Jak v létě předcházet gynekologickým a urologickým obtížím

Dnes tu pro Vás mám vyloženě letní a vyloženě ženské téma! A to téma gynekologických a urologických obtíží,které se u mnoha žen i dívek objevují ve větší míře právě přes letní období,kdy se člověk nejen automaticky více potí,ale hlavně,kdy využíváme ke osvěžení různá koupaliště, rybníky, jezera nebo i moře.

Všechny tyto lokality jsou sice absolutně skvělé, většinou i čisté a nedá se jim absolutně nic vytknout,ale pro některé z nás představují i hrozbu infekcí, zánětů a nepříjemného kolotoče návštěv gynekologa nebo urologa, následné braní antibiotik což sebou nese dost pokažené léto! Nejen , že díky antibiotikům poté nesmíme na sluníčko,ale hlavně neustálé pálení, řezání, bolesti atd.... No kdo nezažil nepochopí..není to nic příjemného. Netrpí tím samozřejmě 100% žen,ale bohužel procento slečen a dam se stále zvyšuje! Může za to snížená imunita, špatná léčba, přemíra antibiotik, do jisté míry i antikoncepce, střídání partnerů, nevhodná péče apod. Bohužel nikde se na toto téma nedočtete ucelené a ověření rady, tipy a doporučení na prevenci, léky apod. Všude se opakuje jen stále omílaná fakta a info o brusinkách, nenošení mokrých plavek a tím to pomalu hasne. Já samozřejmě nejsem doktor, gynekolog a ani urolog, ale sama patřím bohužel do skupiny,kterou toto neustále trápí ( teď už trápilo ) dokola a nikdo mi neuměl ideálně pomoct, vysvětlit proč a co brát. Takže roky pátrání, zkušeností, testování a zkoušení,jsem si sama vychytala co na mě funguje, co mohu a nemohu doporučit. Takže se můžete těšit na sérii článků na toto téma, první jak již název napovídá se bude týkat souhrnných tipů na letní období a později se dočkáte samostatných recenzí na přípravky a celkové prevenci těchto onemocnění přes celý rok. 

Takže ve spolupráci s eshopem Lekarna.cz a hlavně skvělou Zuzankou , jsme si při našem ne už úplně čistě "pracovním" emailu zase jednou postěžovali jak je toto téma opomíjené a slovo dalo slovo a přišel nápad na tento článek. Řekla jsem, které produkty mám ověřené a chci aby se v článku objevily, dále co doma aktuálně mám v obří zásobě a co mi naopak došlo. Co jsem tedy doma neměla mi bylo eshopem zasláno, abych mohla vše vyfotit a dát Vám k dispozici souhrnný článek, kde nebude chybět vůbec nic z mnou opěvovaných produktů. Nemusíte se tedy bát, že se bude jednat o reklamu na nefungující věci! V žádném případě, vše co zde zmiňuji si sama kupuji a z 90% se jedná o mnou zakoupené věci a zbylých 10% jsem pouze neměla aktuálně u sebe, ale také si je kupuji,takže za všechno dám ruku do ohně, vše je léty vyzkoušené a mnohokrát doporučované kamarádkám, rodině, zákaznicím apod. Takže jdeme na to.

Předem chci říct, že rady rozhodně nejsou nutné pro všechny ženy,ale jen pro ty z nás co trpíme na gynekologické nebo urologické záněty delší dobu a opakovaně!!


Prevence a doplňky stravy 

Urivac 
Je speciální doplněk stravy pro zvýšení imunity močových cest, takže pokud trpíte na záněty močových cest pořád dokola, doporučuji s gynekologem probrat tuto možnost. Když to laicky vysvětlím co nejstručněji - jedná se o doplněk stravy na bázi neaktivních bakterií ,které jsou nejčastějšími původci tohoto onemocnění. Takže když je dodáte tělu v této formě může si na ně vybudovat lepší reakci, zvýšit imunitu. Takže toto je dobré začít zobat i před letní sezónou nebo i v ní. Vždy berete 1 tabletku po dobu 10 dní, poté pauza 20 dní a zase stejně dál. V balení je dohromady 30ks tablet. takže kúra na tři měsíce. Zlepšuje imunitu, což mohu potvrdit, nejedná se o všeho spásné tabletky, to ani omylem, ale někomu pomohou sami o sobě někdo je bere ve spojení s další léčbou stejně jako já. Ale rozhodně produkt který stojí za povšimnutí. Já mám mentálně po dobrání třech měsíců a balení mám doma do zásoby. Vice o Urivacu zde.

Renoval
Je jeden z nejlepších přípravků v boji se záněty močových cest vůbec! Jedná se o čistě přírodní produkt od firmy Energy. Je složen z bioinformačních extarktů ve vysoké koncentraci. Výhodou je , že neobsahuje líh a ani cukr, takže mohou používat i diabetici. Je na klasické bylinkové i homeopatické bázi. Je velmi silný proto se užívá jen pár kapek několikrát denně ( viz příbalový leták ). Jelikož ředíte do vody chuť není odporná,ale prostě hořká bylinková ve velmi zředěné podobě, takže absolutně bez problémů. Bere se samozřejmě dlouhodobě nebo i jako akutní pomocník přes určité období, jelikož posiluje obranyschopnost a celkově léčí urologický systém. Takže popíjet můžete dle instrukcí na celkovou léčbu nebo jen přes léto. Velmi se mi osvědčilo. Balení vám vydrží i velmi dlouho, já jsem po intenzivním užívání po dobu 3 měsíců ani né v polovině! Navíc po netu se i sem tam objeví velmi výhodné slevy na produkty Energy, takže lze i dost ušetřit. Více informací v eshopu.

Gynex
Pokud Vás trápí spíše gynekologické obtíže, tak je pro Vás vhodnější Energy směs Gynex, tedy na gynekologická směs bylinek. Platí pro ní stejná pravidla jako pro předchozí a to , že obsahuje přírodní složky,které jsou i na homeopatické bázi. A tento produkt já považuji za svatý grál!! Je totiž občas velmi těžké odlišit kde vaše obtíže začínají zda je první gynekologický problém nebo urologický a u mě je gynekologický, takže za mě je tato bylinková lahvička Gynex mnohem cennější a lepší v léčbě. Opět funguje jako dlouhodobá léčba, což hlavně doporučuji nebo jako prevence přes letní období.Snižuje navíc i bolestivost před menstruací a celkově harmonizuje.Má i mnoho dalších benefitů,ale ty už nesouvisí s tímto článkem. Víc informací najdete na Lekarna.cz

BlokUrima
Je ve dvou provedeních - Akut ( info zde ) nebo jak vidíte na fotce Long ( více info zde ) které je vhodné pro dlouhodobé užívání. Takže na letní měsíce doporučuji spíše akut jako silnější variantu,když už obtíže začnou nebo Long jako prevenci. U obou je postup léčby opravdu velmi dobře popsán v příbalovém letáku.  Obě obsahují větší množství D-manózy ,která nedovoluje uchycení bakterií na stěnách močového měchýře, takže opravdu účinně léčí možný zánět. Neobsahují brusinky a pozor ty naopak D-manozu brzdí!! Takže omezte pití džusíků  pokud budete brát tyto léky, toto platí hlavně v akutní fázi léčby. Oba přípravky snadno rozpustíte ve vodě,nejsou na chuť špatné, taková nasládlá vodička. Fungují velmi rychle a opravdu dokáží zmírnit zánět pokud je v rozjeté fázi a nebo mu úplně předejít. Já osobně je mám v každé kabelce a doma vždy velkou zásobu, beru je na cesty. Protože je to nejrychlejší věc co si můžete sebou vzít, jsou skladné a můžete je mít i vody. Akorát nevýhoda dlouhodobého užívání u někoho způsobují nadýmání, což mohu potvrdit, takže je mám spíše jako prevenci než jdu k vodě, tak si dám jeden sáček a nic víc. Už je neberu dlouhodobě, ani není potřeba ,když mám Gynex.

Takže si to shrneme, jak tedy postupovat když trpíte na Urologické obtíže a chcete co nejvíc eliminovat možnost zánětu:
1- před sezónou zahájíme léčbu Urivacem nebo Renovalem, v čemž můžeme pokračovat i v sezóně
2 - den kdy se jdeme koupat vezmeme ráno Renoval a za hodinku sáček BlokUrimy
3 - po návratu domů vezme opět sáček BlokUrima a na noc Renoval

Pokud trpíme na gynekologické záněty:
1 - začneme léčbou Gynexem , dlouhodobě
2 - v den koupání vezmeme Gynex a sáček BlokUrima
3 - po příchodu vezmeme Gynex

Takto vnitřně posílíme tělo aby bylo co nejvíc odolné. Samozřejmostí je zvýšený pitný režim, aby docházelo k čištění těla.

Co sebou k vodě


Další téma je co sebou přímo k vodě , toto se týká především žen,které trpí na gynekologické obtíže, i když upřímně vstup močové trubice je opravdu kousek od pochvy, takže toto není od věci ani pro ženy trpící na močové záněty, takže už je jen na Vás jak tuto prevenci pojmete. Já osobně bez ni k vodě neodcházím, osvědčilo se mi to a bez toho už nedám ani ránu! A řeč je o tamponu než se jdete koupat. Tampon si zavedete běžně jako ,když máte menstruaci a tím ještě víc zabráníte možné infekci,ale když ho samozřejmě budete měnit stejně jako ,když máte své dny. Tedy ne že si tampon zavedete a celý den, víc jak 8h budete s jedním tamponem, to tedy rozhodně ne! Musíte ho měnit cca po maximálně 6ti hodinách. Jelikož vsakuje sekret ,který běžně v pochvě je a při vysokých teplotách by se po xhodinách mohou množit bakterie a navíc šňůrka od tamponu bude samozřejmě mokrá díky vodě v rybníku, moři atd. kde je samozřejmě spousta dalších bakterií,které mohou při nevhodné péči udělat neplechu. Snad to vysvětluji dost jednoduše, kdyby ne samozřejmě se ptejte. Prostě tampon zavedete před odchodem k vodě do pochvy. Vybírejte si co nejměněnější velikost, ta bohatě stačí, pokud tedy nemenstruujete. Pak samozřejmě podle potřeby a to samé i frekvence výměny. Tampony doporučuji buď samostatně když máte své dny - z biobavlny ( někoho méně dráždí než bělené ), klasické tampony, které máte rádi nebo speciální Ellen tampony ( informace zde na eshopu ). Ty vidíte na fotce, ty mám aktuálně doma a jsou podle mě hodně zajímavou alternativou. Jsou nebělé chlorem a ze 100% bavlny, plus navíc  zlepšují mikroflóru pochvy, protože jsou probiotické. Já si je kupuji spíše přes léto na období menstruace,kdy je imunita sliznice náchylnější. Takže k vodě ve vašich dnech absolutně ideální,mínusem je však cena, proto je já používám spíše v létě. Pokud toto nevadí a není pro Vás překážkou, klidně je používejte pořád. Veškeré informace jak tyto tampony působí najdete v letáku,kde je vše víc než dokonale popsáno. Důležité je uchovávat do teploty 25°C,a již od 2°C takže klidně v ledničce, je to i dost fresh osvěžení během léta :) Pokud je berete sebou na pláž apod. přihoďte je do termotašky.

Pokud nemenstruujete ,ale používáte tampon jen jako prevenci, klidně použijte opět Ellen s probiotiky nebo obyčejný tampon. Já pokud použiji obyčejný tampon volím k němu ještě pro zvýšení prevence speciální aromaterapeutické kapičky Albisan od OriginalAtok. Jsou speciálně určené pro přímou aplikaci na tampon, neředí se a rovnou se aplikují, poté zavedou a vlivem tělesného tepla účinně hojí sliznici a vnitřní prostředí pochvy. Doma mám už nějaký ten rok, takže investice se vyplatí, samozřejmě pokud nejste alergické na některou z obsažených bylinek - levandule a tea tree. Nebojte se ani výrazného aroma, jakmile je tampon uvnitř nikdo kolem neucítí bylinky, jen vy když si odskočíte na záchod. Samozřejmě před sexem nedoporučuji, přeci jen je to při určitých chvilkám cítit ) Ale to už je na jiné téma.. Každopádně tyto bylinky seženete málo kde, takže dávám odkaz na ofiko stránky odkud je mám i já.

Samozřejmě doporučuji sebou mít vlhčené ubrousky, ideální jsou nějaké přírodní nebo co nejjemnější. Já mám ráda Saforelle ( odkaz zde ), používám je pouze na cestách nebo když jdu k vodě. Vyberte si takové které jsou bez alkoholu, jsou jemné a nebudou dráždit. U mě to jsou právě tyto. Jejich použití je nutné pokud máte menstruaci a jdete si vyměnit tampon. Stejně jako dezinfekce na ruce. Tu použijete těsně předtím než vytáhnete starý tampon, ten vyhodíte a otřete se dole ubrouskem, samozřejmě zepředu dozadu,jak nás to učily maminky jako malé :) Pak aplikujete čistý tampon. Takto předejdete zanesením infekce/bakterií z rukou nebo okolí vaginy. Přeci jen v mokrých plavkách si sedáme na písek, a všude možně takže trocha hygieny nezaškodí. Navíc ubrousky jsou skladné a vejdou se do každé taštičky.

Prevence nebo léčba po příchodu od vody ( vaginální tabletky )


Tato část se týká už těch z nás ,které trápí gynekologické obtíže až na mycí gel, ten je samozřejmě pro všechny. Takže jednoduchý postup po příchodu od vody - nejprve je nutné dát si sprchu a umýt si oblast pochvy a zadečku vhodným přípravkem. Vždy volte čistě přírodní!! Jsou nejméně dráždivé, u mě na blogu najdete za ty roky víc typů, podle mě ,ale nejlepší za poslední dobu je od Cannaderm Intime ( info zde )s obsahem konopí. Je sice víc voňavý tak jakoby lékárensky a bylinkově,ale je absolutně klidnící a jemný. Díky němu předejdete mnoha infekcím. Ten jsem si právě objednávala na Lekarna.cz kde mají akci 150+50ml zdarma a mají ho levněji než jinde. Například první balení jsem koupila v Globusu kde je kolem 250Kč za 150ml!! Tady je 200ml pod dvě stovky, takže není o čem přemýšlet! Brzy na něj bude i samostatná recenze.

Po umytí na večer doporučuji aplikovat vaginální tabletu, na trhu je mnoho druhů, spousty z nich jsou strašně agresivní, nešetrné a mnohdy Vás po nich spíše všechno pálí a svědí než aby pomohly. Dále jsou tabletky, po kterých ráno nestihnete doběhnout na záchod protože tekutina z nich chce opravdu rychle ven! Pak jsou takové ,kdy musíte spát s vložkou nebo minimálně intimkou, což v letních měsících není pro každého, já osobně z toho šílím!! Takže za ta léta jsem si vychytala tři produkty,které jsou v tomto skvělé!

Gynocaps
Tabletky upravující bakteriální floru v pochvě díky lactobacillům, které poté brání v přemnožení těch špatných bakterií. Můžete je brát samozřejmě podle návodu v letáku nebo jen jako prevenci po koupání nebo sexu. Přes léto zase doporučuji skladovat na chladnějším místě. Poté si připravte trošku balené vody nebo vody převařené, do této vody ponořte tabletu ,aby se trochu navlhčila a můžete zavést. Díky zvlhčení je nejen příjemnější aplikace,ale tabletka se i lépe rozpustí. Ano můžete si někdo říct, proč utrácet ,když stačí dobrý farmářský jogurt, tampon a šup tam s tím...no upřímně mě se tohle trochu příčí, jogurt mám ráda s křupinkami k snídani a ne do vaginy..no prostě tohle po mě nechtějte. Navíc většinu jogurtu otřete při zavádění o poševní vchod a ve finále zavedete suchý jen maličko zvlhčený tampon, který spíše nasákne poševní sekret a vysuší sliznice než co jiného. Takto zavedete prášek s aktivními látkami a nic se nikde nevysuší. Ráno navíc žádný úprk na záchod, přes den z vás troška sekretu vyjde přirozeně nic na co by nestačila slaboučká intimnka, kterou,ale nemusíte mít přes noc, můžete spát jen ve spodním prádle! Během působí přes noc necítíte žádné pálení nebo nepříjemné pocity. Kompletní informace na Lekarna.cz

Feminella Vagi C
Jeden z nej-doporučovanějších přípravků i gynekology, co jsem se tedy setkala já. Podporuje totiž imunitu sliznice a hlavně díky vitamínu C neumožňuje přežití zlých bakterií,které nemají rádi kyselé pH. Opět doporučuji jako prevenci jak po příchodu do vody, po antibiotikách nebo sexu, stejně jako předchozí. Aplikace je stejná , jen tabletku nenamáčíte. zase velká výhoda nemusíte spát s vložkou a ani intimkou, Většina prášku vyjde při první návštěvě záchodu a další část přirozeně během dne. Opět stačí bohatě intimka. Nic nepálí a zase jeden ze skvělých vaginálních přípravků. Stačí se jen rozhodnout co Vám víc vyhovuje. Oficiální informace zde.

Cicatridina
Posledním typem jsou tak trochu jiné čípky. Jsou určené pro ženy po porodu, operaci nebo pro ženy,které po neustálé léčbě antibiotiky nebo vaginálními tabletami od lékaře, mají ztenčenou sliznici, je potřeba urychlit hojení uvnitř pochvy a celkově zlepšit imunitu. Tyto čípky totiž obsahují kyselinu hyaluronovou,které posilují hojící procesy,zvlhčují pochvu a zlepšují stav sliznice. Takže rozhodně nutnost pro ženy po porodu a operacích, bez tohoto k vodě ani omylem. Vždy na večer zavedete buď jako prevenci po dnech strávených u vody nebo jako součást rehabilitace po operacích či porodech. Menší nevýhodou je, že na noc je dobré vzít si intimku nebo tenkou vložku. Kdyby náhodou jak se říká..ale upřímně 99% rozpuštěné tekutiny vyjde ráno při první návštěvě toalety takže pak během dne stačí jen intimka. Dobré je používat klidně i po sexu, kde dochází k mnoha oděrkám , dobré i pro ženy které trpí suchostí apod. Vše najdete v letáčku a víc podrobně až v dalším článku. Kompletní informace zde. 

Tím bych tedy dnešní článek uzavřela. Toto je maximální možná prevence přes letní období, která Vám může pomoci užívat si rachtání ve vodě bez úhony. Pokud byste měli jakékoliv dotazy ptejte se. Samozřejmě berte v potaz, že nejsem lékař a vycházím ze svých zkušeností a zkušeností mnoha zákaznic,kterým jsem již pomohla a poradila. Možná Vám tu chybí Homeopatika, bylinné čaje, brusinky nebo lichořeřišnice, ano i to jsou dobré věci a o těch až příště. Dnes jsem Vám tu chtěla ale představit věci co opravdu zaručeně fungují, co jsou nejlepší a co byste měli na léto mít. O močových obtížích a gynekologických zánětech jako takových až příště, kde dojde i na brusinky apod. 

Komentáře

 1. Super článek. Já nikdy na podobné problémy netrpěla, bohužel až v poslední době a hlavně přes zimu. Když byly větší mrazy, vylezla jsem ven a šíleně mě i bolel podbřišek. Asi jsem to pěkně zakřikla a vybírám si celé ty roky, kdy jsem byla ok :D
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pochvalu. Ono to někdy odstratuje psychika, problémy ve vztahu nebo antikoncepce, špatný lubrikační gel apod. Příště bude článek o celkových problémech a prevenci

   Vymazat
 2. Parádně sepsané. Moc žen o tom nemluví a to je asi škoda. Naštěstí na to netrpím právě z koupališ't a veder, ale určitě je to pro mnoho dívek právě nejčastější příčina těchto problémů a prevence se rozhodně hodí. :-) Děkuju za tipy! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Právě , že existuje strašně moc článku na kosmetiku, zdraví ,ale málo na intimní obtíže a přitom je to víc než potřebné téma.

   Vymazat
 3. Já naštěstí tyto problémy nemám, tohle je ale skvěle sepsaný a informativní článek, musím ti ho pochválit. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji , moc jsi mě komentářem potěšila :)

   Vymazat
 4. Uzitocny clanok. Urcite s nim bolo vela prace. Ukladam do bookmarkov.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní7/15/2016

  Perfektní článek! :-) Já na to nikdy netrpěla, ale bohužel za poslední půlrok mám zánět močových cest každý měsíc. Zatím podstupuji různá vyšetření. Každopádně já to mám v souvislosti s novým partnerem, což si mnoho žen právě často ani nespojí. Z přírodních preparátů mi preventivně nejvíce zabírá Blokurima a Megabrusinky od Swissu (byť se zánětem vždy skončím na antibioticích), ale určitě moc ráda vyzkouším i tebou zmiňované produkty, ráda se chytnu čehokoliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc, moc děkuji :) Určitě vyzkoušej hlavně Gynex nebo Remnoval.

   Vymazat
 6. Anonymní8/02/2016

  Diky za tipy! Ja trpim na urologicke zanety pouze po styku a pouze s nekym. Jednou jsem musela resit i antibiotiky, coz bych nerada opakovala. Kamarardce zabira manosa v prasku, pul sacku pred stykem pul po a ma od zanetu pokoj...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud máš problémy související se sexem určitě vyzkoušej i homeopatikum Staphysagria 9 nebo 15 CH je to právě na problémy související se sexem a poté nastane zánět močových cest

   Vymazat
  2. Anonymní1/20/2017

   Super článek!
   Mám stejný problém, záněty se objeví pouze někdy po styku. S homeopatiky nemám žádnou zkušenost, spíš přemýšlím nad Gynexem nebo Renovalem, ale nevím, který přípravek je pro můj problém vhodnější. Krista

   Vymazat
 7. Mooooooc dekuji za tenhle SUPER ČLÁNEK 👍 Jdu ho přečíst znova a vypsat si přípravky, fakt SUPER!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, jsme moc ráda, že článek je užitečný a může pomoct, mám z toho radost :)

   Vymazat
 8. Perfektně popsané!
  Já se se záněty peru už dobrých 15 let,a vyzkoušeno mám snad všechno..
  Jen bych připsala, že jakmile se rozjíždí jeden zánět (uro či vaginální) je dobré zaměřit se na léčbu či prevenci i toho druhého.. Trápí-li mě močák, je dobré zklidnit sliznice pochvy a posílit ji (gynocaps i za mě) a i naopak. Mám-li poševní zánět, pít blokurimu. Přeci jen jsou to dvě spojené nádoby :).
  Jinak, kdo trpíte více na gynekologické obtíže, doporučuji ještě používat mast Femishea od Hádka. Jedná se o čistě přírodní směs olejů a bylinek. Doporučuje se zavést lžička na noc, ale mě se osvědčilo používat kdykoliv během dne, cítím-li problém. Umýt řádně ruce, zavést prstem a ve vnitř pořádně promazat sliznice. Sice na počátku (je-li problém) malinko pálí, ale rozhodne příjemnější než svědění. Cítím-li, že mám již chycenou moč. trubici, promažu sliznici v pochve, která je nejblíž MM.
  Za pár minut nastává úleva..
  Omlouvám se, že jsem do toho vpadla, ale každá rada, v tomto ohledu, dobrá :) a navíc každému pomáhá něco jiného.
  Jinak všem pevné nervy, je to velmi otravné onemocnění, které dokáže ovlivnit psychiku každé z nás. Přeci jenom je to útok na naše ženství!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé moc a moc děkuji, jsem ráda, že se článek líbí. A děkuji i za tipy na Hádka určitě kouknu, zní to dobře :)

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky