Ovocem pigmentovaná paletka Pretty Naked - 100%Pure

To, že miluji přírodní kosmetiku asi není tajemstvím, a ani to, že spíše u mě vidíte recenze na pěstící kosmetiku. Ale dnes tu pro vás mám další zajímavý kousek s krásným složením ze sekce líčení. Já se líčím téměř denně,ale nejsem žádný experimentátor co do barev, mám ráda spíše přirozený styl , zvýraznit co je na člověku hezké a potlačit co méně. Vystačím si s poměrně malou zásobou dekorativní kosmetiky a vždy,když narazím na povedený přírodní kousek mám z toho ohromnou radost, jelikož v této sekci u mě zatím pořád silně převládá klasika, tedy konvenční kosmetika. Je pro mě těžké najít fajn složení a zároveň aby dekorativka uměla to co "chemická", běžná :/ Už se mi to povedlo u očních linek, poměrně hezky i u řasenek či pudrů,ale u makeupu vůbec a paletku jsem také ještě žádnou s pěkným složením neměla. Takže ,když se mi ozvala Kristina z krásného eshopu Blueberryhill.cz s tím, zda bych nechtěla vyzkoušet právě paletku Pretty Naked od 100%Pure byla jsem rozhodně stoprocentně pro :) Značku znám a pár kousků má u mě doma od nich stálé místo, nově třeba jejich dokonalé pleťové masky! Nebo božský oční krém. Takže jsem byla hodně zvědavá na paletku. Přišla krásně zabalená s věnováním ručně psaným od Kristinky :)


Pretty Naked je paletka 100% přírodní, pigmentovaná ovocem ( tato značka se na tohle specializuje ) a obsahuje rozjasňující pudr, tvářenku a tři oční stíny. Vše zabalené v krásné růžové paletce se zrcátkem, prostě něžnost, vypadá jak paletka pro princezny ...no na to už jsem asi trošku stará,ale co ta malá holčička ve mě má ohromnou radost :))


Obsah paletky:

 • Rozjasňující pudr Růžové šampaňské
 • Tvářenka Pretty Naked
 • Oční stíny: Flax Seed, Toffee a Chestnut
Kristinka krásně přehledně vypsala kompletní složení každé složky paletky na svých stránkách takže v případě , že vás hodně zajímá i toto klikněte sem.


A teď už k samotné recenzi, paletka je už na první pohled vhodná pro světlé typy jako jsem já, je ideální pro milovníky přirozenějšího líčení a skvělá hlavně na den. Na večerní líčení bych doporučila jen rozjasňující pudr nebo tvářenku, stíny jsou na toto moc světloučké. Všechny stíny i pudry jsou prášivější, což mi ovšem nějak extra nevadí,ale je potřeba to zmínit, přeci jen paletka nestojí stovku, tak ať víte do čeho jdete. Nejvíc pigmentovaná je tvářenka, s tou opatrně :) Dělá překrásná přirozená líčka, prostě dokonalý odstín. Dokonce mě baví víc než moje milovaná Clinique :) Výdrž má skvělou, dokonale vydrží celý den. 

Rozjasňujcí pudr, bych nebrala úplně jako rozjasňovač,ale spíše jako něžnou tvářenku či stín. Krásně rozjasní a já jí většinou používám ještě i na samotnou tvářenku a vypadá to božsky. Nebojte se žádný lesk jako blesk se nekoná , vše vypadá hodně přirozeně a přitom skvěle! Přesně podle mého gusta. 

Stíny jsou tu celkem tři, pigmentace je spíše nižší a pokud byste s nimi chtěli docílit hodně tmavého odstínu bude nutné párkrát do nich štětečkem sáhnout. Nicméně na denní nošení je to ideální , jediné co bych já osobně uvítala i nějaký světloučký odstín na projasnění oka. Jelikož Flax seed je spíše tělový odstín ,tedy pro mě,který na oku není moc postřehnutelný a ideální je jako podkladový stín. Brala bych pak něco světlounkého na prozáření vnitřního koutku. Oba stíny do hnědých odstínů jsou krásné, jemné, ale s bází i fajn výrazné, tedy na den. Na slavnostní líčení je paletka slabounká, což od ní ani nečekám :) Výdrž stínů je slušná s bází naprosto bez chybičky celý den a bez ní v pohodě i deset hodin. Mě osobně se stíny neslévají do vrásek. 


Všechny stíny i pudry mají krásný lesk, žádné třpytky,ale vytváří takový rozjasnění a svěží vzhled. Osobně jsem s paletkou moc spokojená. Pokud však máte rády výrazné silnější líčení a crazy barvičky, tuhle paletku mít doma nemusíte. Za mě ovšem klidně doporučuji i slečnám ,které s líčením začínají, na téhle paletce se mohou naučit stínovat a to hezky jemně, pozvolna. Ideální jak jsem řekla na den a za mě palec nahoru, jediné co by nemusela je prášit, to je asi za mě jediné mínus, jinak mi sedí skvěle. A navíc krásné složení, takže jsem nadšená a moc děkuji Kristině za zaslání :)

Shrnutí:
Plusy:
+ složení 
+ jemné odstíny, ideální pro světlejší typy
+ ideální na denní líčení 
+ skvělé i pro slečny co s líčením začínají nebo s ním nemají tolik zkušeností
+ nádherný a bytelný obal
+ dobrá výdrž
+ skvělý odstín tvářenky a rozjasňujícího pudru

Mínusy:
- prášivost
- není ideální na výrazné večerní líčení 

Hodnocení: 8/10

Komentáře

 1. Taky hlasuju za přirozený výsledek, kdy člověk jen zdůrazní co potřebuje a zakamufluje třeba kruhy pod očima, nebo sem tam pupínek. Paletka vypadá moc krásně a tuším bych pro ni našla využití, i když jinak líčení moc nedávám. I když... BB krém, tužka na obočí, řasenka, rozjasňovač, tvářenka... Sakryš a už se to skládá! :-D
  Bebe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No taky toho i tam mám doma dost, na to, že to vlastně vypadá dost přirozeně :))

   Smazat
 2. Musím říct, že paletka je opravdu velmi pěkná, přirozená :) Což se mi hodně líbí. :)
  Miska blog

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky