Intenzivní péče o dekolt a prsa

Velmi často se v péči o pleť obličeje i těla zapomíná právě na oblast dekoltu a prsou a přitom právě tyto partie potřebují větší pozornost, jelikož mohou velmi snadno prozradit věk ženy. O pokožku obličeje se většinou staráme automaticky, je nejvíc vidět a většinou se i líčíme, takže návyky péče o tuto oblast jsou většinou opravdu automatické. Co už ,ale tak často nevidím, je starostlivost o oblast dekoltu a o prsa. Přitom oblast dekoltu snadno prozradí věk, objevují se tu pigmentové skvrny, akné nebo vrásky. Rýha mezi ňadry je ve vyšším věku také oblastí s větším výskytem vrásek a to ani nemluvím o tenké pokožce prsou, která je každý den zatěžována vahou vašich prsou a je jedno jestli máte košíčky A nebo F, všechna prsa potřebují péči.


Dnes si povíme o speciální automasáži prsou ,kterou když si osvojíte a věnujete těmto partiím večer pět nebo deset minut odmění se Vám za pár let mladistvěji působícím dekoltem než u žen ,které toto nedělají. Jedná o pár jednoduchých kroků,které jsem se naučila na různých školeních během své kariéry masérky a kosmetičky. Sestavila jsem si pro sebe pár jednoduchých kroků,které nezaberou mnoho času a příjemně uvolní oblast dekoltu,krku i prsou. Nejedná se o samovyšetření prsů,ale samozřejmě pokud masáž budete provádět pravidelně určitě budete citlivěji vnímat tuto oblast a případných změn byste si jistě všimli rychleji. Přípravky ,které jsem si já osobně zvolila jsou přírodní a sáhla jsem po značce Weleda ,kde jsem si na testování úmyslně vybrala Noční krém a Sérum z řady Granátové jablko. Jedná se o intenzivně pečující řadu pro dámy 40+ , samozřejmě toto doporučení platí pro pleť na obličeji, prsa a dekolt stárnou rychleji a vůbec jim nevadí intenzivnější péče. Pokud vás však trápí mastná pokožka nebo dokonce akné v oblasti dekoltu, masáž vynechávat nemusíte ,ale jen si zvolíte jiné přípravky. Například sérum na mastnou či aknozní pleť a přes to třeba jemný arganový olej apod. To samé pokud kojíte, masáž provádějte jemněji nebo tak aby vám byla příjemná a vynechte séra po celou dobu kojení. A používejte pouze přírodní kosmetiku bez parfemace a ideálně jednodruhové oleje vhodné i pro vaše miminko, jako třeba mandlový olej apod. Jednak miminko při kojení saje bradavky a tak byste musela myslet na to zda je váš krém "jedlý" nebo ne, riskovala byste alergie a navíc miminka mají velmi citlivý čich a nechceme jim přeci vonět jinak než jak jsou na svou maminku zvyklá :) Takže to bychom měli úvod, nyní si představíme mnou zvolené přípravky a pak se vrhneme na kratší info o denní a večerní rutině,kterou v této oblasti denně provozuji a potom si už ukážeme schéma masáže.


Zpevňující sérum Granátové jablko
Toto sérum má dva hlavní úkoly zlepšit elasticitu pokožky a vyhladit vrásky, dále také zlepšit hydrataci a zjemnit pokožku. To vše v této oblasti potřebujeme. Séra na dekolt a prsa jsou ideální z kategorie anti-age, liftingová, zpevňující apod. Pokud jste hodně mladá slečna klidně stačí i hydratační a pokud máte akné zvolíte čistící,které použijete pouze na oblast výskytu pupínků. Pokud stejně jako já máte pokožku na krku sušší a s výraznějšími vráskami,klidně použijte sérum i na tuto oblast. U sér platí vždy použít menší množství a dokonale nechat vstřebat. Nikdy také séra nepoužíváme samostatně! Jsou určená pro intenzivnější péči pod denní nebo noční krém. Séra můžeme používat ráno i večer pro rychlejší účinky a hlavně pokud už v této oblasti vidíte víc vrásek a vždy, když je vám už 45+ . Já zatím sérum používám pouze na noc.


Sérum je čistě přírodní jak už je u Weledy zvykem a jemně voní jako celá orientální řada Granátové jablíčko.


Konzistence je jako tekutější gel a krásně rychle se vstřebává. Na oblast krku, dekoltu a prsou používám dvě pumpnutí. Je nutné rychle roztírat aby se vám zbytečně produkt nevstřebával do pokožky dlaní. Poté nechám dvě minuty dokonale vsáknout. Sérum je na pokožce velmi příjemné, nedráždí.Líbí se mi i balení ,které je také praktické a to díky pumpičce.


Víc info zde. 
Hodnocení: 10/10


Noční krém Granátové jablko 
Krém má hlavní úkol "vymizíkovat" vrásky a hodně pokožku vy-živit, dále samozřejmě zjemnit a zpevnit. U krému na noc vidíme již intenzivnější složení,které je samozřejmě přírodní. Hustota je také vyšší a krém se tedy krásně roztírá a dovoluje i kratší masáž. Vůně je silnější, smyslná a exotická jako celá Granátová řada. 


Co se týče množství, pokud neprovádíme masáž stačí na celou oblast krku, dekoltu a prsou asi velikost většího lískového ořechu, pokud s masáží - dopřávám si o trošku víc, cca malý vlašský ořech. Jsou to jen odhady, brzy přijdete na to, kolik přesně bude stačit vám. Klidně můžete v rámci šetření provést masáž olejíčkem, poté počkat půl hodinky, dát si sprchu a jen aplikovat klasicky sérum a krém. Tak ušetříte za spotřebu dražších přípravků a efekt bude skvělý.


Krém se krásně roztírá a dokonale o pokožku pečuje. Pokud nepoužijete zbytečně velké množství vstřebá se dokonale bez pocitu mastného filmu. Pokožka je při pravidelném používání obou produktů nádherně jemná, rozzářená a jemné vrásky jsou pryč! Nejlépe to poznáte na rýze mezi prsy a na krku. Oba dva produkty jsou podle mě fantastické a stojí za to vyzkoušet. Určitě budou i skvělé na obličej pokud už jste cílová skupina. Opravdu za ně dám ruku do ohně.


Víc informací zde. 

Hodnocení: 10/10

Moje denní a večerní rutina v péči o oblast dekoltu a prsou

Začneme ráno - dám si sprchu a použiji šetrný sprchový krém na celé tělo, tady rozhodně není třeba nějak rozlišovat. Poté utřu ručníkem a celé tělo namažu tělovým krémem, většinou nějaký hydratační, zpevňující apod. Ráno speciální péči ještě nepoužívám. Pokud však máte pocit, že byste takovou péči ocenily i ráno, není nic jednoduššího než zopakovat co jsme se naučily večer jen bez masáže. Na oblast krku ráno použiji hydratační sérum a klasický denní krém co na celý obličej. Takže ráno je má péče zatím velmi jednoduchá. Pokud používáte krémy na celulitidu nebo zeštíhlující, ty samozřejmě na prsa a dekolt nepatří!

Večerní rutina - už je trochu složitější. Dám vanu nebo sprchu, použiji 2x týdně i jemný peeling na celé tělo včetně oblasti prsou a dekoltu. Po umytí , pokožku osuším. Na celé tělo kromě prsou a dekoltu použiji krém na tělo. Nyní aplikuji sérum Granátové jablko, rychlými tahy a pak počkám dvě minuty než se vsákne  ( mezitím většinou řeším péči o obličej ). Poté nanesu noční krém Weleda Granátové jablko na celou oblast prsou, dekoltu i krku a začnu s rychlejší masáží. Někdy masíruji pět jindy i deset minut, podle času a "kluznosti" krému. U nepřírodních se vám někdy může stát , že se při masáži produkty žmolkují, v tom případě na masáž použijte vhodný olej, a poté oblast umyjte a až pak aplikujte klasicky séra a krém. Prostě sérum musí přijít na čistou a umytou pokožku, jinak by se pořádně nevstřebalo. Po masáži už jen chvilku lenoším v župánku než se vše dokonale vstřebá a je hotovo. Určitě se netrapte tím, že masáž někdy vynecháte i já jí nedělám 100% každý den, někdy jsem prostě hodně unavená a není nálada,ale nikdy nezapomeňte nanést přípravky, to trvá chvilinku!

Masáž
Nyní už přejdeme na samotnou automasáž, je velmi snadná a ještě jsem pro ní vytvořila jednoduché schéma,která doufám lze dobře pochopit. Taky pravá a levá ruka jsou barevně odlišené ,aby šlo vše lépe pochopit. Tlak a intenzita je na každé z vás, vždy však musí být masáž příjemná a nikde nesmí bolet. Vždy je také nutné myslet na váš zdravotní stav, masáž je myšlena pro zdravého člověka, zvlášť pokud máte vážnější nemoc musíte se poradit s lékařem, jelikož i když masáž není lymfatické aktivuje tím lymfu také.

 1.) Hlazení dekoltu - jedná se o roztírací hladící tahy, kdy pravá ruka jede celou plochou dlaně jemně doleva a levá ruka přesně naopak. Ruce se pravidelně střídají, cca tři tahy na každou stranu.


2.) Hlazení krku - zde už využíváme pouze oblast od klíčních kostí pod bradu. Hladíme střídavě plochou bříšek prstů nahoru levou a pravou rukou. Nejjemněji a téměř bez tlaku na prostředek krku, u onemocnění štítné žlázy tento krok masáže vynecháváme. Opět tahy cca každý 3x.

3.) Základní tahy na prsou  - nyní už přecházíme na oblast prsou. Každá ruka jemně pracuje na oblasti na své straně - tzn. pravá ruka masíruje pravé prso. Hladící tah celou dlaní od podpaží do středu, viz obrázek. Jedná se o klasický pohyb jako když do ruky prso nabíráme. Ruce pracují najednou a opakujeme 3x.

4.) Kroužkování - pracuje opět každá ruka na své oblasti a opět najednou. Pracujeme bříšky prstů od podpaží dovnitř jakoby tvoříme drobné kroužky. Nemasírujeme oblast bradavek, pouze kolem. Prokroužíme celou oblast, stačí opakovat pouze jednou.

5.) Intenzivnější tah ( nadzvedávání ) - Teď trochu na vysvětlení složitější tah. Vždy pracujeme oběma rukama na jednom prsu a poté střídáme. Pravá ruka celou plochou dlaně jede od podpaží zprava přes rýhu mezi prsy až pod levé prso, kde ho jakoby dlaní podebereme. Ruku tam takto ponecháme. Mezitím levá ruka opět celou plochou dlaně jede od levého podpaží pod prsem a jakmile se dotkne pravé ruky, ta jde pryč a prso podebereme právě levou rukou a vyjedeme nahoru rýhou mezi prsy. Takto provedeme 3x na každé straně. Tento pohyb velmi ulevuje větším těžkým ňadrům.

6.) Podprsenkový tah - Teď velmi jednoduchý tah,který krásně uvolní celou oblast. Ruce se střídají a vždy pravá ruka pracuje na masáži levého prsa a naopak. Pravou rukou vyjedeme z pravého podpaží , rýhou mezi prsy pod levé ňadro a přesně podle obrázku přes prso zpět. Každý tah provedeme 3-5x.

7.) Rýha mezi prsy - Nyní pracujeme pouze na oblasti rýhy mezi prsy a to střídavě bříšky prstů pravé i levé ruky směrem nahoru, hladící tahy.

 8.) Nyní zopakujeme tahy na dekoltu, viz výše

9.) Zakončíme stejnými tahy viz výše na oblasti krku.


Tak a celá automasáž je hotová, stačí pět minut, tahy jsou spíše rychlejší. Ale dobu a čas i počet opakování si samozřejmě přizpůsobte sobě. Psala jsem minimální počet opakování :) Doufám, že se Vám článek líbí a bude pro Vás užitečný. 


Komentáře

Oblíbené příspěvky