Univerzální Babiččin balzám

Pokud máte extra suchou pokožku na celém těle, extra suché lokty, kolena, paty nebo tlapičky zpozorněte, dnešní recenze bude jako šitá na míru právě vám. Po velkém úspěchu peelingu se stejným názvem, který také obsahuje sedm bylin jsem neodolala a na testování přibrala tento Univerzální balzám Babiččina zahrada a to i když na balzámy celkově moc nejsem.


Babiččina zahrada je opět klasicky pro firmu Soaphoria balena do skleněného obalu s retro zavíráním, takže název je opravdu ideální k tomuto produktu :) Množství je 150 g a i když se to může na tělo zdát málo bohatě to stačí, jelikož spotřebu budete mít opravdu malou, balzámy totiž mají tu vlastnost , že se dobře roztírají i při použití velmi malého množství a tady tomu není jinak.

Balzám je primárně určen pro suchou a extra suchou pokožku kdekoliv na těle, pomáhá hydratovat a regenerovat. Navíc díky obsahu sedmi bylinek , včelího vosku a olivového oleje krásně hojí a klidní pokožku. Je doporučován na ekzémy, urychlení hojení odřin, ranek a oparů. Takže multifunkční věcička že?


Složení je jak jinak u Soaphoria než přírodní co vidíte níže na fotce:


Na prvním místě najdeme právě Olivový olej, který velmi regeneruje, hojí a vyživuje. Na druhém místě je právě Včelí vosk, někdo ho v kosmetice rád nemá , já tedy naopak, včelky jsou pro mě šikovné zvířecí královny a všechno co vytvoří má úžasnou léčebnou vlastnost a právě u vosku tomu není jinak. Vosk v kosmetických přípravcích slouží hlavně jako stabilizátor, pojivo a někdy i vonná přísada, protože sám o sobě voní jemně po medu. Ale výborně také udržuje vlhkost v pleti, má antiseptické účinky, pomáhá hojení ran, zklidňuje podrážděnou kůži a vytváří příjemnou texturu krému. Takže já osobě mám tuhle včelí surovinu moc ráda a v kosmetice a zvlášť v balzámech jí vyhledávám. Další surovinou je Mandlový olej, ten jak dobře víte je vhodný dokonce i pro kojence, je to jeden z nejjemnějších a nejšetrnějších olejů,který neucpává póry a je opravdu vhodný pro všechny typy pleti, navíc skvěle proniká do pokožky. Na dalším místě s vtipným názvem Betula Pedula se skrývá naše velmi známá Bříza, která je po mém pátrání v kosmetice doslova pokladem! Umí urychlit hojení modřin i zánětů a dokonce trochu tlumí i bolesti těchto míst, dále hojí záněty, akné, ekzémy, no prostě doslova poklad nejen vnitřně o čemž každý ví,ale i na pokožku. Dále tu najdeme Podběl, což je dost opomíjená bylinka,ale velmi oblíbená u našich babiček. Podběl výrazně hojí záněty a celkově kůži regeneruje, dokonce se hojně používá k hojení bércových vředů!No nemohl by to být Babiččin balzám kdyby neobsahoval tolik známou Kopřivu, ta umí výborně hojit akné , čistit pokožku a celkově obsahuje i minerály které naše pokožka potřebuje. Heřmánek pravý tu také nesmí chybět, opět bylinka typický pro české a slovenské háje. Heřmánek je od pradávna používaná bylinka na hojení, zklidnění alergií a ekzémů, takže zde své místo rozhodně má opodstatněně. Pod prapodivným názvem se tu také skrývá Přeslička, která je asi nejznámější pro své zpevňující účinky na vlasy ,ale také umí dobře hojit pokožku a je ideální na pleť s popraskanými žilkami a proto dokáže urychlovat hojení modřin. Hluchavka je také taková retro bylinka, kterou v kosmetice moc nevidíme,ale je to škoda, opět umí uklidnit podráždění a výborně hojit. A vše uzavřeme Lopuchem, který je sice velmi známí v boji s vypadáváním vlasů,ale už méně při detoxikaci pokožky, akné , otocích apod. Takže suma sumárum,když si to shrneme tento balzám je vysoce hojivý a něco podobného by doma rozhodně nemělo chybět :)


Jak vidíte na fotkách je opravdu hustý a má strukturu klasického balzámu, která taje při kontaktu s pokožkou. Vůně je jemná a bylinková,mě osobně velmi příjemná. Já balzám ,protože je mastnější a trvá delší dobu než se vsákne, nejčastěji používám na rty (hojí i popraskané koutky a samozřejmě i samotné rty ), na paty, lokty a kolena jako takovou kůru intenzivní péče jednou týdně, jako masku na ruce nebo chodidla ( poté zabalím do ponožek nebo rukaviček a relaxuji třeba hodinku nebo i dvě kdy vydržím ). Na obličej jsem zatím nezkoušela, trochu mě odrazuje ten mastný pocit,ale pokud máte pleť sušší nebo jako krém na hory, do extra mrazivého počasí apod. si myslím bude také dobrým pomocníkem. Určitě bych ho doporučila pro zahradnice na namáhané ručičky a nebo pro sportovce na modřiny :)


Já osobně jsem s balzámem velmi spokojená a za cenu kolem 150 kč je to velmi dobrý kauf :) Takže děkuji Míše z eshopu Krásná každý den za poskytnutí k testování a rozhodně až za dlouuuhou dobu spotřebuji objednám znovu.


Shrnutí:
Plusy:
+ krásní a přírodní složení
+ velmi dobře hojí, klidní 
+ urychluje hojení modřin
+ vhodné na mnoho neduh pleti
+ jemná bylinková vůně
+ cena
+ stačí menší množství

Mínusy:
- pro někoho možná mastnější balzámová konzistence

Hodnocení: 10/10

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky