Weleda skin Retreat aneb wellness ošetření

Pokud máte značku Weleda rádi stejně jako já, určitě jste zaznamenali novinku, kterou je možnost využití služeb Weleda Beauty and Store, které nově nabízí i kosmetické 90minutová ošetření. Vše samozřejmě s použitím kosmetických produktů Weleda, které si můžete v přední části salonu, kde je i obchod, rovnou zakoupit. Navíc s odborným poradenstvím kosmetiček a školitelek Míši a Lucie. Tím, že jsou Weleda ošetření úplnou novinkou, byla mi poskytnuta šance jedno z nabízených ošetřeních vyzkoušet a předat vám mé postřehy a zjistit pro vás, jak ošetření probíhá, co od něj můžete očekávat a co naopak ne. Doufám, že vám dobře poradím a budete stejně nadšené, jako já při odchodu ze salonu.


Weleda Skin Retreat jsou inspirovány hlavními ingrediencemi oblíbených pleťových řad:

In Balance Mandle
Ošetření je založeno na Mandlové klidnící řadě, která je ideální na citlivou pokožku a celkově, když jste ve stavu, kdy potřebujete uklidnit, vypnout a hlavně zpomalit. Tomu, je také uzpůsobena jemná masáž, která má navodit pocit bezpečí a ukonejšit vaší vystresovanou duši …takže asi vhodné pomalu pro všechny, to by se možná mělo dávat u doktora na předpis 2x týdně. Tohle ošetření mě moc lákalo, jelikož jsem přiběhla trochu rozlítaná a mírně rozladěná díky poště, jak jinak že? A navíc miluji tu marcipánovou vůni, ale zároveň jsem necítila, že bych potřebovala ukonejšit a až tolik uklidnit, když mě pak ještě čekalo pár úkolů.

Hydro Balance Kosatec
Ošetření inspirované Kosatcem, není překvapivě hlavně na vyrovnání smíšené pokožky, ale pro hydrataci. Pocitově je vhodné pro všechny, které trápí studené ruce a nohy, ale střed těla spíše trápí horkost. Má vybalancovat tedy nejen naši pokožku, ale především naši mysl. Masáž zde již není tak jemná, je více intenzivní, vlnivá a stimulující lymfatický systém. Tohle mě zaujalo hodně, přeci jen s lymfou máme více méně problém všichni a hydratace neuškodí nikomu.

Harmony Balance Růže
No a moje milovaná růže…je asi každému jasné jaké ošetření jsem absolvovala. Ano k velkému překvapení růži. Tahle královna květin totiž dokáže harmonizovat celé vaše já a je hlavně ženská, takže působí i na ženské hormony a navrací nám něžnost/ženskost. Což po vysazení HA není rozhodně na škodu. Dodává i vitalitu, takže podle mě ideální ošetření právě pro mě – potřebuji pak ještě něco dělat, ale zároveň trochu zklidnit. Je také vhodná na rozproudění krve, dodá tedy pleti krásný jas, což mohu potvrdit.

Skin Activation Balance Granátové jablko
Další ošetření, nad kterým jsem hodně přemýšlela je Granátové jablíčko, jelikož celá tahle řada je pro pleť fantastická, hlavně jejich sérum, tj. dokonalé. Granátové jablíčko má především dodat energii. Takže jsme se s Míšou shodli, že tohle dneska nepotřebuji, že jsme nabitá až až. Ideální je tedy pokud si přijdete totálně vyčerpané, jste po nemoci nebo po těžkém pracovním zápřahu. Masáž je založena na pomalých, ale intenzivních pohybech.

Dokonalá řada Granátové jablíčko, doporučuji sérum, olej a tyčinku na nehtovou kůžičku, bez těchto věcí už se doma neobejdu.

Anti-age Balance Pupalka
A jako poslední je v nabídce Pupalka. Toto ošetření je už spíše anti-age, vhodné pro ženy v zralejším věku, při nerovnováze hormonů a nastolení vnitřního klidu a pocitu bezpečí. Ošetření má zlepšit pružnost a pevnost pokožky a masáž je inspirována symbolem nekonečna. No nezní to krásně?


Ošetření jsou tedy založená na propojení klíčové rostlinky s Vámi, tedy uvolnit a dopřát wellness nejen pro vaši pokožku, ale především pro vaší duši. Každé ošetření má tedy svou jedinečnou masáž, takže ať si vyberete jakékoliv bude to trochu jiné, což je fajn. Ošetření se vybírá na základě konzultace s kosmetičkou, ale především rozhoduje vaše aktuální rozpoložení, plus se samozřejmě přihlíží k pleti. Ale není to jako na klasické kosmetice, kde je nutné přesně vybrat řadu pro stav vaší pokožky, na kožní problémy apod. Takto Weleda ošetření nefungují. Nečekejte od nich peelingy, barvení obočí a řas, hloubkové čištění pupínků anebo aplikaci alginátových masek. Weleda ošetření jsou navržena na uvolnění, relax, odpočinek nebo trochu na probuzení energie, plus je zde využíván aromaterapeutický potenciál klíčových rostlinek. Nebo ho můžete využít pro seznámení s nabízeným sortimentem a takto krásně si dopředu vše vyzkoušet. Tím, že je ošetření postaveno na relaxační wellness bázi, nemusíte se bát, že něco bude bolet nebo bude nepříjemné, nikdo vám nebude „nípat“ pupínky, nebudete flekaté, jediné, co dostane zabrat jsou vlásky, přeci jen je to olejová masáž, takže si po ošetření rozhodně nedomlouvejte randíčko nebo důležitou schůzku. Naopak je ideální si nechat takový volnější den, budete totiž příjemně uvolněné.


Teď už si popíšeme, jak probíhalo mé ošetření – RŮŽE.
Kosmetička Míša mě zavedla do útulné místnosti, kde již panovalo přítmí a hrála příjemná relaxační hudba. Místnost je opravdu vkusně zařízená, budí ve vás pocit jednoduchosti, relaxu a čistoty, přesně tak jak si představuji přírodní moderní kosmetiku. Nikde žádné přehnané „serepetičky“ a alternativní sošky apod. to mě vždy trochu iritovalo na přírodních salonech, já osobně nejsem bohém a alternativní člověk i přesto, že se zajímám o homeopatii, přírodní bylinky apod. mám ráda jednoduchý a moderní styl. Takže už tohle na mě zapůsobilo skvěle.


Míša mě usadilo do pohodlného křesílka a domluvili jsme si trochu osvěžující koupel nohou s rozmarýnem a lehce studenější vodou, přeci jen venku bylo v tu chvíli jako v prádelně a teplá koupel nebylo to po čem jsem toužila. Mezitím co jsem si spokojeně ráchala nožičky bavili jsme se o tom, co mě čeká a jaké ošetření zvolíme. Kosmetička se vás samozřejmě vyptá na nemoci, které by ošetření mohly narušit a na případné alergie. Já jsem jen zmínila, že mi nedělá dobře čistá jílová maska na obličej (ta je součástí každého ošetření), že je potřeba aby nezasychala do krusty, takže mi Míša navrhla smíchání s Mandlovým olejíčkem. Po koupeli nohou vám promažeme chodidla krémem a je na čase odložit si oblečení a lehnout si na lehátko, kde vás krásně zabalí do x ručníčků.

Jarní dekorace pro zútulnění obchodu :)

Poté následuje pár výdechů/nádechů pro umocnění aromaterapeutického efektu a teplé ručníčky na celý obličej i dekolt, no, a to je pošušňání, to tak neskutečně uvolňuje, nikdy by mě nenapadlo dát teplé obklady na oči, ale to je něco, cítila jsem, jak mizí napětí. Navíc vše je vždy pěkně „ovoněno“ bylinnými koupelemi, takže i ručníky mají aroma efekt. Následuje pár uvolňujících pohybů po celém těle přes ručníčky, miluji tyhle tlakové masáže, úplně to z vás setřese napětí. Poté odlíčení obličeje a nanesení jílové masky, tamponky na očka a masáž nohou…hmmm blaho, klidně by to mohlo trvat věčnost a ani bych nepípla. Smytí masky, masáž obličeje, která je jemná a intenzivní zároveň, krásně uvolní nejen okolí očí, obličej, ale i ramena, dekolt a trapéz, a dokonce i vlásky, což bylo moc příjemné. Pak následuje druhá maska, tentokrát výživná a masáž rukou. Zase něco, čeho se nemůžu nabažit, masáž rukou, tj. něco neskutečně uvolňujícího. Pak smytí masky, závěrečné tahy pro jemné probuzení a bohužel návrat do reality. Těch 90 minut uteče ani nevíte jak. Míša mě posadila na lehátku, dala napít vody a pak drink s jejich Trnkovým sirupem. Poté máte v klidu čas pro sebe abyste se probrali a dali trochu do pucu. K čemuž máte v salonu k dispozici kartáč na vlasy, suchý šampon, deodoranty i vůni, takže mi nic nechybělo.

Krásné Weleda obrazy zdobí stěnu obchůdku. 

Poté jsem si posbírala věci a šla za Míšou do přední části salonu, do obchůdku. No a asi je vám jasné, že jsem nemohla odejít s prázdnou. Po tom co hodinu a půl nasávám růži mi bylo líto, že zrovna doma žádný olejíček nemám, takže jsem si koupila set sprchového mléka a tělového oleje růže, k tomu jsem přihodila olejíček na kůžičky kolem nehtů, který mi došel a pak ještě pozornost od Míši, balzám na rty. Takže překrásné zakončení dokonalého odpoledne.

Mají krásné sety, nejen ty králíčkové dětské,ale i novinkové ke dni matek
 a hlavně i sety v akci,
jeden takový jsem si koupila i já :) 

Nelze si nevybrat...


Mé oblíbené sprchové krémy, ty jsou prostě nejlepší :) 

A shrnutí na závěr? Jako kosmetička musím ocenit to, že Míša má velmi příjemné ruce, jemné a dokáže jimi předat energii, teplo, cítíte, že to dělá s láskou. Skvěle dokáže přeházet z lehkého tlaku do silnějšího, což je potřeba u masáží. Je velmi milá, ale naprosto profesionální, takže nemáte absolutně žádný problém se uvolnit. Místnost je krásná a vše čisťounké. A obchod je také nádherný, věřte mi, že kdo sem přijde neodejde s prázdnotu, to prostě nejde. Za mě nádherný zážitek a přemýšlím o dalším ošetření, jen nevím, zda Kosatec nebo Granátové jablíčko.

Líbí se mi i nabídka miniatur, které se hodní na cestování nebo na vyzkoušení.

Doporučuji se podívat na "weledí" novinky na léto v podobě Sun kosmetiky :) 

Přírodní opalovací a po-opalovací kosmetika s protěží alpskou.

Co vy a kosmetika? Chodíte? Jaké ošetření byste chtěli vyzkoušet vy?

Komentáře

Oblíbené příspěvky