PLEŤOVÉ ADSTRINGENTNÍ TONIKUM TEA TREE S VRBOU

Tonika, vodičky, hydroláty a podobné kousky prostě miluji a mají pevné místo v mé péči o pleť. A když narazíte na kousek s překrásným složením, který je navíc ideální pro mastnou, smíšenou nebo aknózní pleť je jasné, že ho rozhodně musím vyzkoušet. Když mi tedy přišlo domů na testování Tonikum s adstringentními účinky s tea tree a bílou vrbou od 100 %Pure, moc jsem se těšila na vyzkoušení.


Co mě na první pohled uchvátilo je design balení - pískované sklo je prostě elegantní a luxusní kousek. Sice je těžší, takže na cestování to rozhodně není, ale na „výstavku“ do koupelny je jako stvořené.

Tonikum je díky vysokému obsahu Tea tree ideální právě na mastnou, smíšenou nebo aknózní pleť, je silně antiseptické i antibakteriální. Navíc je zde nejen éterický olej, ale také jako tea tree hydrolát, tím pádem je efekt ještě silnější než kdybychom použili pouze éterický olej. Extrakt z Bílé vrby je silně protizánětlivý díky vysokému procentu kyseliny salicylové.
Kromě těchto dvou zmíněných extraktů, tu najdeme například Vilín virginský, Neem, Rozmarýn nebo třeba Mořské řasy. Všechny tyto přírodní látky dělají z tohohle kousku hotový poklad pro hojení zánětů.…ale je tu jedno velké ALE. Kvůli kterému tonikum nemohu doporučit. Díky obsahu glycerinu totiž vytváří na pleti ihned po nanesení velmi lepivý film, který bohužel nezmizí a ani se po nějaké době nezmírní. Lepivost nesnížíte ani následným nanesením dalších přípravků, a to ani olejíčků. Prostě nepříjemný, extra lepivý film přetrvává, dokud tonikum z pleti nesmyjete. Za mě je tohle obrovské zklamání a škoda, složením je to krásný kousek, který navíc i funguje.

I přes to, jak nemám ráda cokoli, co vytváří lepivý film, jsem tonikum používala v kuse ráno i večer týden a už za tak krátkou dobu krásně zklidnil pokožku a hojil pupínky. Takže pokud pominu lepivost, tak vodička funguje velmi dobře. Takže jsem přemýšlela, jak by se dal jinak využít. No a našla jsem výborný rituál.... Před použitím plátýnkových masek vždy nanesu tuhle vodičku nebo i před použitím masek jílových jako takovou pleťovou esenci. A při tomto použití eliminujete lepivost, jelikož je tonikum pod maskou a ani vám nebude vadit, protože pleť následně  opláchnete vodou. Znásobí tak nejen svůj vlastní efekt, ale i účinek samotné masky. Ale když si porovnám cenu a že velmi lepí při běžném používání, prostě ho nemohu doporučit, ale pokud už doma nějaké tonikum od 100 %Pure máte, zkuste ho takto využít.


A co do vůně, tohle bude pro milovníky tea tree a takových těch extra čistících bylinných vůní nádhera, pro mě je to tedy trošku silné „kafe“, jak je tu Tea Tree hned dvakrát, tak přebíjí všechny ostatní bylinky, takže na to před koupí pozor.

SLOŽENÍ INCI:
Organic Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Organic Hamamelis Virginiana (Witch Hazel), Organic Glycerin, Organic Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Organic Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Organic Laminarian (Algae) Extract, Organic Rosmarinus Officinalus (Rosemary) Leaf Extract, Organic Salix Alba (Willow) Bark Extract, Organic Azadirachta Indica (Neem) Leaf, Organic Carum Petroselinum (Parsley) Leaf, Organic Arctium Lappa (Burdock) Root Extract, Organic Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Organic Mahonia Aquifolium (Oregon Grape) Root Extract, Sodium Hyaluronate.

Shrnutí:
Plusy:
+ opravdu urychluje hojení a pomáhá předcházet zánětům
+ nádherné balení
+ vynikající složení

Mínusy:
- Vytváří extra lepivý film na povrchu pleti

Hodnocení: 4/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky