Rostlinárium aneb ručně vyráběné Vavřínové mýdlo

Značku SAVON DE LISOLEIL jsem Vám již na svém blogu představovala, jedná se o luxusní, ručně vyráběná mýdla, která mají pěkné složení, ale hlavně vynikající svým dokonalým vzhledem. Jsou to kousky tak krásné, že vám bude líto je používat, až takový skvost to je.


Jak si asi dobře pamatujete z minulého postu zde, nejsem fanouškem tuhých mýdel, vadí mi jejich efekt po umytí, takový ten vrzavý pocit, který je pro tuhá mýdélka typický. Nicméně po rozhovoru s majitelkou téhle krásné značky, jsem došla k závěru, že jim dám šanci a opět nějaké zkusím. Nechala jsem si tedy na vyzkoušení zaslat i toto Vavřínové mýdlo ze sekce Rostlinárium. Což je kategorie mýdel, která jsou ve své podstatě ještě o něco jemnější než jiné kousky z nabídky a jsou založeny na mýdle vyrobeném z avokádového a meruňkového oleje. Kromě dalších zmýdelnitelných rostlinných olejů tu najdete také Mátový hydrolát a extrakt z Rozmarýnu. Asi si říkáte, kde je zmíněná Vavřín, ten se skrývá jako zmýdelnitelný podíl rostlinného oleje po názvem– Sodium Laurus Nobiliate a díky němu má mýdlo nazelenalou barvu a intenzivní vavřínovou vůni, která se krásně prolíná s mátou a rozmarýnem. Všechny tyto vonné i účinné látky jsou velmi výrazné a mýdlo je tak opravdu aroma-terapeutickým požitkem. Vůně je i chvilku z pokožky po umytí cítit. Aroma bude sedět milovníkům pánských bylinných a kořeněných vůní, je to takový vůně čistoty a bylin/lesa. Navíc jsou všechny tyto látky silně antibakteriální a hezky pokožku čistí.

INGREDIENTS (INCI): 
Sodium Apricot Kernelate, Sodium Avocadoate, Sodium Cocoa Butterate, Sodium Illipe Butterate, Sodium Laurus Nobiliate, Sodim Palm Kernelate, Sodium Mangoseedate, Mentha Piperita Water, Glycerin, Sodium Citrate, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Rosmarinus Officinalis (rosemary) Leaf Extract, Mica Doubloon Gold (CI77019,77491,77891), Eugenol, Isoeugenol.


Mýdlo pění velmi jemně, ale co kvituji jako velké plus je, že je pěna taková bohatší, krémovější, což je způsobeno obsahem ovsa. Asi Vás nejvíce zajímá, jaký je efekt po umytí a jak jsem s ním spokojená. Velmi mě překvapilo, že „vrzací“ pocit je zde velmi málo cítit, sice tu je, což u mýdel vždy, ale velmi maličko patrný, rozhodně je to jedno z mála mýdel, které bych si pořídila klidně znovu.


Když mi tohle krásné mýdlo přišlo, kochala jsem se asi týden jeho dokonalý vzhledem, krásná krabička, barva samotného mýdla i lístečky jsou prostě úchvatné. Po týdnu jsem se teprve odhodlala rozdělit mýdlo, pro sebe jsem si nechala 1/3 a zbytek dala na vyzkoušení kamarádce, která se v tuhých mýdlech vyzná. A obě jsem se shodly, že tohle je zatím nejlepší mýdlo, které jsme obě měly. Takže, ano rozhodně Vavřínový kousek mohu doporučit i já jako „nemilovník“ tuhých mýdel.


Shrnutí:
Plusy:
+ překrásná krabička i samotný vzhled opravdu doporučuji jako dárek
+ pěna je velmi bohatá, až krémová
+ minimální pocit pnutí/vrzání pokožky po umytí
+ antibakteriální, ideální tedy na ruce
+ silná bylinná vůně

Mínusy:
- pro někoho zvláštní aroma, pokud nejste zvyklé na bylinky možná zvolte pro začátek jinou vůni

Hodnocení: 10/10

Zaujalo Vás mýdlo? Jaké vůně mýdel máte nejraději? 

Komentáře

Oblíbené příspěvky