Olej pro 5 dní ženy od Argital

Kosmetiku Argital u mě vidíte poměrně často, jejich obří jílová maska u mě doma už nesmí chybět a nedávno jsem si koupila další balení….mycí gel na intimní partie taktéž a takhle bychom mohli ještě chvilku pokračovat. Nedávno mě oslovil e-shop Cosmetica natura, který Argital dováží, zda si u nich nechci vybrat nějaký kousek co jsem ještě nevyzkoušela. A volba padla na netradiční produkt – Olej pro 5 dní ženy od Argital. Jedná se o speciální kousek, který by nás měl provázet a harmonizovat během dní menstruace.Olej je v praktickém balení s kapátkem o objemu 30 ml, což sice není moc, ale používá se pouze lokálně, takže i tak vydrží poměrně dlouhou dobu (doporučuje se opravdu minimum kapiček). Měl by zmírňovat nepříjemné projevy, které mohou nastat před menstruací nebo i během ní – mírnit psychické i fyzické napětí, zmírňovat bolestivost a otoky v podbřišku. 
Všechny složky jsou vybrány tak aby podporovaly ženský hormonální cyklus, mírnily křeče a napětí a posilovaly ženské orgány. 

Já během prvních dní menstruace trpím na velké bolesti, převážně hlavy, beder, podbřišku až stehen. Nic příjemného a vím, že u mě se jedná o ne úplně ideální fyziologický jev, který řeším primárně na fyzioterapii. Nepředpokládám tedy, že aromaterapie, byť je velmi účinná toto vyřeší sama, ale očekávám od produktu zmírnění či lehkou úlevu.

INCI:
Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandlový olej) - Persea Gratissima Oil (avokádový olej) - Potentilla Erecta Root Extract (extrakt z kořene mochny nátržníka) - Potentilla Anserina (mochna husí) Extract - Lamium Album (hluchavka bílá) Extract - Salvia Sclarea (šalvěj muškátová) Extract - Equisetum Arvense Leaf (listy přesličky) Extract - Arctostaphylos Uva Ursi Leaf (listy medvědice lékařské) Extract - Solum Fullonum (gel ze zeleného jílu) - Berberis Vulgaris (dřišťál) Extract - Styrax Benzoin (sturač) Extract - Vanilla Planifolia Fruit (vanilka pravá) Extract - Citrus Limon Peel (citronová kůra) Oil* - Cananga Odorata (Ylang-Ylang) Oil* - Lavandula Hybrida (lavandin) Oil* - Salvia Sclarea (šalvěj muškátová) Oil* - Alcohol.*Esenciální oleje obsahují: Limonene – Citral – Coumarin - Benzyl Benzyl Benzoate – Benzyl Salicylate – Farnesol – Geraniol – Linalool.
 


Jedná se o olejový produkt, takže tu samozřejmě najdeme směs rostlinných olejů - Mandlový olej (vhodný pro všechny typy pleti, jemný, nevytváří příliš mastný film a hezky proniká do pokožky) a pak Avokádový olej (výživný, vysoce regenerační, ale i tak dobře proniká do pokožky, na povrchu vytváří až sametový film). Je mi sympatické, že značka použila jako základ dražší olejíčky :) 

Dále je tu spousta zajímavých a netradičních extraktů : extrakt z kořene Mochny nátržníku (na pokožku má primárně protizánětlivý efekt a urychluje hojení a to jak mokvajících ran tak například ekzémů, má také protikřečové a klidnící účinky), Mochna husí (má velmi podobné účinky jako předchozí druh mochny, nicméně navíc je ještě více vhodná na citlivou pleť a má vliv i na cévní systém), Hluchavka bílá ( zklidňuje, má vliv na ženský systém, je protizánětlivá), Šalvěj muškátová (typická ženská bylinka, zklidňuje nervové napětí, lehce uvolňuje křeče a má silný vliv na dělohu - více i esenciální oleje, jinak je taktéž protizánětlivá, antibakteriální i antimykotická), extrat z Přesličky (skvělý na zklidnění pokožky i svědivost, zlepšuje hojivé procesy, velmi dobře regeneruje a je protizánětlivá), extrakt z Medvědice lékařské (má opět protizánětlivý účinek, tonizuje a regeneruje), extrakt z Dřišťálu (antioxidační, napomáhá hojení, ideální na ekzémy a špatně se hojící rány, pozitivní vliv na cévní systém). 
K těmto extraktům bych ráda napsala, že jsou krásné, netradiční a ideální pro nás ženy, nicméně jejich hlavní vliv je ve vnitřním užívání,  ale přes pokožku mají menší vliv na PMS menší. Ideální by byl tedy rovnou nějaký čaj, který by s olejíčkem hezky spolupracoval. I když se látky přes pokožku dostávají ve velké míře do krevního řečiště, většinou nemají stejný efekt jako když je popíjíme v čaji nebo bereme v tabletkách. Většina bylinek má odlišné působení na pokožku a na organismus při vnitřním užívání. Takže byť je překrásné složení, které dává smysl, nemůžeme od něj čekat při aplikaci na pokožku zázraky.

To by měly být všechny extrakty (bohužel lze špatně poznat, zda se jedná o velmi jemné extrakty v alkoholu či oleji nebo o esence, tedy hlouběji působící látky, mají totiž stejné označení extrakt, nesmějí se totiž nově označovat jako esenciální oleje pokud se získávají jinou než fyzikální cestou). 

Dále tu najdeme esenciální oleje nebo látky u kterých extrakt znamená silný koncentrát podobný esenciálnímu oleji, jen získaní jinak než například destilací. Takový je zde například - Benzoe (podporuje správnou činnosti dělohy a pohlavních orgánů, má vliv na mikrocirkulaci, hojí jizvičky, čistí a je antibakteriální i antimykotický, na psychiku působí zklidňujícím a harmonizačním efektem, na někoho až meditačně), Vanilka (harmonizuje, pro někoho je dokonce afrodiziakální, antibakteriální), Citron (je skvělý na cévní systém, která harmonizuje, dále napomáhá čištění pleti, je silně protizánětlivý), Ylang-ylang (je stimulující, lehce tlumí křeče, harmonizuje a má vliv na hormonální systém, pro někoho je afrodiziakální), Lavandin (pro všechny typy pleti, zklidňuje psychiku, uvolňuje stres a napětí), Šalvěj muškátová (královna ženských bylinek,  vliv na dělohu, menstruaci, menopauzu, prostě harmonizaci ženského ústrojí, je taktéž antibakteriální antimykotická - na rozdíl od extraktu výše jde hlouběji, má silnější působení).

Použití olejíčku je velmi jednoduché – aplikuje se pár kapek na podbřišek a ideálně i na oblast kříže, jemnými krouživými pohyby po směru hodinových ručiček, dokud se olejíček nevstřebá. Proč po směru hodinových ručiček? Jedná se o postup Argital, který odlišuje jižní a severní polokouli, kde na severu masírujeme po směru a na jihu naopak. Jedná se o filozofii značky a holistického přístupu aplikace. Je na vás, jak si tuto informaci přeberete a případně aplikujte či nikoliv. 

Já osobně radím hlavně pokožku před aplikací nahřát, a to ideálně nějakým polštářkem na dobu alespoň 15 minut, poté vmasírovat a opět místečko nahřívat. Dojde jednak k uvolnění křečí i bolestí teplem a zlepšení průniku esenciálních olejů do pokožky, díky prokrvení bude transport látek mnohem rychlejší. Pokud postupuji takto, má na mě olejíček lehounký ulevující efekt na bolest, ale spíše mi více pomáhá s psychickou pohodou. Tím, že mi olejíček hodně voní je celá procedura velmi příjemným rituálem. Pokud však olej kupuje na úlevu bolesti, samostatně na vás bude mít velmi malý efekt. Takže v tomto směru i přes krásné složení přišlo spíše zklamání. Možná pokud trpíte menšími bolestmi, vyzkoušejte…Já ho používám jen jako doplněk k nahřívání a jóga cvikům
Ale našla jsem pro sebe mnohem lepší využití! Používám ho na pleť obličeje, krku a dekoltu a sedne mi skvěle…tady pozor = nejedná se o doporučení, olej je koncipován svou koncentrací na pokožku těla nikoliv obličeje, takže pokud se rozhodněte vyzkoušet je to čistě na vaše riziko. Já zde popisuji pouze svou zkušenost. U mě podráždění rozhodně není ani pálení či cokoliv negativního. Naopak pokožka se výborně hojí a olej má velmi dobrý efekt i na akné, vzhledem ke složení se ani nedivím. Za mě tedy olejíček určitě koupím ráda znovu, ale na úplně jiné použití, než k jakému je určen.

Shrnutí:
Plusy:

+ krásná ženská vůně, která dokonale uvolňuje psychiku nejen ve dnech menstruace
+ velmi dobře hojí pokožku
+ rychle se vstřebává bez pocitu mastnoty
+ zajímavé složení


Mínusy:
- efekt na úlevu od menstruačních bolesti je velmi malý, sotva postřehnutelný (pokud vás trápí silnější obtíže)

Hodnocení na PMS: 2/10
Hodnocení pro mě na pokožku obličeje a hojení: 10/10

Jak bojujete s PMS vy? Máte nějaká doporučení, triky, tipy?   

Komentáře

  1. Toto je skvelý koncept. Úprimne o ňom počujem prvýkrát asi aj kvôli tomu že moja menštruácia je ako keby o nej ani neviem (za čo som moc vďačná) Škoda, že to na PMS moc nefunguje, lebo ak by vymysleli niečo takéto a funkčné, tak si to zamiluje asi každá druhá

    xxAlexandra z MS ALWAYS LATE

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky