Náplasti na černé tečky – Balea atd.

Černé tečky tedy tzv. otevřené komedony jsou tématem, které se asi pořád dokola bude řešit…bohužel černé tečky, kterým se nejvíc líbí na partiích nosu jsou něco, co trápí téměř všechny, kteří nemají suchou pleť. Úplně zjednodušeně se jedná o zoxidovaný maz s keratinem, který ztmavne. A odstranit je na pořád nelze ničím, vždy se po čase vrátí, chce to tedy pravidelnou péči.

Spousta firem se předhání s tím, kdo přijde s větším hitem na odstraňování teček…upřímně nejlevnější a nejjednodušší způsob je tyto komedony vytlačovat, tedy manuálně čistit. Jenže to má svá pevně daná pravidla, která pokud se nedodrží není to pro vás zrovna výhra. Tyhle „neškodné“ póry se vám zanítí a na akné zánětlivého charakteru je zaděláno. Nebo si pleť poškodíte natolik, že se utvoří jizvička apod. Další nejúčinnější variantou je chodit k dobré kosmetičce pravidelně, jenže najít dobrou kosmetičku je těžké a také je to finančně pro mnohé náročnější. Pak někdo sází na hloubkovější čištění kartáčky Foreo, neměla jsem, takže nemohu posoudit, ale stále zvažuji jejich koupi, tak uvidíme, zda se odhodlám. Firmy nabízí různé krémy, gely a kdo ví co ještě, které slibují odstranění černých teček. Upřímně to je hloupost, maximálně trošku zesvětlí zoxidované černé tečky, , ale to se nedá nazvat odstraněním a je to jen mizivý efekt. Nejlepší ze sekce kosmetiky na černé tečky jsou masky/náplasti. Ty fungují tak, že na sebe prostě nalepí nečistoty/maz z póru a sejmutím dokáží některé komedony poměrně slušně vyčistit. Samozřejmě se to nedá srovnat s kvalitně manuálně vyčištěnými pupínky, to vůbec ne, ale je to nejlepší na domácí použití, co se dá sehnat.

Samozřejmě i toto má svá pravidla, a to ať používáte jakoukoliv firmu.
 1. Nejlepší čas, kdy si dát tyhle náplasti je po sprše nebo koupeli. Tak jsou póry „změkčené“, více otevřené, poddajnější. 
 2. Samozřejmě snad netřeba připomínat, že se používají na odlíčený čistí obličej. 
 3. Před přilepením pásku na dané místo, je potřeba pokožku navlhčit!! A to velmi dobře, pokud navlhčíte málo, maska nemá dostatečně lepivý charakter a méně přilne, účinek tak bude mnohonásobně menší. 
 4. Když máte navlhčenou pokožku, je nutné pásek dobře uhladit a přitlačit na místečko. 
 5. Poté už jen počkat minimálně 10-15 minut. Sejmout a pokožku omýt vlažnou vodou. Popřípadě pokud umíte šetrně dočistit póry ručně je na to ideální doba. 
 6. Nyní je fajn dát si stahující masku na čištěné partie. Tím bude efekt nejlepší, jakého můžete docílit. 
A teď už k jednotlivým firmám, tolik jsem jich zas nevyzkoušela, to se přiznám bez mučení. Většinou kupuji levné z DMky, protože fungují dobře a jsem s nimi spokojená, nemám moc tendenci kupovat zbytečně něco dražšího a testovat. Ale shrnu tu všechny firmy co jsem doma měla, nafocené nemám bohužel všechny, většinou je použiji dřív, než se rozhodnu nafotit je.

Missha e-shop


K objednávce plátýnkových masek na tomto e-shopu jsem dostala jako dárek na vyzkoušení jednu masku/pásek na černé tečky…upřímně propadák. Špatně to přilne, skoro to ani nelepí a absolutně to s póry nedělá nic, akorát ztráta času.
Hodnocení: 0/10
Sephora – CaolinTyhle slupovací pásky jsem díky tomu, že na ně byla akce na e-shopu, tak jsem je přihodila k objednávce. Přiznám se, že mě moc neuchvátily, trošinku hůř přilnuly k pokožce a efekt byl tak o 30% menší než u Balea verze. Takže za mě průměr, nejsou špatné, něco málo odstraní, ale já znova určitě nepoužiji. Existuje ovšem více verzí této značky, takže se mohou účinky lišit, já měla pouze tuto klasiku za 80,- tedy pouze na nos.
Hodnocení:5/10

Balea

A teď už přecházíme k DM drogerii, ta má v nabídce od jejich privátní značky Balea hned několik pásků na černé tečky. Všechny jsou dobré, ale je v nich rozdíl. Mají v nabídce řadu černých masek s uhlím, kde najdete i pásky. Ty jsou z nabídky za mě nejslabší. Mají menší lepivou schopnost a vytahají toho stejně jako Caolin ze Sephory. Pokožku nepodráždí a více méně jsou fajn.

O něco lepší je řada nazvaný Proti akné, zde mají nejen náplasti na partie nosu, ale i na čelo a bradu, což oceňuji. Ty vytáhnou asi o 10 % víc než ty černé. Velmi dobře přilnou a lepivost už je o něco větší. Ty mohu s čistým svědomím rozhodně doporučit a jsou lepší než Sephora verze.


Ale úplně nejlepší je za mě modré balení nazvané jen jednoduše Náplasti na T-zónu, na fotce ještě vidíte starý vizuál balení. Ty tedy lepí skvěle a trošku i při sundávání cítíte, že to více „bolí“, jsou z nich nejsilnější a je tedy nejlepší efekt na černé tečky. Ale ani po těchto není pokožka podrážděná nebo citlivá. Jen mají nejlepší efekt a ty si kupuji stále dokola.

Hodnocení černých: 6/10
Hodnocení verze na akné: 7/10
Hodnocení modrých klasik: 10/10

Jak jste na tom s takovým to druhem náplastí vy? Používáte nebo máte Foreo apod.?

Komentáře

 1. Já si kupuju pasky Balea. Je pravda, že na černé tečky příliš netrpím a pleť mám dobrou, ale úplně se děsím dne, kdy se mi pleť zhorší a já se budu muset učit všechno to, co holky řešily od patnácti a já to házela za hlavu :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to tiše závidím, já na černé tečky trpím v okolí nosu odjakživa :/ Ale kromě pravidelného čištění jsou pásky fajn doplňkem.

   Smazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky