Vyrovnávající tonikum Mádara

Tohle tonikum je asi v blogosféře známé až běda, tolik pochvalných recenzí a myslím, že ani jedna negativní...no tak dnes tu budete mít první a asi jsem odhalila díky Mitsuuko proč mě pomalu jako jediné toto tonikum vůbec neuchvátilo...no ono totiž prošlo menší změnou složení, díky,které je to podle mě průměrné mírně lepivé tonikum,které za ty čtyři stovky nestojí. Ale pěkně popořádku, povíme si nejprve oficiální texty jaké by Vyrovnávající tonikum mělo být.


Obal i vzhled zůstaly stejné, tedy moderní, elegantní zelená tuba s praktickým uzávěrem a objeme 200 ml. Moc se jim povedlo :) Tohle balanční tonikum má ideálně vyrovnávat v obličeji sušší a mastnější místa, stahuje póry, redukuje nadměrné množství mazu a celkově má být prevencí výskytu nepříjemných pupínků. Na dotek pak má být velmi jemná a zklidněná.

Tonikum je bezbarvé a vůně je taková silně bylinková až jakoby lesní, nebo tedy to alespoň mě připomíná. Krásně dočišťuje, pleť nepne, nepálí a ani není podrážděná. Bohužel co mě hodně štve je , že trochu lepí, když se hned namažu nevadí mi to,ale jakmile bych chtěla nechat pleť jen chvilinku s tonikem, upřímně při dotyku a zjištění že lepím jako žvýkačka mě berou běsy. Jsem schopná tolerovat to u některých krémů, které většinou lepí jen chvilinku a poté zmatní apod. Ale u pleťových vod nebo tonik je moje tolerance k lepivosti opravdu nulová.

Co se týče stahování póru tak mi přijde stejná jako u jiných toniku, méně zánětů bohužel také nemám a ani jiného pozitivního účinku jsem si nevšimla. Pro mě je tohle bohužel úplně obyčejné tonikum a proč, že tedy není asi tak zázračné jak bývalo? Složení se tedy nezměnilo k lepšímu,ale k horšímu a to hlavně v tom , že například Glycerin je o nějakou tu příčku výš, díky čemuž je právě ten lepivý efekt :/  Škoda, že jsem neměla možnost vyzkoušet tonikum před inovací..

Shrnutí:.
Plusy:
+ složení je přírodní
+ pěkný obal
+ dobře dočišťuje a nedráždí

Mínusy:
- mírně lepí
- nestahuje póry
- nemírní výskyt zánětů
- cena vzhledem k účinkům

Hodnocení: 4/10


Komentáře

Oblíbené příspěvky