Derma roller Navia

Derma roller je ve světě beauty velmi dobře známou věcí a nejprve se začal používat na Dermatologických klinikách a později si našel v upravené verzi (kratší jehličky) cestu i do našich koupelen. Derma roller jsem používala cca před třemi lety s velmi dobrým efektem, pak jsem na něj nějak zapomněla. A nyní jsem si tuto omlazující a léčivou techniku koupila díky Míše z e-shopu Krásná každý den a novince u značky Navia - Ošetřující váleček Derma roller. A už dopředu Vám mohu prozradit, že skvěle funguje, a to pro různé typy nebo problémy pleti, jen je potřeba umět ho dobře používat.


Co je vlastně Derma roller? 
Jedná se o jednoduchý váleček s mikrojehličkami různé délky i tloušťky, dle toho, pro koho je určený. U lékaře samozřejmě budou používat jehličky o mnoho delší a půjde se efektově hlouběji do pokožky a procedura se nesmí provádět příliš často. V domácím prostředí jsou jehličky kratší a jemnější, tím pádem je metoda na domácí použití bezpečnější a proceduru můžete opakovat i častěji.

Váleček má za cíl dopravit účinné látky, které posléze na pokožku nanesete mnohem hlouběji a nastartovat ozdravnou regeneraci pokožky. Na jaké bázi to funguje? Velmi zjednodušeně řečeno – mikro-jehličkami si pleť jakoby „zprůchodníte“, respektive způsobíte jí mikro-poranění/vpichy. Nelekejte se tohoto slova, ale je to tak, po přejetí válečkem po pokožce logicky vzniknou téměř nepostřehnutelné vpichy, kterých je velké množství. Pro látky, které nanesete poté na pokožku je velmi snadné proniknout hlouběji a fungovat rychleji i lépe. Navíc pokožka registruje maličkatá poranění, která se snaží ihned „uzdravit“, tedy nutíte pokožku rychleji se regenerovat a tím pádem lépe napravovat problémy pleti a to ať už se jedná o jizvičky i třeba po akné, flíčky po akné, rozšířené póry nebo vrásky. Tím, že povzbuzujete k činnosti kolagenní a elastická vlákna, nutíte pokožku být o něco pevnější i pružnější.


Samozřejmě je strašně důležité, co následně na pokožku aplikujete. Upřímně vzhledem k tomu, že pro látky vytvoříte tzv tunýlky pro rychlejší průnik, nedala bych si, já osobně na pokožku nic, co nebude 100% přírodní a co nejkvalitnější. Nikdy bych na takto ošetřenou pokožku nedala levné konvenční sérum z drogerie. 
Po této proceduře nejčastěji používám séra Weleda (Pupalka nebo Granát), 100 %Pure séra a nově Ere Perez. A na ně následně čisté olejíčky od Florihana, Weleda, Mylo, Nobilis Tilia nebo mé aktuálně nejoblíbenější Fushi. A na oční okolí skvělý balzám od Inlight. 
Pokud před nimi aplikuji séra nedávám již do olejíčků esenciální oleje, používám je tedy následně čisté. Pokud už v sobě olej nějaké přírodní aroma esencemi má, tak nepoužiji sérum. Chci, aby se případně nebyl efekt séra a oleje.
Můžete po proceduře derma rollerem použít i nějakou dobrou přírodní masku, já volím nejlepší plátýnkové masky od 100 %Pure.


Pár zásad pro používání Derma rolleru:


 • Nikdy nesdílejte Derma roller s jinou osobou, je to nehygienické a hrozí přenos infekce apod.
 • Pro domácí použití si vybírejte délku jehliček 0,2-0,3 (Navia má jehličky 0,25 takže ideální pro domácí použití)
 • Vždy je nutné pracovat na zdravé pleti bez infekce, hlubokých zánětů, akné bradaviček apod.
 • Vždy pracujeme na čisté, odlíčení pleti.
 • Pracujeme s vydezinfikovaným nástrojem (Navia prodává rovnou i malou alkoholovou dezinfekci).
 • Po použití derma roller vydezinfikujeme a uložíme do uzavíratelné krabičky (já osobně derma roller lehce umyji dezinfekčním mýdlem, opláchnu čistou studenou vodou, lehce "okapu" a následně vydezinfikuji, nechám na papírovém kapesníčku pár minut oschnout a ukládám do původního balu, který taktéž 1-2x týdně dezinfikuji)
 • Ze začátku se doporučuje proceduru provádět 1-2x týdně, ale můžete i ob den. Já osobně preferuji maximálně 2x týdně, přijde mi to pro pokožku šetrnější, pokud chcete ale intenzivní kúru, můžete frekvenci na čas zvýšit.
 • Jak dlouho váleček vydrží, záleží na kvalitě jehliček a na četnosti používání, většinou se doporučuje zhruba po půl roce nebo nejdéle po roce vyměnit. U Navia bych klidně měnila 2x do roka, jehličky budou v nejlepší kondici a nástroj není vůbec drahý.
 • Jehličky musí být z dezinfikovatelného materiálu, většinou jsou z odolného kovu a popřípadě ještě potažené například zlatem (u Navia se jedná o titanové mikrojehličky, kterých zde je 540)
 • Po použití nikdy nechodíme na solárium nebo na sluníčko, je lepší používat vyšší UV ochranu a ideálně mimo letní sezónu.
 • Nejlepší výsledky jsou, když proceduru provádíme večer a na pleť kromě aktivních látek nic jiného, jako třeba make-up, nenanášíme.

Jak přístroj použít:
Derma roller je vhodný nejen na pokožku obličeje, krku a dekoltu, ale můžete ho používat i ve vlasové části (povzbuzení růstu – doporučuji spojit s Weleda Vlasovým tonikem) nebo na strie kdekoliv na těle. Ošetřovanou oblast si rozdělíme pomyslně na několik zón a vždy se věnujeme jedné zóně – válečkem pohybujeme tam a zpět vertikálně, horizontálně i šikmo, a to zhruba 5-10 krát. Pracujeme pomalu, ale důkladně s jemným tlakem. Měly byste cítit jemné vpichy, nic bolestivého, jen mírně nepříjemného. Mě osobně to nějak nevadí, nejvíce cítím jehličky na čele a celkově oblastech, kde je kůže tenčí.

Po použití můžete mít pleť růžovější nebo lehce začervenalou. Je to naprosto v pořádku a nemusíte se lekat, pokožka se za pár minut uklidní. Pokud zkoušíte nové produkty, rozhodně je ze začátku rovnou nekombinujte s derma rollerem!!! Vyhnete se tak případným alergiím apod.


Již po prvním ošetření je druhý den pokožka „vyplejší“, drobné vrásky méně viditelné Efekt vydrží takto pěkný dva dny. Při pravidelném používání jsou méně viditelné jizvičky, celkově se hojí lépe i záněty (přes ně nepřejíždějte!) a kůže vypadá výrazně mladistvěji.

Za mě tuhle proceduru mohu jen a jen doporučit, jedná se o velmi účinnou a neskutečně jednoduchou metodu omlazení a regenerace.

Hodnocení: 10/10

Jakou omlazující metodu doma používáte vy? Zkoušeli jste Derma roller? 

Komentáře

 1. Pekne napisany clanok s mnozstvom uzitocnych informacii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, za mě je to opravdu užitečná věcička, u které je potřeba dodržovat pár pravidel a pak jsou vidět opravdu hezky výsledky.

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky