PLEŤOVÝ ČISTÍCÍ PŘÍPRAVEK TEA TREE A BÍLÁ VRBA

Čištění obličeje by se nikdy nemělo zanedbávat, a to ani ráno ani večer. Proto u mě v koupelně vždy najdete víc výrobků na odlíčení, čištění a tonizaci pokožky. Čištění je prostě základ a díky němu je pokožka nejen celkově hezčí, ale hlavně investujeme do budoucna. Ne nadarmo se říká, že nedbalým čištěním si zaděláváme na vrásky, rozšířené póry a našedlou pleť. Takže můj odličovací rituál se večer skládá vždy z více kroků – odlíčení olejovým přípravkem a následné použití gelu či pěny. A ráno pouze gel nebo zmíněná pěna. A na pár týdnů mi dělal parťáka i tento gel, záměrně píši jen na pár týdnů, jelikož jsme si příliš nerozuměli a posunula jsem ho kamarádce, který je s ním nadmíru spokojená. Ale nebudeme přebíhat a nejprve si popíšeme co od něj máme čekat, co obsahuje a až poté jak si sedl s mou smíšenou pletí.


Jedná se o gelový přípravek v tubě od značky 100 %Pure - Čistící gel s tea tree a vrbou, který jsem si objednala u Míši v e-shopu Krásná každý den. Díky značce je Vám jasné, že má krásné složení, obsahuje víc než účinné extrakty a éterické oleje. Gel je určený primárně pro aknózní, mastnou nebo smíšenou pleť. Je silně antibakteriální díky obsahu tea tree a má omezovat ucpávání pórů díky extraktu z bílé vrby - obsahuje kyselinu salicylovou. Má celkově napomáhat čištění a omezit výskyt hlubšího akné. Celé složení vidíte níže a mě se líbí například přítomnost rozmarýnu, který prokrvuje a výrazně čistí a taktéž obsah Neemu, který je na akné výborný.

INCI:
Organic Citrus Limonium (Lemon) Water, Organic Glycerin, Organic Potassium Cocoate, Organic Melaleuca Alternifolia (Tea Tree), Organic Lonicera Japonica (Japanese Honeysuckle) Flower Extract, Organic Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Organic Laminaria (Algae), Organic Rosmarinus Officinalis (Rosemary), Organic Salix Alba (Willow), Organic Melia Azadirachta (Neem), Organic Carum Petroselinum (Parsley), Organic Mahonia Aquifolium (Oregon Grape) Root, Organic Arctium Lappa (Burdock), Organic Curcuma Longa (Turmeric).

Co mě na gelu vadilo hned od začátku je obal, gel je velmi řídký a svědčila by mu pumpička, takhle mi vždy vyteklo mnohem víc, než jsem na obličej potřebovala. Jelikož spotřeba je zase velké plus - stačí pidi množství a obří tuba vám vystačí na víc než půl roku.

Další, co mi nesedlo je vůně, ale to jsem tušila, nejsem milovník tea tree a tady je ho tedy požehnaně. Je to extra silná léčivá vůně s jemnými tóny citrusů a rozmarýnu. Ale tea tree je tu cítit opravdu silně, nicméně po pár použití jsem si zvykla. Takže pokud stejně jako já nemáte tuhle vůni rádi, připravte se na to, že zde si ji „užijete“ ve velkém.

Gelu stačí maličko, aplikuje se na navlhčenou pleť a krouživými pohyby čistíte pokožku, následně smýváte vodou. Gel je velmi řídký a moc si nerozumí s kartáčkem Foreo, takže je lepší jen za pomoci rukou. Již při prvním použití mě výrazně poštipoval a nezměnilo se to ani po týdnu používání. Je to takové to poštipování, které jsem cítila, když jsem si sama míchala nějaké olejíčky a přehnala jsem to s éterickými oleji, prostě je na mě gel až moc silný. Obličej jsem sice neměla nikdy začervenalý, ale celý proces čištění mi nebyl příjemný, navíc pálení a štípání jsem pociťovala ještě chvilinku po smytí. Obličej byl napnutý a po 14 dnech používání i velmi vysušený. Takže pro smíšenou pleť bych ho rozhodně nedoporučila.


Předala jsem tedy kamarádce s hodně mastnou pletí, který nemá moc sklon k akné, ale k opravdu větší produkci mazu. Tu poštipoval jen při prvních třech použitích, poté už bez problémů. Pleť dokázal hezky „odmastit“, ale nepřesušit. Po týdnu používání si všimla méně zanesených pórů a po třech týdnech celkového srovnání mazotoku. Takže pro ni se jedná o svatý grál a už si koupila i nové balení.

Takže závěrem se dá říct to, že bude skvělý pro hodně mastnou nebo aknózní pleť se sklonem k nadměrnému maštění pleti. Pokud máte jen sem tam pár pupínků a jinak pleť citlivou rozhodně nekupujte, a poohlédněte se po něčem jiném.

Shrnutí:
Plusy:
+ velmi dobře reguluje mazotok
+ dobře čistí póry
+ osvěžuje
+ stačí maličké množství

Mínusy:
- citlivou pleť může dráždit
- není ideální pro sušší, normální nebo smíšenou pleť
- velmi intenzivní tea tree vůně
- řídký gel by byl lepší v pumpičce než v tomto obalu

Hodnocení pro mou smíšenou pleť: 2/10
Hodnocení pro kamarádku s hodně mastnou pletí: 10/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky