Toaletní voda Růže

To, že miluji růže, jejich vůni a kdekoliv je objevím v nějakém produktu musím ho hned vyzkoušet, asi není tajemstvím... Nedávno mě oslovili z e-shopu Poznání knihy, kde kromě nepřeberného množství překrásných knih najdete i nějakou tu kosmetiku méně známých značek. Některé jsou přírodní jiné nikoliv, ale probrat se jejich nabídkou vám rozhodně chvilku zabere. Já šla najisto, zaujala mě totiž už kdysi dávno značka Bronnley, jelikož má moc hezké obaly a je přírodnější. A když jsem v sekci Bronnley našla tuhle krásku v podobě Toaletní vody Růže s popisem – Smyslná a elegantní dámská toaletní voda s nádhernou vůní růží. Romantická vůně připomínající kytici růží a čerstvé tóny zeleně s nádechem pelargónie s jemným aroma medu a koření. Delikátní vůně zakončená akcentem bílého mošusu - nebylo nad čím dlouho váhat. Nezní to přeci pro milovníka růží nádherně? Takže bylo jasné, o který kousek si k testování napíši.


Poměrně dlouho jsem se rozplývala nad krásně propracovanou krabičkou, je to takové stylové, elegantní a retro. Když jsem z ní vyndala lahvičku byla jsem trochu zklamaná…Sice design samotné lahvičky je elegantní, jednoduchý a čistý, ale ta divná „plastová“ nálepka se mi vážně nelíbí. Pokazila celý prvotní dojem. Je to jakoby školácky nalepené a působí to dojmem, že se to musí za chvilku sloupnout. Na to, že je cena srovnatelná s levnějšími klasickými vůněmi v parfumerii tedy nic moc. Ale to není u vůně to hlavní...Přeci jen nesuď knihu podle obalu, platí u vůně minimálně dvojnásob.


Samotná vůně mě bohužel také neoslovila, a to ani kamarádku a její maminku, kterým jsem vůni dala také k vyzkoušení. Vůně ihned po použití voní velmi silně po alkoholu, který výrazně přebíjí na první přičichnutí samotné tóny růže. Po pár sekundách se teprve prodere napovrch, a to jako silnější retro vůně růží, kterou si třeba vybavíte v tuhých mýdlech, které dříve používaly naše maminky nebo babičky (tedy o čem mluvím budou spíše vědět ženy po třicítce). Vůně zlehka připomíná vůni klasických růží ale rozhodně ne čistě, je tam silněji cítit pelargonie, med vůbec a spíše nějaká hořkost něco jako bergamot, ale tak zvláštně. Vůně je velmi subjektivní na hodnocení, někomu vonět bude jinému ne. Upřímně mám z této vůně pocit, že by měla stát mnohem méně než necelých osm set korun, nedosahuje kvalit luxusnějších přírodních kompozic a ani syntetických klasických vůní z parfumerie, spíše připomíná levnější drogérkové kousky. Její velkou výhodou je, ale výdrž, vůni na sobě ucítíte na to, že se jedná jen o toaletní vodu, velmi dlouho. Což bych považovala za obrovský klad, pokud se Vám kompozice zalíbí. Za mě ani kamarádku bohužel nemohu v této cenové hladině doporučit.


Shrnutí:
Plusy:
+ velmi dobrá výdrž, vůni cítíte z pokožky i oblečení dlouhou dobu, na to že se jedná jen o toaletní vodu
+ hezký obal – krabička a samotný flakon

Mínusy:
- Cena vzhledem k tomu, jaký dojem ve vás kompozice vůně zanechá
- Velmi levně působící nalepení etikety na samotném flakonu
- Výsledná vůně působí hodně retro

Hodnocení: 2/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky