Deodorant s vůní dálek - Monoi a Plumérie

Dnes tu pro vás mám opravdový kosmetický bonbonek v podobě luxusního deodorantu Honestly pHresh. Že tuto značku vůbec neznáte? To ani já, dokud mě neoslovil skvosty nabitý e-shop LadyBio s tím, zda bych nechtěla něco od této značky vyzkoušet. A jak moc dobře víte, v poslední době ráda zkouším přírodní deodoranty, zatím jsou na špici pořád Soaphoria tak jsem byla zvědavá, zda je tyto Honestly porazí nebo ne.


Co je potřeba opět na začátek říct je, že se jedná o deodorant, nikoliv antiperspirant, tedy neomezuje množství potu, ale reguluje pach. Stejně jako většina přírodních deo i tento bojuje s bakteriemi, které jsou viníky pachu. Dále také o podpaždí pečuje, hydratuje a lehce vyživuje. Značka je také nositelem certifikace – Cruelty free and vegan. Takže ani vegani se nemusí bát zakoupit tento kousek.

V nabídce značky v e-shopu LadyBio najdete jak kuličkové, tuhé tak i ve spreji a jeden takový jsem zvolila i já. Na výběr je ze tří vůní a musím uznat, že mi dalo zabrat zvolit, který nutně potřebuji „očichat“ a vyzkoušet. Vybrat si tedy můžete buď Cedrové dřevo, Kardamom s růží nebo Plumérie Monoi. A jelikož nemám představu, jak voní Plumérie, tak jsem vyzkoušela tento.


Deodorant ve spreji Honestly pHresh má regulovat pH pokožky, zamezuje růst nežádoucích bakterií čímž reguluje pach, sprej je navíc vhodný na jakoukoliv část těla nebo dokonce na cvičící podložky, oblečení nebo i do bot. Takže využití je opravdu široké na rozdíl od běžných tuhých deodorantů. Má samozřejmě čistě přírodní složení, které si můžete prohlédnout na fotce níže.

Líbí se mi vysoký podíl Aloe vera, která je do podpaží i na hojení drobných ranek a pro hydrataci dokonalý pomocník. Lactobacillus je zde pro fermentaci kosmetiky, takže o zdravou konzervaci je postaráno, a navíc pomáhá bojovat s nežádoucími bakteriemi a rovná pH. Stejně tak jako další složka Alpha Glucan Oligosaccharide, což je přírodní druh cukru. Avokádový olej asi netřeba představovat, těžko najdete výživnější složku. Šalvěj je zase známou bylinkou v boji s bakteriemi, viry a celkově se přidává do deodorantů velmi často, trošku pomáhá zdravě stáhnout póry a čistit pokožku. Slunečnicový olej dodává vitamíny a kůži hýčká. Rozmarýn, opět kouzelná složka v boji s bakteriemi, silně detoxikuje a jako éterický olej umí trošku probrat, nabudit a dodat energii. Já vůni rozmarýnu v posledních letech miluji, je taková čistá, silná a prostě uklidňující. Co mě osobně hodně překvapilo, je obsah Fenyklu, to je rostlinka, kterou v kosmetice moc často nevídám…nebo možná nikdy? Spíše se používá do zubních vod a past pro osvěžení dechu. Na pokožce ulevuje od ekzémů, zánětů a samozřejmě dodává vůni. Kokos asi netřeba také rozebírat, hydratuje, pečuje a bakterie ho nemají rády, proto se využívá i v péči o dutinu ústní. A dále tu najdeme zmíněnou Monoi – Gardénii – Tiaré aneb to jsou všechny názvy poukazující na krásnou květinku bílé barvy. Nejvíce je známá na Tahiti apod. odkud se rozšířila její obliba i dále. Má podmanivou afrodiziakální vůni letních dálek. A dále tu je také Plumerie alias Frangipani, pro mě více méně neznámá rostlina, ale po zadání do vyhledávače na mě vykoukly překrásně kvetoucí stromy a keře s velmi známými květy – bílé se žlutými středy, ale je mnohem víc druhů, barev a všechny jsou absolutně úchvatné. Vůně je velmi exotická, sladší a těžší.


Když jsme si řekli, co sprej obsahuje je na čase popsat si vůni, i když to je hodně subjektivní a říct, jak funguje nebo nefunguje.

Vůně je hodně zajímavá a troufám si říct, že netradiční. Rozhodně se jedná o sladší a těžší vůni, silně květinovou s exotickým nádechem. Mě ihned přenese na sluncem zalité exotické ostrovy, je prostě kouzelná. Mě osobně se velmi líbí, ale nedoporučila bych ji pro mladší slečny, je to taková trošku složitější vůně, která mi rozhodně víc sedne pro ženy kolem třicítky a výše. Nic dívčího, svěžího a lehkého jako vánek, spíše sexy vůně, ženy, která už ví, co od život chce… uff popisování vůní není má parketa. Ale je to zde hodně potřeba, jelikož sprej na sobě cítíte intenzivně klidně i půl dne, rozhodně nahradí i parfém.

Já deodorant používám, když jsem doma nebo jdu třeba na procházku atd. prostě když nechci už používat své oblíbené parfémy a chci si vychutnat jen éterické oleje. Sprej používám nejen do podpaždí, ale třeba i na záda nebo do dekoltu. Co se týče účinků na pach, funguje velmi dobře, ovšem při porovnání se Soaphoria má o pár procent míň. Je to podle mě dané jen aplikací, přeci jen vodička asi nemá takovou sílu jako krém, který si do podpaždí natřete. Ale je to třeba rozdíl pouhé hodiny. Za to, ale vyhrává rozhodně v intenzitě vůně, to s vámi dá pomalu celý den! Opravdu nahradí bez problémů parfém. Co bych mu, ale vytkla je rozprašovat :/ Chtělo by to jemnější spršku, tady to jde spíše jedním směrem, žádný extra jemný poprašek, do podpaždí mi to neva, ale na jiné části těla už by bylo fajn kdyby se lépe rozptýlil, na tom by výrobce měl tedy zapracovat. Nicméně jinak je obal krásný a líbí se mi víc verzí využití. Třeba na jóga podložku? No to je skvělé, tak krásně voní a dlouho, že je radost cvičit. Vyzkoušela jsem i do bot a také vydrží vůně dlouho, jen do bot bych spíš preferovala asi možná něco víc jakoby svěžího, ale to je jen moje osobní preference. Takže za mě skvělý kousek, který mohu doporučit, hlavně pokud chcete parfém a deo v jednom.


Shrnutí:
Plusy:
+ intenzivní vůně, která dlouho vydrží
+ nedráždí pokožku
+ kůže je poté jemná a hydratovaná
+ stačí malé množství
+ více verzí použití
+ krásný obal
+ nahradí i parfém
+ opravdu omezuje pach

Mínusy:
- Nedostatečně jemný rozprašovač

Hodnocení: 9/10

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky