Levandulový pokoj

Jak jsem slíbila budu Vám teď přinášet i knižní tipy, nečekejte kdo ví jak oduševnělé knihy, spíš to co bylo mému srdci blízké a chci se s Vámi o to podělit :) Dnes Vám chci dát tip na knihu s názvem Levandulový pokoj od Nina George. Kniha má pro mě nepříliš lákavý obal, na pohled totiž vypadá jako sladká dívčí romance z Paříže. A já mám sice ráda romány pro ženy,ale ne takové ty velmi kýčovité, jednoduché, bez hlubšího příběhu a nějakého originálního nápadu. A tento obal mnoho neslibuje. Ale po přečtený anotace jsem si ji přeci jen v knihovně půjčila. A po přečtení je mi jasné, že si knihu i koupím.Anotace:
Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…A co mě zaujalo na první pohled na anotaci asi nejvíce? Je téma Literární lékárny, aneb , že knihy mohou léčit duši a je potřeba je předepisovat :) To zní krásně asi všem knihomolům jako jsem já. I když je tématem láska, tento román není absolutně typickou romancí. Ale knihou kde jsou nádherné popsané všechny lidské emoce, ať už ty kladné, šlechetné tak i záporné, jako zrada, vztek, sobectví atd. tak bravurně, že se Vás dotknou přesně tam, kde mají a otevřou Vám oči i srdce. Při čtení této knihy máte krásně smutný pocit, který hřeje u srdce, kniha Vás prostě dojde. Jednoznačně se jedná o knihu pro ženy, i když upřímně mnoha mužím by prospělo přečíst si tak citlivou knihu, aby dokázali nám ženám ukázat své pocity a vyznat lásku těmi správnými slovy. Víc už prozrazovat nebudu :) Kniha jen obsahuje kromě samotnho příběhu najdete vi pár receptů jak na knihu ,kterou zrovna Vaše duše potřebuje tak i třeba na Levandulovu zmrzlinu :)Krásné čtení ... 

Komentáře

 1. Super článok, knižka božská čo viac si priať ? :)

  SSleek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, už se těším až jí za pár let budu číst znovu :)

   Vymazat
 2. Musím ji mít :-) Můj tajný sen otevřít si malé knihkupectví, snad se mi někdy splní.... Po téhle knížce po svém tajném snu budu toužit asi více :-D Díky za super návnadu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásný sen, tak to si tuhle knihu určitě musíš přečíst :)

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky