Květová voda BIO Růže

Jestli něco miluji víc než přírodní tonika, hydroláty a jakékoliv vodičky…jsou to pleťové vody s Růží. Takže je Vás asi už podle názvu jasné, že dnes Vám představím svého miláčka v oblasti tonizace obličeje. Růžových vod jsem za celou svou „kosmetickou dráhu“ už měla doma až... až... a nedám dopustit na čistou Růžovou vodu od Purity Vision, která je jemná a voní oproti například této neznatelně, ale je to opravdu čistá růžová voda bez příměsí čehokoliv jiného. Jako další zbožňuji specialitu v podobě Růžové rosy od Mylo, to je vodička, která neskutečně zjemňuje pokožku. A nejnovějším kouskem do rodinky vodiček s růží je právě tato Bio Růžová voda od Nobilis Tilia, kterou mám z e-shopu Krásná každý den.


Opět se nejedná stejně jako u Mylo o čistý hydrolát, ale o vodu, kde není jen samotná růže. Díky tomu však voní absolutně dokonale, nádherně a pro milovníky růží je to božská vůně. Díky tomuto kousku je Purity Vision odsunuta opravdu hodně daleko, jelikož kromě vůně má i tato lepší účinky. Je silnější, více pokožku na dotek zjemňuje a lehoučce rozjasňuje. Kromě hydrolátu z Růže Damašské zde najdete Geraniol a Citronellol, díky čemuž je vůně zajímavější a efekt o něco lepší než u samotného hydrolátu. Kromě vůně tyto dvě látky, také konzervují a mají i další účinky. Geraniol například funguje na zlepšení nálady a jako antioxidant. Citronellol především dokresluje vůni růží a má nádech po citronech.

Složení:
Rosa Damascena Flower Water (hydrolát z růže damašské v bio kvalitě), Citronellol*, Geraniol*. * - přírodního původu

Samotný hydrolát z růží je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, harmonizuje ji a zklidňuje. Je vhodný pro všechny typy pleti, já osobně používám i na oční okolí a vše je bez problémů. Růžová voda regeneruje a jemně ochlazuje pokožku, hodí se tedy i po opalování. Může se používat ve všech obdobích ženy a vždy harmonizuje její psychiku – v období dospívání, v těhotenství, po porodu a při kojení, v období menstruace a i v menopauze. Ne nadarmo se jí říká královna ženských květin, má pro nás totiž samá pozitiva, a to především z aroma-terapeutického hlediska.

Nobilis Tilia vodu nabízí ve dvou provedeních ve skle, kterou mám já nebo v průhledném plastu. Upřímně taková luxusní záležitost jako je voda z Damašské růže si nezaslouží být v plastu. Díky krásnému provedení etikety, krásnému sklu a úžasně jemné "střičce" je tohle pro mě ten nejlepší kousek jaký jsem do teď vyzkoušela. Krásné, luxusní zpracování, které má od teď v mé koupelně rozhodně trvalé místečko.

A jak můžete vodu využít:

  • Přimíchání do masek nebo krémů
  • Před aplikací olejů
  • Jen na osvěžení obličeje, a to nejen v létě, ale i v místnostech s klimatizací, která vysušuje
  • Osvěžení i přes make-upu
  • Místo klasického tonika
  • Jako obklady na oční okolí
  • K provonění prádla (ale na to je za mě slabší)


Shrnutí:
Plusy:
+ krásná vůně po růžích
+ dokonale hydratuje, zklidňuje a je vhodná i pro tu nejcitlivější pokožku
+ mnohostranné využití
+ pro všechny typy pleti
+ překrásné provedení

Mínusy:
- nenašla jsem

Hodnocení: 10/10

Komentáře

Oblíbené příspěvky