Bez antikoncepce - LadyComp II.část

Dnes tu pro Vás mám další část "seriálu" o antikoncepci, dnes se koukneme na přístroj LadyComp a poté také (v příštím článku) na Tradiční čínskou medicínu (TCM). Ihned po vysazení prášků jsme s přítelem přemýšleli, jak ohlídat nechtěné nebo naopak naplánovat chtěné těhotenství. Po těch x letech, co jsme spolu, jsme rozhodně nechtěli začít opět používat prezervativy a ani věci jako pesary apod. Prostě jen já a přítel, tak má milování s dlouholetým partnerem vypadat. Přesto i když na to máme oba víc, než jasný věk nechtěli jsme hned miminko, a tak byla otázka co kromě přerušované soulože, protože ta opravdu není 100 %, vymyslet.


A padlo téma plodných a neplodných dní. Toto téma je takové ošemetné, někdo na ně nedá dopustit a jiní tomu říkají „babská rada“ dobrá tak akorát v době kamenné. Já osobně si myslím, že pravda je někde uprostřed. Metoda plodných a neplodných dní je závislá na preciznosti měření, na svědomitosti a je ideální pro ženy s pravidelným cyklem. Pokud máte vše hodně rozházené bude to celé pro vás dost orientační. Na internetu naleznete x y metod, a dokonce i aplikací jak si plodné a neplodné dny vypočítat. Já osobně jsem v tomto trochu „ne-žena“ termíny jako ovulace, menstruace, co je anovulační cyklus a menstruační cyklus…upřímně to abych snad měla kurz na to co a jak. Mě nebaví číst poučky a každý den si správným (ano musíte být správný teploměr, ne všechny jsou prý stejně spolehlivé a přesné) teploměrem měřit vaginální teplotu – bazální teplotu…no to po mě nechtějte. Vrchol mé disciplinovanosti bylo zobat těch x let pravidelně ráno antikoncepci, natož měřit dokonale bazální teplotu. K naměřené dokonale přesné a tím i nejhodnotnější bazální teploty, by podle mě, měla být žena nadčlověk a robot v jednom. Teplotu musíte měřit stále ve stejnou hodinu! Ihned po probuzení, takže žádné běžím na záchod nebo se napít a pak změřím, to už nemá cenu. Měření by mělo probíhat za stále stejných podmínek – stejně oblečená, pozor na alkohol, za stejné teploty v místnosti, ideálně ve stejné poloze a po stejném počtu prospaných hodina apod. Sci-fi že? To podle mě snad ani není možné a proveditelné, jsme lidi a ne roboti. Měření se dá provádět v ústech (není tolik přesná metoda, teploty jsou maličko rozkolísané) nebo v pochvě, což je přesnější měření, ale pro někoho ne úplně pohodlné. K těmto lidem se řadím i já, že by se mi chtělo ihned po probuzení sáhnout po teploměru a použít ho tímto způsobem…no nevím. To bych si asi každé ráno připadala jak na menší gynekologické prohlídce. Takže tohle jsem hned zavrhla a s mou disciplínou bychom doma brzy měli Klabzubovu jedenáctku.

Takže bylo potřeba přijít na nějaké jiné, elegantnější řešení a v tom jsem si vzpomněla na Margit Slimákovou, díky která už i u nás v Čechách můžeme zakoupit přístroj LadyComp a na blogerku Lucii (Život podle Lucie), která si přístroj kdysi zakoupila a začala jsem se po něm pídit. Našla jsem oficiální stránky www.naturcomp.cz kde najdete studie, druhy přístrojů, zkušenosti, odpovědi na otázky a mnoho dalšího. Pak přišlo na řadu pídění po nezávislých informací v diskuzích apod. Moc toho nikde není, hlavním důvodem bude určitě pořizovací cena. Přístroje totiž rozhodně nejsou levné.


Existují 4 druhy:
 • Pearly
 • LadyComp Basic
 • LadyComp
 • LadyComp – Baby

Ceny začínají na necelých osmi tisících a šplhají až k necelým patnácti. Ale upřímně, když si sečtu, co jsem dala za antikoncepci a co mě to stálo na zdraví, měla bych už plnou skříň těchto přístrojů, takže jediné, co jsem si říkala bylo jaký vybrat. Peněz mi líto nebylo, ano jde to i bez toho a pokud jste disciplinovaná žena ušetříte dost peněz. Já osobně taková nejsem, mám ráda jednoduchost a pohodlnost, proto jsem brala x let hnusnou chemickou antikoncepci. A pokud je v dnešní moderní době přístroj, který je schopný to samé zprostředkovat tak proč ne? Je to každého volba a rozhodně zde bude i hodně kritiky, ale je jen na každé z nás pro co se rozhodně, já tu pouze ukazuji mou cestu a je na Vás abyste si zvolili tu pravou pro vás :)


Přístroje se mezi sebou liší funkcemi i kdy samozřejmě ta hlavní je u všech stejná, a to ukázat vám plodné, neplodné dny a ovulaci. Na stránkách najdete vysvětlení jednotlivých odlišností a přehlednou tabulku podle, které si můžete přesně vybrat co byste ráda. My se rozhodli pro přístroj Lady-Comp, přišel nám jako nejefektivnější a na x let nejideálnější. Spolehlivost přístrojů je 99,3 % tedy srovnatelná s antikoncepcí a stačí dodržet jen pár velmi jednoduchý pravidel. Opět je základem ranní měření teplot ihned po probuzení, ale v ústech, takže pohodlnější než vaginální měření. Někdo bude argumentovat tím, že toto měření je méně přesné, jak sama píši výše, ale dámský počítač je uzpůsobený tak, že váš cyklus porovnává s cyklem tisíců žen, a tak je přesný pro určení plodných i neplodných dní. Navíc vše je tak jednoduché, že v neplodné dny vám jednoduše dá zelenou, v plodné dny červenou. Existuje ještě třetí barvička a tou je žlutá. Žluté světlo uvidíte klidně i pár měsíců od začátku používání přístroje, je to barva kdy přístroj neví, protože nemá ještě dost vašich dat. Takže než by vám lhal a dával třeba chybné informace dá vám žlutou, tedy období, kdy byste pokud nechcete miminko měli použít i jinou ochranu. Těchto žlutých dní postupně ubývá a pak se s nimi už téměř nesetkáte. Protože čím víc vašich dat počítač má, tím je samozřejmě přesnější. Do přístroje také zaznamenáváte menstruaci, takže zpětně máte i přehled po kolika dnech menstruujete a jak je vše pravidelné apod. Jednoduše v den menstruace stisknete tlačítko M a měříte jako jiné dny. Měření pouze ovlivňují některá onemocnění, přemíra alkoholu (propařená noc) nebo onemocnění s teplotami, to je pak lepší den neměřit, využít jiné metody ochrany a přístroj den, kdy neměříte vezme jako den žlutý. Přesný návod, co a jak najdete na stránkách, tady vám to popisovat nechci, zde si máte přečíst mou zkušenost a jak se mi s přístrojem žije.

Moje zkušenosti s Lady Comp

Přístroj je opravdu pěkný designově, menší, a tedy i dobře skladný, má své místo v nočním stolku a nechybí ani cestovní obal, takže se nemusíte bát poškození, když někam pojedete. V balení naleznete i velmi jednoduchý a přehledný návod s kterým si poradíte v každé situaci. Měřit začnete již od prvního dne vysazení antikoncepce, jen nezaznamenáváte první menstruaci, jelikož ta není přirozená, ale uměle vyvolaná vysazením chemie. Poté již zaznamenáváte samozřejmě každou menstruaci. Celá obsluha je strašně jednoduchá a líbí se mi. Není to nic, co byste nepochopily ani, když jste totální techničtí anti talenti. Budík na stejnou hodinu vstávání si můžete nastavit v LadyCompu nebo samozřejmě tak jak jste zvyklé. Mě osobně vyhovuje mít budík na mobilu s mým oblíbeným tónem, takže budík zabudovaný v počítači nevyužívám. Stačí pouze nastavit hodinu, ale budík nechat neaktivní. Výhodu počítačů, je že i když vstanete trochu jinak, než normálně poradí si s vyhodnocením, není tedy nutný tak přesný dril jako u měření teploměrem.

Po probuzení tedy jen sáhnu po přístroji a aplikátor s teplotním čidlem vložím do úst pod jazyk. Tam nechám cca 60 sekund, dokud přístroj nepípne, že má naměřeno. Pohodlné, nic nepříjemného a pohodička. Ihned po pípnutí se dozvíte naměřenou teplotu a jaký den zrovna máte. 

Je to prostě jednoduché jako facka. Ze začátku se jen musíte obrnit trpělivostí, bude víc žlutých dní (dny nevím jestli jste plodná či nikoliv) a postupem času bude předpověď přesnější a přesnější. Za mě je tohle absolutně skvělá věc a stojí za ty peníze. Nemusíte mít strach, že přístroj s nástupem těhotenství zahodíte, naopak jsou tu návody na to co a jak , také při směnné profesi nebo cestování napříč časovými pásmy, se netřeba bát. LadyComp fakt myslí na všechno. Je to prostě moderní věcička, která nám opět usnadňuje život. A já osobně si ho ráda nechám usnadnit. Navíc se mi i hodí zaznamenávání bazální teploty, kvůli docházení na TCM , kde jsou tyto údaje dost důležité.

Osobně tedy pokud Vám není líto peněz nebo jste stejně jako já pohodlné jděte do tohohle přístroje všemi deseti. Jsme v moderní době tak proč toho nevyužít? Proč si to neusnadnit? Že je to drahé? Ano je, ale kolik nás stojí či stála antikoncepce nebo tělíska? A přitom si do těla dáváme věci, co tam nepatří! Tady nejsou zdravotní rizika a pokud si myslíte, že to není ideální spolehlivé řešení, tak proč k tomu nepřidat jako „sychr“ metodu ještě přerušovanou soulož? Nebo i ten kondom, pokud opravdu neplánujete miminko? Osobně si myslím, že investice je to skvělá jak pro mladé dívky, tak hlavně pro nás ženy se stálým partnerem, co kondomy nechceme používat. Já, pokud budu mít někdy dceru dostane tohle ke své první menstruaci jako oslavný dárek ženství a radši budu dbát na pořádnou sexuální výchovu a osvětu než do ní cpát prášky horem dolem a huntovat jí zdraví tak jak jsme to dělala já se sebou! Dnes už vím, že antikoncepce své místo na trhu určitě má, ale je to svinstvo, o kterém se málo informuje, o kterém se lže a nezkušené ženy si tak nemůžou dostatečně dát pět a pět dohromady a správně se rozhodnout. Takže co kdyby ve školách místo toho, že se učíme přiblblé zlomky a odmocniny x hodin přibyla kvalitní sexuální výchova? Je to součást života, říct holkám i klukům co a jak, jak je důležitý orgasmus, antikoncepce a její plusy i mínusy, poučit je o druzích ochrany a nejen to, že „ptáček patří do budky“ a, že jsou z toho miminka! Je až směšné, jak trapné jsou dnes tyhle hodiny ve škole, a přitom je to tak důležité. Celý pohled na tuhle záležitost by se měl změnit, mladé lidi by bylo dobré vzdělávat i v tomto ohledu a nenechat to jen na porno stránkách, které jsou dnes tak dostupné, ale neučí nic o opravdovém světě intimity. Ale to už je zase na jiné téma…Dne jsem Vám tu představila můj způsob ochrany před početím / nebo naopak návod na početí. A příště si popovídáme o TCM a jejím vlivu na mé zdraví, menstruaci a ovulaci.


Budu ráda za vaše komentáře k tématu jak se v sexu chráníte, jak zjišťujete plodné dny a jaký je Váš názor na Lady Comp (předtím doporučuji pročíst vše na www.naturcomp.cz ) . Pro podezřívavé čtenářky nesmí chybět informace - přístroj jsem si zakoupila, nejedná se o spolupráci a ani reklamu, pouze mou zkušenost za mé penízky :) 

Komentáře

 1. to zní jakože fakt parádně...teda až na to měření ve stejnou dobu...do práce vstávám o půl šesté, o volnu takhle brzo ale vzhůru nejsem a ani nechci být...na druhou stranu i tak je tohle pořád jedna z nejlepších možností co dnes existují

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono právě i klasické metody je fakt nutné dodržet tu dobu přesně, u tohohle přístroje může být odchylka +/- 3 hodiny :)

   Vymazat
  2. aha, tak do toho bych se mohla vejít :-D tak asi začnu šetřit

   Vymazat
 2. Už jsem o tomto přístroji slyšela. Já sama již antikoncepci nepoužívám, ale asi opět začnu, neboť neskutečně trpím bolestmi a jakákoliv přírodní cesta absolutně nepomáhá a já jsem totálně během menstruace vykolejená z každodenního pracovního života. Myslím, že cena je úměrná. :)

  Lifestyle and beauty blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě nezačínej kvůli bolesti s prášky, nemá to smysl a nic to neřeší. Jen to překryje problém. Menstruace,která je u zdravé ženy bolet nemá, respektive ano něco cítit musíš,ale ne vyloženě bolest, maximálně mírné nepohodlí, přeci jen je to změna v těle. Mě také menstruace bolí,ale postupně na tom pracuji a je to čím dál tím lepší. Může ti s tím pomoct sice gynekolog,ale málokdy to řeší jinak než právě hormony :/ Ideálním řešením pokud nejsi s penězi na knop je čínská medicína. Další je třeba dobrý homeopat nebo bylinkář. Můžeš začít třeba sama Gynexem, někomu stačí i ten. Já mezi ně nepatřím a musím mít dohled zkušené lékařky čínské medicíny. Tím, že si vezmeš prášky problém jen odložíš a prohloubíš.

   Vymazat
 3. Anonymní6/19/2017

  Také mám problémy jako Dendy, tak budu znovu používat prášky. Budu se snažit najít nízkohormonální a věřím, že to zase takový zásah do těla není...bez prášků jsem téměř rok a problémy jsou opravdu velké. Zkoušela jsem také různé čaje, bylinky, homeopatii a nic mi nezabírá. Mám poměrně velké bolesti, akné (i na zádech, kde jsem ho neměla ani v pubertě :-)) vlasy se mi víc mastí, hrozná náladovost a nechuť k sexu...to jsem s prášky bohužel neměla...takže za mě je doporučuji na 100 %. Hanča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že těch mínusů je pro tebe hodně. Takže naprosto chápu tvé rozhodnutí a držím pěsti ať se to srovná.. S homeopatií je prostě velký boj, za mě je to hodně složité odvětví medicíny a i zkušený homeopat může chvilku hledat než přijde na to co zabere a to nepočítám promarněný čas a finance u těch co to neumí :/

   Vymazat
 4. Relativně ok je tělísko. Toho jsem zastáncem. Ale moc nahlas to říkat nebudu :-D, tady se jede opačná vlna. Já HK nebrala 5 let. Potom jsem začala cca na rok a ted jsem 16 měsíců bez ní. Vím to tak přesně, jelikož mám doma půlroční holčičku a otěhotněla jsem hned následující měsíc po vysazení. Suše musím konstatovat, že s HA nebo bez ní, žádný rozdíl nevidím. Max nemusím každý den brát piluly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se neboj "říct to nahlas" naopak já tvrdím, že na věci se má vždy dívat ze dvou úhlů a vše má svá pro a proti. Jako antikonncepce a její pohodlnost to je prostě pecka, co si budeme nalhávat. Ale upřímně už bych ji nikdy nebrala a svého rozhodnutí před lety lituji. Bohužel nic se nedá vrátit a asi je to i dobře. Stejně jako u alkoholu - někomu problémy dělá a někomu ne a přesto se o něm nedá říct, že to je naprosto neškodná věc,která je pro tělo dobrá. Stejně tak je to s antikoncepcí, tělu to škodí to je jasné, jen některému víc a jinému méně. Buď ráda, že tobě méně a že máš doma holčičku :)

   Vymazat
 5. Vypadá to jako dobrý pomocník. Mít finance nazbyt, jdu do něj. Ale teď plánuji dát peníze do operace očí, která tedy také není zrovna zadarmo. Ale to je vedlejší.
  Jinak mi přijde trochu směšné, že o sexuální výchově bychom se měli dozvídat víc ve škole. Za sebe můžu říct, že to byly hrozné hodiny, kdy jsme se všechny holky těšily, až budou za námi, protože kluci si z toho dělali srandu. Škola má podat základní informace, dál by se měl zajímat člověk sám a pochopitelně také jeho rodiče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Operace očí je přednější, bez tohohle se dá obejít, je to spíš pro nás lenochy :) Směšné? Mě spíš potřebné,ale to je každého názor. Ono ty hodiny jsou strašně zastarale udělané , co si pamatuji bylo to trapné. Co do vhodnosti myslím, že by bylo přínosné aby hodiny byly zvlášť pro dívky i pro kluky, přeci jen co do dospívání , děvčata jsou rychlejší a kluci to pak dohání , proto je jasné a logické , že dělají vtípky. Kdyby byly hodiny rozdělené určitě by bylo i víc dotazů a míň studu.

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky