Savon de Lisoleil – Solný kámen

Dalšími testovanými mýdly od značky Savon de Lisoleil je kategorie tzv. solných mýdélek s názvem Solný kámen. 


Dostala jsem na testování hned dvě:
  1. SOLNÝ KÁMEN SE SKOŘICÍ, MANDARINKOU A VANILKOVÝM PUDREM
  2. SOLNÝ KÁMEN S HUMÁNNÍM HEDVÁBÍM A RŮŽOVÝM JÍLEM


Solné kameny jsou speciální mýdla s vyšším obsahem soli, napomáhají tedy čištění pokožky, jsou ideální na střídání s jinými druhy mýdel, aby případně nevysušovala. Mě osobně přijdou nejlepší ze všech a vůbec nemám pocit vysušení a i „vrzací“ pocit je tu minimální. Mýdla jsem testovala já i kamarádka, obě jsme se shodly, že nás z celé nabídky baví nejvíce a hned bychom si koupily další verze na vyzkoušení.

Vzhledem jsou opět krásné tak jak to už u této značky bývá, prostě dokonalé jako dárečky. No uznejte sami, jak jim to na fotkách sluší.
Toto mýdlo je určená na boj s celulitidou, díky tomu obsahuje éterický olej ze skořice, která prokrvuje a je známá jako bojovník s pomerančovou pokožkou již delší dobu. Nicméně pozor je to také možný alergen a je spousta lidí, kteří tuto složku stejně jako já v kosmetice moc nevyhledávají. Mě mýdelko nevyhovovalo, svědila mě po něm pokožka a mohla jsem se udrbat. Já to o sobě vím, proto to rozhodně nepokládám za chybu produktu, přeci jen každý jsme citlivý na něco jiného. Dále je tu éterický olej z mandarinky, ten hezky tonizuje pokožku a navozuje dobrou náladu. Z extraktů tu najdete prokrvující zázvor a tonizující kávu. Takže skvělé kousky na celulitidu. Díky spojení těchto surovin voní mýdelko opravdu zajímavě, nejvíc je cítit skořice, ale i tóny kávy. Opravdu moc pěkná kombinace. Kamarádce mýdlo velmi vyhovovalo a oceňovala i obsah pudru z vanilky a díky němu jemný peelingový efekt.


Hodnocení pro kamarádku: 9/10
Já hodnotit nemohu, mám slabší alergii na skořici v kosmetice.


SOLNÝ KÁMEN S HUMÁNNÍM HEDVÁBÍM A RŮŽOVÝM JÍLEM

Mýdlo s humánním hedvábím je mi už mnohem sympatičtější, a to i svou krásnou květinovou vůní. Je jemná a taková něžná. Mýdlo voní po třech éterických olejích pačuli, růžové palmě a sladkém pomeranči, takže krásná kombinace.


Dále tu najdete dva jíly, takže mýdlo napomáhá jemnému čištění pokožky ve spojitosti se solí. Po umytí je pokožka krásně jemná, není podrážděná ani vysušená. Právě tohle mýdlo nás zaujalo ze všech testovaných nejvíc.


Hodnocení mé i kamarádky: 10/10


Co vy a tuhá mýdla, používáte? Máte rádi obsah soli v kosmetice?

Komentáře

Oblíbené příspěvky