HALO CLEANSING ELIXIR (ČISTÍCÍ OLEJ) Nini Organics

Tenhle olej, jsem si díky jeho nádherné vůni, zamilovala už v maličkém vzorečku v balíčku z Green beauty marketu a od té doby jsem toužila mít i velké balení. Čistící olej Halo od Nini Organics je původně určený na čištění pleti, tedy následně se z pleti spolu s nečistotami má smývat….upřímně i vzhledem k ceně a hlavně složení, ve kterém nevidím žádný speciální emulgátor, tenzid apod. myslím, že není důvod tenhle olej používat na/jen na čištění pleti. Přijde mi to plýtvání
Takže za mě olej rozhodně doporučuji na péči o pleť i tělo. Záměrně zmiňuji i tělo, jelikož balení má 100ml a spotřebovat ho jen pro pokožku obličeje je časově náročnější a menší travel verze se bohužel neprodává.

Když se podíváme na složení je extrémně jednoduché a krásné.INCI:
Passiflora edulis seed oil (mučenkový olej) *, Simmondsia chinensis seed oil (jojobový olej)*, Tocopherol (vitamín E)***, Lavandula angustifolia oil (levandulový olej)*, Tanacetum annuum flower oil (olej z Blue Tansy)*, d-Limonene**, Geraniol**, Linalol**
*Organic or Wildcrafted – organické nebo divoce rostoucí
**Naturally Occurring – vyskytující se v přírodě
***Natural & Non GMO

Pro mě je novinkou právě olej z mučenky-  ten jsem snad v kosmetice ještě nikdy neměla. Jedná se o silně antioxidační olej, který obsahuje vysoké procento vitamínu E. Mučenkový olej je vhodný pro zklidnění a napomáhá lepšímu hojení pokožky. Zlepšuje také pružnost pokožky. Olej je nekomedonní a tím pádem vhodný pro všechny typy pleti. Velmi účinně napomáhá k obnově hydrolipidového (ochranného) filmu pokožky. Jako druhý tu najdeme Jojobový olej, který je složením spíše vosk než olej a opět dokonale napomáhá ochránit naši pleť před nadměrnou ztrátou hydratace. Zlepšuje pružnost, hojení a vytváří sametový film na pokožce. A také není komedonní, takže tento olejíčku opravdu může používat kdokoliv, kdo se zamiluje do jedinečné, ale velmi výrazné vůně Blue Tansy a levandule. Esenciální olej z Levandule asi netřeba dlouze představovat – hojí, zklidňuje, ideální na akné, dermatitidy, ekzémy apod. Za to olej Blue Tansy je sice nyní velmi moderní a luxusní ingrediencí, ale ještě ne natolik známou. Voní omamně, trošku jako exotický heřmánek s květinami. Na aromaterapeutické bázi uklidňuje, zlepšuje náladu a na někoho má až afrodiziakální účinky. Pokožku uklidňuje podobně jako heřmánek, navíc je antibakteriální a urychluje výrazně hojení pokožky.

Složení se mi moc líbí, ale co je hlavní je aromaterapeutický požitek. Tenhle olej na mě působí až meditativně a ihned mi zlepší náladu. Používám ho na celý obličej, krk i dekolt a občas kompletně na celé tělo. Vůně na pokožce vydrží velmi dlouho a cítím ho následně i z pyžama. Tuhle vůni prostě zbožňuji. Nezapomeňte vždy nanášet na navlhčenou pokožku, aby se olejíček krásně vstřebal. A kromě aroma účinku se můžete těšit na krásně vyživenou pokožku, která bude sametově hladká a lehounké urychlení hojení pupínků. Výhodou jednoduchého složení je libovolná kombinace s hydratačními i jinými séry nebo klidně i neutrálním krémem.Shrnutí:
Plusy:

+ krásný a praktický obal
+ čisté a dokonalé složení, které se hodí pro všechny typy pleti
+ lze velmi dobře kombinovat s dalšími produkty
+ multifunkční použití – péče o tělo i obličej, odlíčení
+ aromaterapeutický zážitek


Mínusy:
- slabší schopnost odlíčení, ale tím, že ho na tento krom ani nedoporučuji to neberu jako mínus 

Hodnocení: 10/10

Znáte esenciální olej z Blue Tansy? 
Komentáře

Oblíbené příspěvky