Mylo Lada, gel na intimní hygienu

Značka Mylo má krásné a většinou skvěle fungující složení a rozhodně ji řadím, mezi jedny z nejkvalitnějších značek u nás a na Slovensku. Takže jsem z jejich „dílny“ musela vyzkoušet i Intimní mycí gel Lada. Již od puberty používám na intimní partie jiné mycí prostředky než na zbytek těla a rozhodně to považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí. Intimní partie opravdu potřebují jinou péči než zbytek naší pokožky. Přeci jen neocení tolik parfemace, jsou nutné jiné oleje a esence, a hlavně je důležité brát v potaz jiné pH sliznic. Pokud si tedy nechcete zadělat na nepříjemné potíže, opravdu byste neměli v intimních partiích používat klasické mýdlo/sprcháček s nevhodným složením.


Já už doma mám své oblíbené kousky, které kupuji neustále dokola jako Argital nebo Cannaderm, ale ráda objevuji novou péči, přeci jen bakterie mají tendenci vytvářet si „rezistenci“ nejen na antibiotika, ale samozřejmě i na protizánětlivé oleje. Je tedy dobré mít ideálně dva kousky a ty střídat.

Mycí gel Lada je s praktickou pumpičkou, což velmi oceňuji. Nicméně zase jsme u tohoto jejich eko obalu, co se týče etikety…stačí jedno až dvě šplíchnutí vodou a vypadá, že se o výrobky špatně staráte, není to nic pěkného. Ale zase já s tím už dopředu počítám a holt ho nedávám na poličku dopředu.

Gel obsahuje směs jemných olejů jako je například mandlový, slunečnicový nebo olej z hroznových semínek, tedy směs jemných a nedráždivých kousků, které rozhodně intimním partiím nevadí. Co je zde, ale nejdůležitější je směs éterických olejů, které tu hrají hlavní roli co do protizánětlivosti. A co, že tu najedeme? Například ženskou květinu ylang-ylang, protizánětlivý bergamot nebo zklidňující levanduli. Směs je tedy jemná a podporující regeneraci intimních partií. Antibakteriálně a protizánětlivě tu funguje také tymián, která je ceněný především pro „hubení“ bakterií a plísní. A nesmí tu chybět ani vysoce hojivý měsíček, takže za mě je složení krásné a jsem s ním víc než spokojená.

Ingredience:
Glycerine, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sucrose Laurate, Citrus aurantium Dulcis Fruit Water, Vitis Vinifera Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil & Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopherol; Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus officinalis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Oil, Citrus Aurantium Bergamia Oil, Cananga odorata flower oil, Aqua, Chlorophyllin copper complex, Limonene*, Linalool*, Geraniol*.
* složky pocházejí z esenciálních olejů

Co mi ovšem tolik nevyhovuje je konzistence a následný mycí efekt. Vzhledem k jemnému složení si člověk trošku musí zvyknout na jiné mytí, respektive jedná se o hustý olejový gel, který vodou jakoby taje. Nic co by pěnilo nebo jste měli pocit mycího efektu. Spíše máte pocit jako při rozmasírování účinných látek. Je jasné, že právě toto je nejšetrnější péče o intimní partie vůbec. Ale je nutné s tím počítat a zvyknout si na to. Já osobně mám i mnohem větší spotřebu abych měla pocit, že jsem hygieně „dala co proto“. Ale ke konci balení jsem si již víc zvykla a spotřebu trochu utlumila. Určitě by to pro mě nebyl produkt na léto, kdy mám pocit, že potřebuji trošku osvěžení. Ale na zimu nebo pro dámy, které mají větší problém se suchostí intimních partií bude tohle doslova poklad. Já ho doma budu mít vždy v záloze a na střídání například s osvěžujícím Argitalem.


Shrnutí:
Plusy:
+ jemná vůně díky ideálně namíchaným éterickým olejům
+ nevysušuje a ani jinak nedráždí
+ ideální pro dámy trpící suchostí intimních partií

Mínusy:
- ze začátku větší spotřeba, než si člověk zvykne na jinou konzistenci

Hodnocení: 10/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky