Kérastase Chronologiste řada a konturovací styling

Dnes jsem spotřebovala celou tuhle řadu Chronologiste, tedy šampon a masku, takže je načase si o nich něco povědět. Řada Chronologiste je poměrně novou řadou od firmy Kérastase, kterou mám velmi ráda. Sadu jsem dostala jako vánoční dárek a velmi jsem se na ní těšila, nejen, že má pro mě naprosto luxusní obaly a velmi zajímavou vůni,ale hlavně by měla být komplexně revitalizující pro vaše vlasy. Má dodat výživu, dobře umýt, hydratovat i chránit vlasy před škodlivými vlivy prostředí. Klíčovou složkou jsou zde vitamíny ,které mají mdlý vlas probrat k životu, tedy rozzářit a zároveň ostatní složky jako třeba arganový olej, vlas krásně vyhladí. To samé maska plus má chránit i barvu , takže se tak nevymývá a déle bude vypadat dobře. Oboje koupíte jak po netu tak jsou k dostání v salonech. Já dostala sadu tedy jako dárek a byla koupena v salonu, takže žádný fake apod. Tím, že se jedná o profi kosmetickou značku není cena nízká, drogérková. Šampon většinou seženete kolem pětistovky a masku za osm set. Takže si dnes řekneme zda za tyhle peníze stojí.


Šampon je v klasickém průhledném balení bez pumpičky, vypadá velmi luxusně a vůně je takový trochu těžší, exotická a velmi příjemná. Na vlasech však moc dlouho nevydrží. Samotný šampon je středně hustý gel, co už vím o gelových šamponech je to, že mi moc nevyhovují, většinou mě trochu vysušují. A není tomu ani jinak u tohoto. S šamponem se dobře pracuje, pěkně pění a skvěle umyje vlasy už napoprvé. Po spláchnutí cítíte trochu vrzavost vlasů a je nutné jako po všech šamponech dát buď kondicionér nebo masku. U gelových šamponů je jasné, že vlasy nebudou zplihlé a těžké. Což tady nejsou, jen jdou díky tomu hůř rozčesat. Šampon tedy sám o sobě patří do rukou spíše majitelkám normálních či mastnějších vlasů. Nebo někomu komu hodně plihnou. Pokud máte suché vlasy už i u kořínků nebo odbarvované,nepřijde mi toto jako dostačující péče a ani já bych si ho znovu nepořídila. Mě nepřesvědčil o tom, že by byl nějaký speciální a daleko víc mi od Kérastase sednou jiné řady.


Shrnutí šamponu :
Plusy:
+ krásné balení 
+ příjemná a zajímavá vůně
+ vhodnější pro normální až mastnější vlasy

Mínusy:
- není vhodné pro extra suché, odbarvené či melírované vlasy, pro ně je slabý
- vlasy se po něm hůř rozčesávají 

Hodnocení : 5/10

Dále tu máme masku. Já osobně považuji masky na vlasy jako nutnost, pro všechny, kdo mají vlásky delší než 5 cm. A to minimálně 1x za 14 dní. Masku jsem používala po každém mytí šamponem ze stejné řady viz výše, abych dokonale mohla zjistit účinky. Maska voní o fous intenzivněji než samotný šampon,ale vůně na vlasech také moc nevydrží.


Maska je bílá a konzistenčně spíše husté máslíčko, takže se příjemně aplikuje a na vlasech dobře drží. Nechávám působit 5-10 minut. Poté smývám. Vlasy jsou o poznání na dotek příjemnější a jemnější. Po vyfoukání jsou krásně lesklé a vzdušné, žádné těžké a zplihlé háro se nekoná. Co se týče rozčesávání tak mé dlouhé husté a melírované vlasy z této masky nadšené nejsou. I když je maska bohatá a máslová, vlasy i tak jdou hůř rozčesat. A celkově nejsou dostatečně vyživené. Takže opět větší zklamání a rozhodně doporučuji pro vlasy normální , barvené a mastnější ( zde samozřejmě nedávat k hlavě! ). Rozhodně nic pro melírované, odbarvené a suché vlásky. Na ty je tahle maska málo. 


Shrnutí masky:
Plusy:
+ skvělá konzistence
+ pěkná vůně
+ stačí malé množství
+ vlasy po ní neplihnou a jsou krásně lesklé
+ ideální pro normální, barvené a mastnější vlasy

Mínusy:
- hůř se vlasy rozčesávají
- nestačí pro suché , melírované nebo odbarvené vlasy

Hodnocení : 5/10

Styling pro tepelnou úpravu je také spíše novinkou. Je určené do vlhkých vlasů před tepelnou úpravou. Nejen tedy , že vlas chrání pře teplem,ale hlavně před krepatění a to prý až 96h. Tepelná ochrana je až do 230°C, což je super hlavně při žehlení vlasů. Má také tepelnou paměť, což znamená, že využívá včelí vosk,který fixuje účes,tak jak ho teplem upravíte - vyfoukáte vlasy třeba do objemu a dohladka, poté si přes den dáte gumičku a po jejím sundání by nikde neměli být vidět "zlomy" atd. Což zní super že?


Jedná se lehoučké mléko, které aplikujete do umytých a ručníkem vysušených vlasů a poté upravíte jak potřebujete. Mě bohužel strašně vadí zvláštní vůně celé téhle styling řady, je to spíše pánský divný puch :/ Který je z vlasů dost cítit, pokud bude někomu vonět, tak je to plus ,ale u mě bohužel. Jinak mléko vlasy nezatěžuje,ale u mích sušších udělá trochu hrubší strukturu, prostě na omak nejsou tak sametové. Přijdou mi i trochu sušší, celkově mám radši na dotek vlasy bez stylingu jen s olejem do konečků. Co však oceňuji je opravdu vysoký stupeň fixace bez slepených nebo ztvrdlých vlasů. Prostě žádný helma pocit! Vlasy jsou vzdušné a přesto přesně drží tvar jak potřebujete. U ofinky mi dělá super objem ,který vydrží i další dny, stačí jen trošku navlhčit a přefoukat a absolutně bomba. Když vlasy žehlím, tak opravdu pak vydrží rovné mnohem déle. Jako je to nejlepší styling jaký jsem kdy měla a mohu všemi deseti doporučit. Já osobně ho nepoužívám kvůli vůni a efektu na dotek , denně,ale na občasné použití ho opravdu miluji a klidně bych koupila znovu.


Shrnutí stylingu:
Plusy:
+ dokonalá fixace na několik dní
+ nelepí , vlasy nejsou ztvrdlé a nepůsobí dojmem umělé helmy
+ vše co slibuje plní bez problémů

Mínusy:
- vůně

Hodnocení: 9/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky