SAMOOPALOVACÍ VODA NA TĚLO – HEMPITAN

To, že už nějakou dobu používám samoopalovací produkty od Eco by Sonya není rozhodně tajemstvím, mají za mě velmi povedené kousky, které mi hezky fungují. Nejradši mám samozřejmě jejich legendární vodičku na obličej, která mi nedělá neplechu v podobě ucpaných pórů a pleť hezky sjednotí a dodá fajn odstín. A pak ještě Winter Skin, to je pro bledulky nejlepší verze, s kterou si nenaděláte flíčky, pokud dodržíte rady jako peeling, promazat suchá místa atd. 


Nicméně musím velmi doporučit nákup aplikační rukavice!! Zdá se to jako blbina, kterou fakt nepotřebujete, ale věřte mi, že s ní se vám fleky vyhnou obloukem a celý proces je mnohem rychlejší a nebudete mít nechutně flekaté dlaně, ne vždycky se mi povedlo dokonale ruce omýt a pak sem tam flíčky byly. Dnes si budeme povídat o Samoopalovací vodě na tělo Hempitan, u které rukavici rozhodně doporučuji! Přijde mi pomalu nutností, bez ní by se mi vodička příliš rychle vpíjela do pokožky a nešla by mi aplikovat bez flíčků tak dokonale jak bych chtěla. S rukavicí to je neskutečně snadné. A výsledek perfektní. Nicméně jdeme na samotnou recenzi.

Voda má opět přírodní složení jako ostatně všechny mnou zkoušené kousky od Eco by Sonya. Můžete si ho přečíst níže, nebudu ho tu rozebírat tolik jako u běžných pečujících produktů, jelikož tady nás zajímá především výsledek 😊 Najdeme tu extrakty, éterické oleje, kyselinu hyaluronovou apod. Tedy i pečující složky, nicméně ty jsou tu v menším množství, produkt je hlavně o Aloe vera a samoopalovacích složkách. Ano, mohl by být levnější vůči složení, nicméně na druhou stranu funguje jak já, má skvělý efekt a stále je velmi málo firem co to umí tak dobře jako Eco by Sonya a navíc se zachováním přírodního složení, takže já to beru tak, že za nápad a dobrou kvalitu se prostě platí. Toť ke složení vše z mé strany 😊

INCI:
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice*, Dihydroxyacetone**, Glycerin*, Caprylyl/Capryl Glucoside**, Glyceryl Caprylate**, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate**, Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Oil*, Cocos Nucifera (Coconut) Water*, Parfum (Natural Fragrance)**, Theobroma Cacao (Cocoa) Powder**, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Extract*, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic)**, Sodium Cocoyl Glutamate**, Dehydroxanthan Gum**, Polyglyceryl-6 Oleate**, Sodium Surfactin**, Maltodextrin**, Citric Acid**, Limonene**
Certified Organic* Natural**
*Certifikované, organické.
**Natural. 


Voda má za mě jednu velkou výhodu a tou je vůně! Winter skin verze mi prostě smrdí, co si budeme, je to divná vůně, která mě osobně evokuje nějakou plíseň, ale naštěstí vnímání vůní je individuální a určitě to tak spousta z vás nemá. Vodička je v tomto ohledu mnohem lepší, dokonce mi i voní, trošku jako solárkový karamel 😊 Takže nic, co by mi vadilo. Neucpává póry a nelepí, respektive maximálně jen trošku. Ale není to kousek, co bych používala na denní bázi, takže mi to nevadí. Pro efekt opálení stačí mít na těle 1 hodinu a pak smýt, nicméně z mé zkušenosti, pokud necháte působit přes noc, je efekt nejlepší.

Výrobce píše, že je pokožka krásně hydratovaná.....no takhle není vysušená, nepálí, nemám pocit stahování, ale speciální pocit, že je má kůže nějak extra hydratovanou nemám. Od produktu to ani nečekám, ale určité hydratující složky zde jsou, takže nějaký menší efekt je možný, já ho ovšem nepoznám.

Vodu bych nedoporučila úplným bledulkám, jinak bude opálení takové méně přirozené a hrozí, že když zapomenete na nějaké místečko nebude to vypadat dobře, pro Vás je lepší Winter skin. Pokud už trošku opálené jste (není nutno být kdo ví jak čokoládové) tak si vodičku rozhodně pořiďte, odstín je fantastický. Vím, že například u vody na obličej, jste některé psaly, že vám to dělá divně nažloutlý nebo pomerančový efekt, nebo prostě podivný odstín. Je potřeba říct, že já nic takového na sobě nepozoruji a ani okolí, když se jich na to ptám. Ale já tyhle věci nepoužívám denně nebo x krát do týdne. Vodu na pleť úplně maximálně 2x v týdnu ale spíše jednou. A vodičku na tělo asi 1x za 10-14 dní a to maximálně. Při této frekvenci vše vypadá hezky a přirozeně. Pokud používáte častěji a máte pocit divného odstínu, zkuste frekvenci snížit. Samozřejmě s každou pokožkou budou tyhle výrobky reagovat jinak, pokud se vám odstín nelíbí, zkuste jiné značky s trošku jiným složením a uvidíte, zda to bude lepší.

Druhý den nebo po uběhnutí minimálně jedné hodiny se pak rozhodně umyjte, zkoušela jsem vodičku na sobě nechat a není to ok nápad, barvu „vypotíte“ do oblečení, ne kdo ví jak obří fleky, ale je to vidět, takže se nezapomeňte umýt, než půjdete ven 😊

Lepší je za mě koupit k vodě rukavici a důkladně promazat neutrálním mlíčkem kolena, lokty, okolí zápěstí a kotníků. Já mažu i vnitřní část stehen, oblast pod koleny a předloktí z vnitřní strany. Na těchto místečkách mají tendenci barvičky chytat nepřirozeně víc, takže tímto to eliminuji a vše vypadá moc pěkně.

Shrnutí:
Plusy:

+ složení
+ výsledný efekt je skvělý (nutno dodržet pár pravidel)
+ nelepí
+ neucpává póry
+ příjemná vůně na rozdíl od ostatních kousků značky
+ rychlý efekt opálení


Mínusy:

- za mě je nutná rukavice, ale já osobně to jako mínus neberu, nicméně někdo by mohl
- není vhodné pro úplné bledulky


Hodnocení: 10/10

A co Vy používáte nějaké samoopalovací produkty? Pokud ano, budu ráda za tip, ať vím co bych ještě mohla vyzkoušet pro Vás do recenze.

Komentáře

Oblíbené příspěvky