Walden 100% organický parfém - A Little Star-Dust

Také jste milovnice vůní, parfémů a toaletních vod? Stejně jako já nemáte doma pouze jednu, ale hned několika vůní a střídáte je třeba podle ročních období, nálad či příležitostí?

Já tedy ano, v poslední době se snažím opustit zaběhnutou rutinu kupování parfémů konvenčních, i když samozřejmě pár takových doma mám, ale ráda bych je z větší části nebo třeba v budoucnu, nahradila přírodní verzí úplně. Klasické "parfumářské" odvětví v konvenční sekci, má tu výhodu, že není ničím omezeno v tvorbě vonných kompozic, snad jen svou fantazií. Mohou si tedy synteticky tvořit vůně dle libosti. Přírodní parfémy jsou samozřejmě limitované přírodou, takže nemůžete vytvořit nové vůně v laboratoři. Můžete si jen pohrát s kombinací éterických olejíčků, pryskyřic atd. A to ne každá značka umí. Miluji vůni éterických olejů, ale od parfému chci něco víc, chci, aby si někdo pohrál s kombinací a aby výsledná vůně byla prostě zajímavá, netradiční, okouzlující, prostě něco víc, než když si nakapu pár kapiček éterických olejů do aromalampy.
A právě něco takového jsem objevila nyní díky e-shopu Ladybio u značky Walden. Jejich vůně jsou organické a čistě přírodní, kombinují v něm právě zmíněné éterické oleje, absolue a pryskyřice. Mají v nabídce celkem pět vůní ve třech velikostech. Já si jako první vybrala vůni A Little Star-Dust.


Organický parfém A Little Star-Dust je silnější parfém pro teplé letní večery, na nějakou speciální příležitost, na romantické večery ve dvou nebo na chladnější zimní dny. Je tedy těžší, smyslná, afrodiziakální a hřejivá. Vyloženě ženská vůně, která nebude vyhovovat mladším slečnám, ale spíše nám ženám. Hlavní tón je Jasmín, což je úchvatná a omamná vůně, kterou zbožňuji a je tu opravdu silně znát. Dále tu najdeme úchvatnou Tonku, což je vůně připomínající karamel s kapkou koňaku a tóny vanilky. Kdo nezná doporučuji přivonět někde k éterickému oleji, je to nádhera. Dále Kosatec, který dováří květinové akordy tohoto parfému a připomíná vůni fialek. A vše zakončuje Amyris, což je balzámová vůně, připomínající santalové dřevo. Jak sami vidíte směs je to opravdu silná, smyslná a hřejivá.


V první chvilce cítíte jen Jasmín a Kosatec, po chvilince tyto tóny malinko zeslábnou a nechají vyniknou i ostatní ingredience. Vůně vydrží průměrně dlouho, přirovnala bych ji k výdrži toaletní vody. Takže za den obnovím jednou až dvakrát. Kromě benefitu ve formě vůně, jsou samozřejmě éterické oleje i vynikající stimulanty naší psychiky. Takže se spolu podíváme, co jednotlivé hlavní složky dělají po aromaterapeutické stránce:

Jasmín – nervové tonikum, pomáhá při depresích, afrodiziakální
Kosatec – zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje náladu
Tonka – nervové tonikum, pomáhá při depresích, zlepšuje náladu, vhodná při meditacích, afrodiziakální
Amyris – proti nespavosti, depresím, stresu, navozuje klid


Navíc jako bonus jsou balení organických parfémů opravdu povedené luxusní kousky, které stojí za to mít ve své sbírce. Mě parfémy Walden uchvátily a rozhodně se chystám vyzkoušet v malém balení i další druhy vůní.


Hodnocení: 10/10

A co vy a přírodní verze parfémů? Jaké používáte?

Komentáře

Oblíbené příspěvky