Přírodní řasenky 100 %Pure a Ere Perez

Dnes tu pro vás mám hned dvě recenze, a to porovnání přírodních řasenek z e-shopu Krásná každý den. Jedna řasenka je od velmi známé značky 100 %Pure Fruit Pigmented® prodlužující řasenka Black Tea a druhá od novější značky na našem trhu, Ere Perez Voděodolná řasenka s avokádem Černá.


Postupně si obě porovnáme ve všech bodech – vzhled balení, kartáček, efekt na řasách, odolnost atd. Předem bych chtěla poznamenat, že u řasenek je volba strašně moc individuální a já mám mastnější oční okolí, takže se mi většina řasenek hodně rozmazává. Mám to nejen u přírodních kousků, ale i u konvenčních značek, takže u kategorie rozmazávání to berte trošku s rezervou.

Obě značky mají dobré složení a cenově jsou lehounce vyšší střed, na ml/g jsou si rovné, obě mají shodně 10 g/ml. Pokud bychom, ale zkoumali složení do hloubky, zjistíme, že značka Ere Perez není vždy 100% přírodní, obsahuje například silikony, takže nechám na vás, zda je nebo není toto pro vás mínus. Já používám v dekorativce přírodní kousky i konvenční, takže pro mě toto mínus není, ale je potřeba na to upozornit.


Co slibuje Ere Perez:
· Má zvětšit objem (nesplňuje) a zároveň díky složení podpořit růst řas, regenerovat je a posílit (nemohu posoudit)
· Má být odolná proti rozmazávání (nesplňuje)
· Vhodná i pro citlivé oči (u mě, nesplňuje)
· Sytě černá barva (splňuje)

Složení:
Carnauba (Copernicia Cerifera) Wax, Palm Kernel Wax, Soybean (Glyicine Soja) Seed Wax, Sweet Almond (Prunus Amygdalus Dulcis) Oil, Cacahuananche (licania arborea seem) oil, Mamey (Pouteria Sapota) Oil, Dimethicone, Calsium Stearate, Isopropyl Palmitate, Avocado (Persea Gratissima) Oil, Palmitic Acid, Tocopherol, Orange (Citrus Aurantium Dulcis) Oil, Lemon (Citrus Medica Limonum) Oil, Bergamot (Citrus Bergamia) Oil, CI 77499 / Iron Oxide Black


Co slibuje FRUIT PIGMENTED® PRODLUŽUJÍCÍ ŘASENKA BLACK TEA:
· Sytý černý odstín (splňuje)
· Výrazné prodloužení, oddělení (splňuje)
· Řasy vyživuje a regeneruje (nemohu posoudit)
· Nedráždí a neměla by se rozmazávat (splňuje)

Složení:
Camellia Sinensis (Organic Green Tea)* Leaf Extract, Tocopherol (Vitamin E), Cera Alba (Honey Beeswax), Camellia Sinensis (Black Tea) Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa Powder) Extract, Hydrolyzed Oat Protein (Oat Protein), Hydrolyzed Wheat Protein (Wheat Protein), Antothenic Acid (Pro-Vitamin B5), Fucus Vesiculosus (Seaweed Powder) Extract, Coconut Acid (Coconut Stearic Acid), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Pearl Powder (Pearl Powder), Oryza Sativa (Rice) Germ Powder, Coffea Arabica (Powdered Coffee Beans) Seed Extract, Mel (Lavender Honey), Origanum Vulgare (Oregano) Leaf Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract, Hydrastis Canadensis (Goldenseal) Extract.

To jsou tedy oficiální informace, za mě vzhledem k tomu, že cena je skoro stejná už samotným složením vyhrává 100 %Pure, má velmi mnoho zajímavých surovin a žádná chemie. Takže tady je vítěz jasný.

Obal a kartáček:
Na první pohled je jasné, kdo má hezčí obal, 100 %Pure je hodně luxusní kousek, který je nádherný na pohled, hezky sedne do ruky, jelikož je řasenka delší a mě osobně se s delšími kousky manipuluje lépe. Ere Perez působí za mě hodně levně, trošku jako Miss Sporty. Mě se asi tyhle bílé obaly moc nelíbí. Kartáčky mají obě dvě fajn, tady příliš velký rozdíl nevidím, s oběma se mi pracuje pěkně na spodních i dolních řasách.

Barva a efekt na řasách:
Krásně černou barvu mají také obě dvě. 100 %Pure má, ale mnohem výraznější efekt! Řasy viditelně prodlouží, a to opravdu znatelně, takže pokud máte krátké řasy bude pro vás naprosto ideální, dokonce mi v tomto směru přijde mnohem lepší než většina dražších konvenčních značek. Objem už umí jen průměrně. Ere Perez neumí ani jedno, řasy vypadají extrémně přirozeně, což chápu pro někoho bude plusem, pro ně nikoliv. Řasy musím přetřít x krát, abych byla aspoň trošku spokojená. Takže za mě je Ere Perez, pokud máte rádi výrazněji nalíčené řasy hodně podprůměrná.

Výdrž, rozmazávání:
Ere Perez se chlubí v názvu slovem vodě-odolná…no na to přišel kdo? Rozhodně není vůbec vodě-odolná a když jsem ji zkoušela ve sprše, rozmazala se, sice ne kdo ví jak, ale rozmazala. Výdrž při běžném provozu je u Ere Perez podprůměrná, rozmazává se hned po hodince, dělá šmouhy nebo se trošku drolí. Během dne je potřeba řasy znovu nalíčit. 100 % Pure vydrží pěkná celý den, téměř se mi nerozmazává, zkoušela jsme ji i přes léto a ve vedrech trošku zklamala, ale jinak moc fajn výdrž. A to, jak jsem psala, mám s rozmazáváním řasenek velký problém.

Citlivé oči a kontaktní čočky:
Tady Ere Perez zase zklamala, po nanesení mě do hodinky začaly oči trochu pálit, nic tragického, ale pro mě je nevhodná. U 100 %Pure jsem si tohoto nevšimla a mohu ji tedy vřele doporučit.

Jak lze odlíčit:
Obě jdou odlíčit velmi dobře.


Takže, když si to celé shrneme, rozhodně nedoporučuji nákup Ere Perez, ale 100 %Pure Prodlužující rozhodně kupte, jsem s ní velmi spokojená a uvažuji ještě o hnědém odstínu.

Ere Perez hodnocení: 0/10
100 %Pure Fruit Pigmented Prodlužující: 9/10

Máte nějakou z nich vyzkoušenou nebo naopak byste mi doporučili ještě nějakou jinou? Sem s tipy, bud za ně ráda :) 

Komentáře

  1. Jsem ráda za porovnání Ere Perez a 100% Pure řasenek, super recenze. Od 100% Pure řasenku jsem zkoušela, také odstín Black Tea a musím s tvojí recenzí souhlasit, měla jsem to s ní stejně a až mě nadchla, jak byla skvělá na to, že je přírodní a skvěle držela na řasách:-) A přesně, jak ty uvažuješ o hnědém odstínu řasenky, já uvažuji o té do fialova.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky