
- je pouze na část obličeje

Hodnocení: 6 /10

Co Vy a jílové masky, používáte? 

Komentáře

Oblíbené příspěvky