MALINNA° Elixir mint kúra na zvýšení imunity

Spolu s krásnou lahví na vodu Equa jsem si k testování na e-shopu Nuspring vybrala rovnou doplněk stravy ve formě kapiček od značky MALINNA - MALINNA ELIXIR MINT. To abych si to testování lahve víc užila. Ne teď vážně, poslední dobou mě zas zlobí imunita, a tak jsem si řekla, že tahle zajímavá kůra bude pro mě možná to pravé. Člověk méně odpočívá, pořád se snaží v dnešní době být aktivní a já moc vypnout a úplně odpočívat neumím. Díky tomu tělo dostává zabrat a pak se není čemu divit, že jsem poslední dobou častěji nemocná. Takže jsem si řekla, že se pokusím trochu „zpomalit“ a jako berličku si k tomu vezmu tento elixír.


Malinna Elixír Mint je tedy určený na zvýšení imunity, pro lepší regeneraci, detoxikaci, má mít antibakteriální efekt a je vhodný i pro vegany.

Balená je moc hezké, jednoduché, designové a s praktickým kapátkem. Objem je 100 ml, ale nebojte se lahvička vydrží hodně dlouho, já jsem zatím užívala 1x denně a pořád nejsem po měsíci a půl, ani v polovině.


Jinak užívání je 4 ml (kávová lžička) do cca 200 ml vody bez chloru. Tedy voda balená nebo přefiltrovaná přes konvici apod. Já osobně jsem si tedy dávala množství do velké sklenice cca 350ml nebo dvojitou dávku do lahve Equa. Ono totiž v zátěžovém období můžete dávku zvýšit až na 3x denně. Vhodné je prý i pro děti do tří let…upřímně já osobně bych asi toto dětem do tří let nedoporučila. Ale to už je na každém z Vás, co si o bylinách načtete a jak se rozhodnete. Osobně si nemyslím, že něco, kde je větší dávka skořice nebo máty není dobré dávat takhle malým dětem, ale jak říkám není to nic zakázaného, spíše se jen u malých dětí osobně kloním k doplňkům stravy, kde nejsou potencionální alergeny, což skořice je.

Kúru MALINNA můžete pít v kuse až tři měsíce, pak je dobré udělat pauzu a poté zas pokračovat. Firma doporučuje ideálně před spaním cca 2 hodinky po jídle nebo ráno na lačno. Přiznám se, že mě osobně toto nejvíc vyhovuje ráno nebo během těchto horkých dnů jako popíjení celé dopoledne. Na mě má tahle kůra hodně povzbuzující účinek, dokonale mě probere, „nakopne“ a cítím se pak plná energie. Takže si neumím umě efekt představit na noc. Ale na ráno nebo na dopoledne je to absolutně skvělé, funguje mi to mnohem lépe než káva nebo zelený čaj. Prostě dokonale osvěží a probere.

Není potřeba bát se chuti. Mě nápoj velmi chutná, je zde hodně cítit máta s podtónem skořice a když naředíte viz doporučení, dostanete výsledný nápoj velmi osvěžující chuti a vůně. Za mě absolutně skvělá chuť. Takže velká spokojenost.


Složení:
Voda, olivový olej, kokosový olej, arganový olej, olej z plodu kmínu lučního, lněný olej, extrakt z vnitřní kůry skořicovníku cejlonského (Cinnamomum verum ),mořská sůl,himalájská sůl, vitamín C (kyselina L-askorbová), olej z máty peprné (Mentha piperita), extrakt z hřebíčku vonného (Syzygium aromaticum), extrakt z kůry stromu lapacho (Tabebuia impetiginosa).

Oleje, které vidíte ve složení jsou krásně namíchané, doplňují dokonale vitamíny, minerály, mastné kyseliny a celkově podporují imunitu a kokosový olej je znám i svými antibakteriálními účinky. Vitamín C asi netřeba moc probírat – imunita, podpora pevnosti i pružnosti pokožky a cév. Skořicový extrakt má hlavně prohřívací účinky, je antibakteriální, pomáhá na problémy se zahříváním, vhodný při dýchacích obtížích, pomáhá regenerovat a urychlovat hojení. Máta je na tom velmi podobě, ulevuje problémům se zažíváním, je antibakteriální, protizánětlivá a uvolňuje dýchání. Lapacho je zase známé, že pomáhá snižovat tlak, je antibakteriální, antivirové a celkově pomáhá ozdravovat náš organismus. Hřebíček je opět znám jako silný lék na zažívání, na zápach z úst, tlumení bolestivosti, antimykotikum a je také antibakteriální. Olej z kmínu lučního je stejně většina výše zmíněných bylin na zažívání a má i protiplísňový efekt.


Za mě je tedy složení moc hezky promyšlené a rozhodně má smysl elixír vyzkoušet. A jaký efekt u sebe vidím po měsíci a půl? Přiznám se, že na imunitu je to podle mě ještě hodně krátká doba, a tak efekt zatím žádný nevidím. Kde efekt vidím hned od první skleničky je jeho osvěžující a povzbuzující efekt. A čeho jsem si všimla po cca 14 dnech je efekt na zažívání, zmizelo nadýmání a méně mě bolí žaludek, a to ani teď kdy jsem brala antibiotika! A to je co říct, já antibiotika snáším strašně špatně, bolí mě po nich hlava a je mi na zvracení. Hlava sice bolela i tak, ale žaludek to zvládl naprosto v pohodě bez obtíží, a i močové cesty. Ona totiž skořice je hodně známá i na problémy s močovými cestami. Takže zatím to vypadá hodně zajímavě a rozhodně už jen kvůli zažívání koupím znovu.


Výrobce doporučuje i pár méně tradičních způsobů využití:

Obohacení léčivých čajů – ano proč ne, jen pozor na teplotu a nepřekračujte 40 °C, osobně bych ale kapičky brala raději do studené nebo vlažné vody, přeci jen byla by škoda přijít o cenné látky.
Ústní voda – stačí zředit v poměru 1:10 a použít jako klasickou ústní vodu, za mě klidně můžete klokotat při bolesti v krku, vyzkoušeno a pomáhá!
Místo zubní pasty nebo na její obohacení – můžete prostě přidat kapku nebo dvě, toto jsem ještě nezkoušela, ale chystám se na to.
Micelární voda – tady bych za mě byla opatrná se slovem micelární, tato voda neodličuje, spíše bych to viděla jako vodu osvěžující, ale za mě nedoporučuji. Skořice na pleť může být alergenem a zvlášť v létě bych se tomu vyhnula. Pokud Vás toto využití zajímá, viděla bych to na hojení zánětů…i když olivový olej je komedonní, ale zas ostatní látky a extrakty jsou silně protizánětlivé. Takže toto nechám na Vás já zkoušet nebudu. Na pokožku po slunění bych si tyto bylinky pro sebe rozhodně nevybrala. Pokožka po slunění potřebuje klidnit, konejšit…tam bych za sebe viděla spíše růži, levanduli, dobře i tu mátu na chlazení, ale skořici tedy zrovna ne.
Promašťující emulze – zde je to pro mě stejné jako u micelární vody. Také zkoušet nebudu.

Takže, když to celé shrnu – Z elixíru jsem absolutně nadšená a rozhodně ho budu pravidelně kupovat. Líbí se mi efekt, který na mě po měsíci a půl má a vyplatí se vyzkoušet. Na každého bude mít třeba trošku jiný efekt, ale složení je moc pěkné, funkční a rozhodně se jedná o velmi povedený kousek.

Hodnocení: 10/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky