Solná koupel Dulcia s vůní Eukalyptu

Po delší době tu pro vás mám jednu recenzi na sůl do koupele z e-shopu Krásná každý den, poslední dobou spíše frčím na bylinných odvarech, když mám víc času nebo na koupelích od Weledy, takže sole trošku zanedbávám, tahle je asi jediná, kterou mám aktuálně doma. Tato Revitalizační bylinná sůl je od mé oblíbené slovenské značky Dulcia a má mít revitalizující účinky se silnou a svěží vůní Eukalyptu a Smrkového dřeva. Což mohu tedy víc ne potvrdit. Sůl má opravdu „grády“, po otevření Vám její aroma opravdu protáhne nos. Za mě možná malinko až moc silná vůně, ale zas na druhou stranu sole stačí malinkaté množství na provonění nejen vany, ale celé koupelny. Takže pokud Vám jde o provonění, je tohle poměr cena, výkon a množství - jednička. Ve vůni převažuje Eukalyptus a co se týče Smrkových tónů, ty tu jsou jen velmi jemné. Vůně by Vás měla uklidnit, být antidepresivní a navodit celkově lepší náladu. Na mě to takto rozhodně neúčinkuje, obě vůně jsou povzbuzující, pomůžou Vám lépe dýchat, takže ideál, pokud na Vás něco leze nebo už jste nemocní s dýchacím ústrojím. A navíc vás koupel hezky probudí.


Koupel je samozřejmě založená na účincích Soli, která má pomoci uvolnit zatuhlé svalstvo a podporuje jeho regeneraci, doplňuje minerály a celkově ozdravuje pokožku. S tímto vším naprosto souhlasím, jen je tu za mě jeden problém. Abyste využili dostatečně účinky solné koupele, potřebujete jí dát do vany větší množství, což však s tak silnou vůní za mě rozhodně nejde, bolela by mě z té vůně pak akorát hlava a nebylo by to příjemné. Takže do koupele radím nasypat sůl navíc ať už z Mrtvého moře nebo Himalájskou sůl. V čem vidím další problém je, že dobrá 1/3 solné koupele, je tvoře hodně velkými krystalky, které se velmi pomalu rozpouští a ve vaně je to tak nepříjemné. Za mě by krystalky neměly být tak velké a za tohle ubírám hodně bodů dolů. Odmítám čekat extrémně dlouho, než vlezu do vany a budu si moct užít koupel.


Co kvituji je obsah i mandlového oleje, takže pokožka není vysušená, nesvědí a je to velmi příjemný pocit, ne že byste se pak nemuseli mazat, to rozhodně musíte. Ale je to příjemnější pocit, než když máte jen sůl.


Složení:
Mořská sůl, Himalájská sůl, Jedlá soda, Kukuřičný škrob, Mandlový olej, éterický olej ze Smrkového dřeva, éterický olej Eukalyptus, éterický olej Levandule lékařské, éterický olej z Citronové trávy a Máty kadeřavé.

I když ve složení vidíte i mnoho dalších éterických olejů, já je zde skoro necítím, jako ano je tu nějaké bylinkové aroma, ale Eukalyptus to za mě strašně moc přebije, chtělo by ho to dát méně. Je to škoda.

Pokud bychom se podívali blíž i na obal, na fotce vypadá nádherně, pěkně vypadá i v reálu na pohled, ale je hodně nepraktické, víčko je velmi lehoučké a plastový obal kolem ho špatně udrží, kroutí se a v koupelně jsem se bála, že do sole drcnu a hned bude na zemi. Za mě tedy produkt, který vůbec nemohu doporučit, v nabídce u Míši je mnoho lepších solí do koupele nebo i šumivých kousků.


Shrnutí:
Plusy:
+ na provonění koupele stačí malinkaté množství, sůl vám tak vydrží velmi dlouho
+ přírodní složení

Mínusy:
- Celou vonnou kompozici přebíjí vůně Eukalyptu a ostatní bylinky nevyniknou
- Benefity solné koupele se vzhledem k silné vůni nedají využít
- Neprakticky velké krystalky, které se špatně rozpouští
- Nepraktický obal

Hodnocení: 1/10

Komentáře

  1. Ja soli používam dosť a mám rada hlavne tie od značky Kneipp. Zo slovenských by som chcela skúsiť Soaphoriu.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky