Korejská kosmetika Whamisa – představení I. část

O téhle skvělé přírodní kosmetice dozajista uslyšíte čím dál tím víc, a rozhodně ne proto, že by byla posílána bloggerkám v obřím množství a platila se jí reklama horem dolem, ale proto, že je prostě skvělá a vše co slibuje plní. Ano prozradit verdikt na začátku možná není to nejlepší, jak přitáhnout čtenáře k dočtení celého článku, ale když ono ani jinak nejde začít. Do téhle značky jsem se prostě zamilovala a automaticky se stává jednou z mích nejoblíbenějších. Ale teď už pěkně popořadě, jak jsem se k ní vlastně dostala, co obsahuje, co vše jsem vyzkoušela a jak na mě zafungovala.


Přírodní kosmetiku Whamisa jsem jako první zaregistrovala v nějakém časopise, který si kupuji, mám pocit, že to možná byla Elle nebo něco takového, každopádně o ní byl pěkný článek jako o Fermentované korejské kosmetice. Ohledně fermentace a kosmetiky jsem četla poprvé a uchvátily mě na první pohled obaly, takže jsem si stránku vytrhla, založila do diáře s tím, že se rozhodně musím podívat na stránky. No a jak už to s těmi mými wish listy, kterých je obří množství bývá, malinko jsem na stránku zapomněla a v tom se mi ozvala milá Jana, která má na starosti, jestli jsem pochopila správně propagaci a po milém telefonickém hovoru, jsem zjistila, že je milovnicí přírodních blogů. A to navíc stejných, které mám nejraději i já…malá nápověda u těchto slečen/dam najdete brzy také recenze na tuhle kosmetiku. Takže už prvotní kontakt byl milejší než u 80 % firem které mě oslovují a bylo jasné, že s výběrem blogů si daly práci a opravdu nad tím přemýšleli, což je moc milé a mě osobně hodně sympatické…no a samozřejmě mi to neskutečně polichotilo. Po emailu jsem si tedy vybrala nějakou kosmetiku, dle informací na jejich stránkách Pure District. Balíček přišel a chvilku poté mě kontaktovala přímo zakladatelka Líba, s informací, že si není jistá, zda jsem si pro sebe vybrala dostatečně dobře a že by bylo nejlepší, kdybych se za nimi stavila v jejich nádherném showroomu a zkonzultovala výběr s druhou zakladatelkou Lucií, která má na starosti především dermatologickou stránku věci. Nemohla jsem jinak než souhlasit, produkty jsem tedy neotvírala a dostavila se na schůzku.


Obchůdek je nádherný, čistý, vzdušný a moderní, dýchne na vás nádhernou atmosférou. Hned se mě ujala Lucie, neskutečně milá a chytrá žena, která kolem sebe šíří uklidňující energii. Hezky jsme si popovídaly o přírodní kosmetice, o denní i večerní rutině, o Whamise a shodly se na všem. Je skvělé, když potkáte člověka, který vidí tyhle věci stejně jako vy, a ještě jim dodá hloubku. Vybraly jsme tedy nakonec jako první místo velkých balení, cestovní s tím, že vše vyzkouším a poté se rozhodnu jaké produkty jsem si zamilovala nejvíc a ty si vezmu ve velkém balení. Poté jsem se setkala i s Líbou, a to je tedy živel, energická sebevědomá a silná žena, to byl hned první dojem, rozhodně ví, co chce a co je dobré a nedělá kompromisy. Proto pro mě nebyl problém věřit, že značka Whamisa bude určitě velmi kvalitní. Bylo zajímavé vidět, jak se obě majitelky úžasně doplňují, úplně jako jing a jang. Myslím, že na úvod jak na mě kosmetika, zakladatelky a showroom dýchly to bohatě stačí. A teď už se zaměříme na Whamisu jako takovou.


Whamisa je tedy čistě přírodní korejská kosmetika s mnoha certifikáty. Což mě osobně přijde skvělé, jelikož spousta asijské kosmetiky je sice z větší části přírodní, ale málokdy zcela. Proto jsem jí do teď nevěnovala větší pozornost než ve formě sheet masek. Obecně se Korea považuje spolu s dalšími asijskými státy za kosmetickou špičku v oblasti péče, jelikož Korejky nejsou líné se o pleť starat mnohem precizněji než Evropanky. Jsou pečlivé a čištění považují za celý základ krásné pleti, poté samozřejmě cíleně vrství produkty podle požadovaného efektu. Starat se o sebe začínají už jako malé a postupem času pouze přidávají produkty vhodné pro jejich pokožku.

Whamisa je, jak už jsem několikrát řekla čistě přírodní, neobsahuje tedy ropné deriváty, parabeny, silikony apod. Dále neobsahuje čistou vodu, ale pouze vodné složky z bylin, ovoce apod. Takže tekutinu, která už sama o sobě nese cenné složky pro pokožku. Je speciálně upravená fermentací, ano čtete dobře i kosmetika se dá fermentovat. I mě to překvapilo a zajímalo mě jaké to má pro nás jako zákaznice benefity. Jednak se díky tomuto postupu kosmetika přírodně zakonzervuje, molekuly jsou lépe prostupné pokožkou, a tak lépe účinkují a jako velký bonus je kosmetika vhodná i pro velmi citlivou pleť, která by bez fermentace mohla na přírodní složky reagovat podrážděním. Takže pádné argumenty, proč Whamisu zkusit.

V nabídce mají i vlasovou kosmetiku, kterou jsme s Lucií zavrhli, mé vlasy jsou chemicky odbarvené a nabarvené, takže mi rozhodně lépe sednou klasické šampony než přírodní, což mohu léty zkoušení jen a jen potvrdit. A pak je tu obsáhlá pleťová řada, která se nedělí dle věku, ale podle typu pleti a kroku v péči.

Mají tedy pleťovou kosmetiku, kde je kladen důraz na dvou krokové čištění. Tedy čistění kdy používáte produkt na bázi lipidů a následně odlíčení na bázi vody. Tedy smyjete díky tomuto všechny nečistoty i make-up mnohem dokonaleji než jen s jedním krokem. Jako první tedy všechny typy pleti použijí Odličovací olej, opláchnete a poté použijete Pěnový čistící krém (pro normální až sušší typ) nebo Pěnový čistící gel (smíšená až mastná), opět opláchnete vodou a máte dokonale vyčištěnou pokožku.


Dále použijete tonikum, které není tonikem úplně v pravém slova smyslu hodně tekuté vodičky. Jedná se podle mě spíše o tekutou esenci, sérum. Tu už nanášíte pouze prsty, žádná tamponek, to by byla škoda produktu. Tonikum mají v nabídce hned tři – Deep Rich (suchá pleť / normální), Original (mastná i smíšená) a Refresh (Aknózní a mastná). Necháte vsáknout a následně už o pokožku vyloženě pečujete.

V péči o pokožku si můžete vybrat mezi Lotion, řidší, hodně tekuté mlíčko, které funguje jako denní i noční krém v jednom. Zde jsou na výběr dvě – Double Rich (suchá i normální) a Original (smíšená a mastná). Pokud ani jedno není přesně to co potřebujete jsou tu hned dva další krémy, kterou už mají malinko hustší konzistenci, ale pořád jsou krásně vstřebatelné bez mastného filmu. Opět si můžete vybrat mezi Hydratačním krémem (více méně pro všechny typy pleti) a Výživným krémem (pro sušší nebo zralou pokožku). Jako bonus je tu samozřejmě ještě Oční krém a Pleťový olej. A speciální třešničkou na závěr je Sérum na akné, které je opravdu vynikající. A dává se vždy pod krém nebo Lotion.

V sekci nadstandardní péče, ne tedy té každodenní jsou samozřejmě masky, plátýnkové a speciální s mořskou řasu. Dvě mlhoviny, rozumějte spreje / „vodičky“ ve spreji pro osvěžení pokožky – Olivová a Růžová. Dále tyčinky na rty – Flowers, Fruits a Seeds. A v neposlední řadě absolutně božské Peelingové tamponky ve stejných sekcích – Flowers, Fruits a Seeds. A ty umí s pletí doslova zázraky. Ale o tom až v dalším článku, dneska jsme si představily značku a příští článek bude stručnější recenze mnou vyzkoušených produktů, to, aby dnešní článek nebyl až tak dlouhý. Zatím můžete kouknout k mé oblíbené Bebe na to, jak na ní zafungovala kosmetika (má pleť spíše sušší) anebo třeba kouknout na video Jitky Boho (řeší/řešila akné). A já vám brzy přinesu pohled z pozice smíšené pleti.


Znáte tuto kosmetiku, zkoušeli jste? Zaujala Vás?

Komentáře

 1. Perfektní článek, Jani! Zhltla jsem ho na jeden zátah, tak pěkně se ti podařilo povídání okolo korejské kosmetiky sepsat :-) Já jsem z toho čištění fakt nadšená. Zkušenost mám ještě s maskami, které byly parádní a vylepšovaly stav pleti na počkání. Jako kdyby se člověk vrátil z wellness víkendu :-) Těším se na pokračování! ;-)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) No já si ani neuvědomuji, že jsi před takovou dobou už Whamisu zkoušela, teď jsem se článku zas všimla. Vypadají skvěle, já mám teď obří zásobu různých sheet masek a postupně zkouším :)

   Vymazat
 2. S korejskou kosmetikou nemám žádnou zkušenost, ale mají krásnou pleť, takže něco na ní asi bude.

  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem do teď měla jen v podobě sheet masek :)

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky