Bylinné extrakty pro intimní hygienu aneb toto musíte vyzkoušet

V letním období je více než v jiném ročním období ženské tělo náchylnější k různým gynekologickým zánětům nebo zánětům močového měchýře a to díky neustálému ráchání v bazénech, rybnících,jezech, mořích apod. Také nám nedělá dobře extrémní vedra a celodenní nošení těsného oblečení, to vše vede k možnosti zánětu gynekologického charakteru. Moc tomu také nepřidá obliba antikoncepce. Proto zde na blogu bude Nová rubrika - Intimní péče - která bude zahrnovat recenze i články o prevenci obtíží gynekologických i močových, a věřte mi za ty roky jsem si pár takovými prošla a neustálá antibiotická léčba ,když máte všechny testy v pořádku vede akorát k zoufalství a hledání přípravků, alternativních metod co by fungovaly, protože klasická medicína v tomto extra selhává, pokud jste zdravý podle testů co s vámi? Takže tu pro Vás bude rubrika,kde najdete ověřené účinné prostředky pro domácí léčbu, rady a tipy apod. ,prostě taková holčičí rubrika. No a dnes začneme recenzí na skvělý přírodní prostředek na intimní hygienu z tradiční čínské medicíny, jedná se o roztok určený k výplachům nebo i zevnímu použití s rozkošným názvem Svěžest jarního deště :)


Na roztok jsem narazila při objednávání šamponu pro přítele na eshopu TCM , kde mě zaujala kategorie ženské obtíže a tam byl jen tento produkt za fajn cenu 175 Kč. V tu dobu jsem hledala něco co by mi sloužilo jako prevence před mykozami a následným rozvojem močových problémů. Nechtěla jsem neustále klasické dostupné driáky z lékáren,které mi stejně nefungují, mají nepříjemnou aplikaci a poté musíte ležet pomalu jak prkno v posteli a při zvednutí utíkat na záchod , protože jinak máte pocit jako kdyby vám praskla plodová voda!! Nebo celý den musíte poté nosit vložku či intimku a není to prostě příjemné. Já osobně tohle na vaginálních tabletkách nesnáším, je mi to trochu nechutné, některé mě i pálí a naopak mi třeba i rozjedou další problémy. Tohle prostě fakt nechci, chci něco co pomůže jako prevence, je to ideálně přírodní a při aplikaci nebo po ní se budu cítit čistě a komfortně. A přesně tohle je ono!


Roztok má upravovat bakteriální rovnováhu sliznic, je protizánětlivý a je antibakteriální a protiplísňový, takže přesně ideální kombinace na vše co by Vás mohlo nejen v létě trápit. Roztok je vhodný po koupání v bazénech, mořích atd., dále po sexu jako prevence pokud trpíte na záněty, v období před i po menstruaci kdy žena může být náchylnější k mykozám a samozřejmě ideálně současně s léčbou antibiotiky, která zaručeně zahubí všechny i ty hodné bakterie! Pokud chcete použít v těhotenství nebo v období kojení určitě předem kontaktuje kliniku přes eshop a zeptejte se, čínské bylinky jsou silné a oni Vám přesně poví jak aplikovat a zda vůbec.


Součástí balení je i aplikátor, takový plastový a trošku chatrný,ale jde to s ním také dobře. Akorát tím , že balení samotného roztoku vám vydrží na hodně použití, musíte aplikátor hygienicky čistit. Ale není to nic složitého. V dm drogerii doporučuji pořídit dětskou dezinfekci viz odkaz zde. Je vhodná i pro miminka, takže ani na tento účel se nemusíte bát použít jí. Je to podle mě mnohem šetrnější dezinfekce než běžně dostupné, u kterých bych se třeba bála ,že kdybych pořádně aplikátor nevypláchla, jejího zbytku v záhybech a následného podráždění v pochvě.  

Když vybalíte aplikátor, doporučuji ho celý propláchnout vlažnou vodou, dobře oklepat a osušit do papírové utěrky, poté dobře vydezinfikujte a nechte oschnout. Tak bude aplikátor dokonale nachystaný na použití a takto ho budete čistit před každým použitím!! Abyste si nezanášeli do pochvy bakterie! Takže žádné flákání a poctivě čistit.


Když máte aplikátor vydezinfikovaný a suchý, doporučuji ho převařenou a vychladlou vodou celý znovu propláchnout těsně před použitím .Teplota vody by měla být vlažná a příjemná při vyzkoušení na zápěstí. Roztok pořádně protřepeme a do víčka nalijeme bylinkové extrakty ( jedna aplikace rovná se jednomu víčku ), dáme do aplikátoru, dolijeme převařenou vlažnou vodou, zavřeme a nástavec zavedeme do pochvy, poté už jen jemně a pomalu zmáčkneme, dokud nebude lahvička prázdná. Stává se , že maličko v aplikátoru zbude a už nejde dostat ven, poté tedy použijeme jako oplach zvenku po rozšroubování nástavce. Celé doporučuji dělat nad vanou nebo sprchou, protože samozřejmě tekutina co jde dovnitř musí logicky ven :) Takže většina vyjde ihned sama a trochu v pochvě zbude, takže trošku zatnete svaly a zbytek tekutiny vyjde ven. Poté už jen otřete ubrouskem dosucha, nic neoplachujeme!! A je hotovo. Ihned ucítíte příjemné ochlazení , což se v létě hodí :) Žádné pálení a jiné nepříjemné pocity neočekávejte, všechno je komfortní a naopak příjemné. Ihned se dostaví pocit uklidnění. Opakovat můžete v případě obtíží jako součást léčby 1-2 denně, jako prevence stačí 1x po sexu, po koupalištích, po nebo před menstruací. Pokud cítíte , že se o vás nějaké onemocnění pokouší, tak je ideální první den ráno i večer a pak tři dny jednou denně, mě toto bohatě stačí a vše je v pořádku. Už víc jak 4 měsíce bez obtíží!! Což je úžasný výsledek.

Možná se Vám zdá , že taková recenze sem nepatří,ale omyl , tento blog je nejen o kosmetice,ale i o zdraví a o životě jako takovém. A my ženy jsme velmi citlivé a potřebujeme i speciální péči v intimní oblasti, prožíváme během života různé cykly a taková to témata by neměla být tabu, naopak bychom si měli předávat cenné rady a tipy, jako to bylo dřív zvykem. Takže mi věřte , že toto rozhodně není poslední článek a brzy tu budeme mít souhrnný návod jak se přes léto zánětům vyvarovat, tipy a souhrnné rady. Plus co by mělo být součástí vaší taštičky na dovolenou, koupaliště a v období menstruace.

Doufám, že se Vám recenze líbila a bude Vám nápomocná při léčbě a prevenci.

Komentáře

 1. O tomto produktu slyším poprvé a velmi mě zaujal. Nemáš pravdu, i tohle patří do každodenního života a péči o těla. A je jedno, zda se jedná o vlasy, pleť nebo intimní místa, přeci jen, máme je všichni. :)
  Děkuji ti moc za tento článek. (: Ráda po tomto produktu kouknu.

  OdpovědětVymazat
 2. Zaplať pánbůh že zatím jsem tyhle problémy neměla, pouze jednou zánět močáku, naštěstí jenom jednou, znám totiž holky které ho mají neustále. Já se těchto témat vůbec nestraním a naopak mi přijdou velmi užitečné. Není za co se stydět, intimní hygiena je jedna z nejdůležitější. Takové infekce dokážou pěkně se zdravím zatočit.

  OdpovědětVymazat
 3. Připomnělo mi to gynekologickou sůl, kterou jsem dříve používala a byla stokrát lepší, než jakýkoli kapsle z lékárny :-) Tohle ale vyjde cenově až překvapivě dobře, na to, jak kvalitní je složení. Děkuji za přínosnou recenzi, myslím, že ji ocení většina žen :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gynekologickou sůl zase neznám vůbec já :) Jsem ráda, že se článek líbí :)

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky